#1 2012-10-08 12:37:08

sonakova
Člen
Registrován: 2012-10-08
Příspěvky: 2

Re: Joomla - problém s instalací a přístupem do DB

Dobrý den, jsem naprostý začátečník v Joomle a trochu se ztrácím v přenosu dat na můj prostor.
Stránky mám vytvořené na lokálu, DB jsem v vyexportoval. Na hostingový prostor jsem nainstaloval Joomlu (automaticky z rozhraní Endora). Při importu DB ze zálohy mi to hodí chybu:

SQL-dotaz:

--
-- Databáze: `pokus`
--
CREATE DATABASE `pokus` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;

MySQL hlásí: Dokumentace
#1044 - Access denied for user 'joom081012821109'@'88.86.12%' to database 'pokus'

Tak nevím, mám nainstalovat Joomlu ručně (plus všechny pluginy, které mám na lokálu) a založit databázi pod stejným názvem a heslem, jako na lokálu? A databázi založit napřed v admin prostředí Endory nebo při instalaci Joomla?

Děkuji.
Špíral

Offline

#2 2012-10-08 13:59:14

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Joomla - problém s instalací a přístupem do DB

Databáze se zakládá výlučně v administračním rozhraní Endora.
Proto při pokusu o import databáze (nikoliv tabulek) ta zmiňovaná chyba.

sonakova napsal:

... Tak nevím, mám nainstalovat Joomlu ručně (plus všechny pluginy, které mám na lokálu) a založit databázi pod stejným názvem a heslem, jako na lokálu? A databázi založit napřed v admin prostředí Endory nebo při instalaci Joomla?...

Pokud již máte na lokále vše funkční, umíte pracovat s databázemi a tabulkami, pak můžete celou instalaci Joomla! přenést pomocí FTP na server, založit databázi (naimportovat tabulky), uživatele a nastavit heslo.
Pokud budete mít rozdílné názvy databáze a jména a hesla uživatele také patřičně poupravit konfigurační soubor.

Já tento systém přenosu něčeho co mi na lokále funguje uplatňuji také (jakýkoliv systém) a bez nejmenších problémů, nehledě na to, že na Endora nenainstalujete Joomla! ručně, pouze prostřednictvím rychlých aplikací.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2012-10-09 13:40:29

sonakova
Člen
Registrován: 2012-10-08
Příspěvky: 2

Re: Joomla - problém s instalací a přístupem do DB

Děkuji. No, na lokále funkční vše je, bohužel s databázemi a tabulkami zase tak pracovat neumím :-D Doposavad jsem weby dělal v HTML+CSS, tu a tam Java a nějaký malý PHP bez nutnosti databází. Takže tohle je můj první pokus a nějak v tom plavu :-D Respektive tedy, plavu v přenosu na prostor. Ale nevzdávám to, ještě to zkusím...

Offline

#4 2012-10-09 15:35:48

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Joomla - problém s instalací a přístupem do DB

1. přenést soubory na web - přes FTP, popř. zazipovat (fuj to je hnusné slovo) a pomocí WebFTP vložit na web;
2. na lokálním PC v phpMyAdmnu provést zálohu TABULEK (!!! - nikoliv celé databáze) databáze daného systému, POZOR NA SPRÁVNÉ NASTAVENÍ KÓDOVÉ STRÁNKY SOUBORU PRO EXPORT!!! (implicitně je UTF-8);
3. v prostředí administračního rozhraní Endora vytvořit databázi, vytvořit uživatele s přístupem do této databáze a nastavit mu heslo;
4. v prostředí phpMyAdmina (https://sqlX.endora.cz - X najdete v sekci databáze v administračním rozhraní Endora) otevřít databázi (kliknout v levém okně na název databáze), zvolit Import - vybrat soubor exportu na PC - OK;
5. nastavit konfigurační soubor pro připojení databáze - db_host: localhost, db_name: název databáze, db_user: jméno uživatele, db:password: helso uživatele.

Spustit systém.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK