#1 2013-07-13 22:46:48

alison
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-03
Příspěvky: 5
Web

PHP počet online

Ahoj mám takový blbý dotaz co mám smazat aby tam nebyl ten refresh?
$timeoutseconds         = 300;                       


$timestamp=time();
$timeout=$timestamp-$timeoutseconds;
mysql_connect($server, $db_user, $db_pass) or die ("SPOJENI S TABULKOU USERONLINE SELHALO");
mysql_db_query($database, "INSERT INTO useronline VALUES ('$timestamp','$REMOTE_ADDR','$PHP_SELF')") or die("CHYBA V ZAPISU DO TABULKY USERONLINE");
mysql_db_query($database, "DELETE FROM useronline WHERE timestamp<$timeout") or die("CHYBA VE SMAZANI TIMEOUTU V TABULCE USERONLINE");
$result=mysql_db_query($database, "SELECT DISTINCT ip FROM useronline WHERE file='$PHP_SELF'") or die("CHYBA VE CTENI UDAJU Z TABULKY USERONLINE");
$user  =mysql_num_rows($result);
mysql_close();

    if ($user=="1"):
        $ozne = "";
  echo"Online: $user Člověk";
    else:
        if ($user<"5"):
            $ozne = "é";
  echo"Online: $user Lid$ozne";
        else:
            $ozne = "í";
  echo"Online: $user Lid$ozne";
        endif;
    endif;
?>
mám to z nějakých stránek stažený a vím, že tu je zakázaný ten refresh, ale nevím jak to odstranit. Snad se tu najde někdo kdo mě poradí smile předem díky -A

Offline

#2 2013-07-14 12:56:01

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: PHP počet online

Toto je kód na jakousi aktualizaci osob online na webu vytržený z nějakého kontextu kódu.

Kód má za úkol zaznamenávat návštěvnost za posledních 5 minut (timeoutseconds = 300) a aktualizuje se jedna tabulka v databázi 3 dotazy. Toto není klasický refresh, který je zakázaný.
Záleží jak často je tento kód spouštěn, pokud pouze při načtení stránky uživatelem, pak v tom nevidím nic závadného.

Zakázáno je refreshování například u chatu, kde se obnovuje celý chat (několik desítek, i více, dotazů do databáze) během 10 - 30 sekund.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2013-07-14 13:14:36

alison
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-03
Příspěvky: 5
Web

Re: PHP počet online

Tak já si to teda nahodím na web, díky smile
A ještě se chci zeptat jak fungujou ty přenesený data? Já tam mám furt 0MB a to se mě zdá nějaký divný, stránky jedou sice jen cca 14 dní, ale 0MB tam být snad nemůže.

Offline

#4 2013-07-14 21:30:02

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: PHP počet online

U domény one-direction.funsite.cz sa zrejme nejak vo webadmine zaseklo načítanie stavu trafficu. Tu je možnosť sa riadiť informáciu so štatistík. Tento mesiac už máte prenesených takmer 4 GB.

+ odporúčam ten súbor v MP4 formáte o veľkosti cez 100MB dať niekam na iný server, aby sa vám náhodou neminul traffic behom chvíľky.

Upravil JF (2013-07-14 21:31:36)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2013-07-14 22:26:09

alison
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-03
Příspěvky: 5
Web

Re: PHP počet online

No snad se někdy to počítadlo odsekne, nebo dá se s tím něco dělat? big_smile jinak ten soubor plánuju zmenšit alespoň na 50MB vím, že je moc velký sad

Offline

#6 2013-07-15 09:05:47

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: PHP počet online

Pokud máte zaseklé načítání trafficu, tak napište na info@endora.cz a admin se na to podívá. Občas se traffic zasekne a je třeba ho obnovit.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#7 2013-07-15 21:07:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: PHP počet online

i 50 MB súbor keď sa stiahne 600 krát tak vám minie 30 GB trafficu a doména bude do konca mesiaca odstavená


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2013-07-17 11:14:23

alison
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-03
Příspěvky: 5
Web

Re: PHP počet online

No pokusím se s tím souborem něco udělat nebo ho někam nahraju smile .. mám ještě dotaz na ten počet online na webu mě to ukazuje pořád, že je online jeden člověk ikdyž toplist ukazuje třeba 20 online. Celé to mám z těchto stránek : http://interval.cz/clanky/pocet-soucasn … elu-v-php/ .. jestli by mi někdo nenapsal nějak jak to přímo udělat nebo jestli v tom nemají chybu. Ten toplit tam nechci ta tabulka vůbec nezapadá do vzhedu stránky sad Díky -A

Offline

#9 2013-07-17 11:24:09

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: PHP počet online

podle mě je na sledování počtu online uživatelů nejlepší google analytics (pokud tam nechcete mít nic co zasahuje do vzhledu)
stačí dát přehledy v reálném čase

Offline

#10 2013-07-17 11:31:14

alison
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-03
Příspěvky: 5
Web

Re: PHP počet online

V google analitics se moc nevyznám, ale tak podívám se na to večer až bude čas. Děkuji za rychlou odpověď smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK