#1 2012-08-05 19:31:12

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

ahoj smile jen pro mé uspokojení bych chtěl slyšet váš názor na stránku na adrese http://aretis.vokko.eu hlavně v barevném podání protože šablona je stažená z netu jen upravený CSS.. originální šablona je zde http://themeid.com/demo/responsive/

předem děkuji všem za názory smile

Offline

#2 2012-08-05 20:03:47

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: aretis.vokko.eu

Je poškozena responzivita při nejmenším pohledu (menu). Opravte si to...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-08-05 20:11:45

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

jo už jsem si toho taky všiml smile hrál sem si tam s atributem margin a zřejmě sem ho zapomněl vrátit smile děkuji za upozornění smile

EDIT: tak opraveno a změněna barva do stylu webu smile

Offline

#4 2012-08-05 22:20:44

altik
Člen
Registrován: 2010-03-11
Příspěvky: 31

Re: aretis.vokko.eu

Šedý písmo na šedým pozadí je hůř čitelný, to by chtělo trošku zvýraznit.


Texty sms přání: http://www.mmsprani.cz
Blahopřání: http://www.smstexty.cz
Tipy na dárky: http://www.poraddarky.cz

Offline

#5 2012-08-05 22:42:51

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

Celkový vzhled je příjemný na oči, není moc rušivých elementů.

Jediné co mi vadí je příliš rozličné použití hover efektů. Zejména žlutý text v menu je příliš rušivým elementem vzhledem k celkovému tónování webu.
Jiný hover v menu, jiný v uvítacím bloku (stínování), jiný v jednotlivých sekcích, jiný v patičce stránky a jiný v reklamním bloku Endora. Na mě opravdu moc efektů a každý barevně jinak.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#6 2012-08-05 23:05:49

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

jj to mas pravdu smile dole to jde do takový červenohnědý dá se říct že většina.. a s tim menu nahoře to je tak že jsem nevěděl jakou barvu tam dát aby to bylo dobře čitelný tak sem vybral žlutou (efekt osvětlení)
ale pokud mi dáš příklad jakou barvu tam dát na efekt hoveru tak jí rád změním smile mě bohužel žádná dobrá nenapadá.
tu co používám pro nadpisy a hover odkazu je zase moc tmavá myslim. to tlačítko taky nevim ještě jak doladit sad

jediný co mě napadá na efekt hoveru místo žlutý je zvětšit text o 1-2 stupně.

tu patičku sladim s reklamou smile a tlačítko "navrhnout vystoupení" jestli si měl namysli tohle s tím stínováním tak to udělám se stejným efektem jako menu smile (zvětšení textu)

Offline

#7 2012-08-06 06:42:33

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

Zvětšení písma bych nepoužil vůbec - rozhodí to vše a není to příjemné na oči, když se ti najednou zvětší písmo.

Na menu bych hover použil třeba "aktivní položku" - to by bylo srozumitelné a ne moc křiklavé a menu by to nijak nerušilo. Myslím jako např. třeba tady.
"Navrhnout vystoupení" - bych volil bez stínování (hýbe to textem) tedy jen změnou barvy.
Ostatní sjednotit v podobném stylu. Sjednotit na jeden efekt - např. změnu barvy. Prostě aby to nebylo přeplácané.

Ještě jsem si všiml, že u texarea, input, button máš "ostré rohy". Zkus je také zaoblit jako "bloky".

Jinak slušná práce... Do budoucna by stálo za to, popracovat na standardní registrační stránce WP.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#8 2012-08-06 14:58:10

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

díky za dobré tipy smile v tom menu se mi právě nelíbilo to že překrývalo stínovaní stránky na který sem byl a tim to ztrácelo ten efekt 3D vystouplosti což se mi v tom právě moc nelíbilo sad proto sem to udělal v tom stylu že se jen obarví text ale zkusím jak bude vypadat když to udělám stejně jako označenou stránku jen bez stínování  takže tedy bez efektu "3D"..

tlačítko vystoupení tedy udělám bez stínování a jen změním barvu o drobet světlejší na hover..

s tou textarea-ou atd máš pravdu bude to lepší zaoblit..

a s registrací díky za návrh na tu sem ůplně zapoměl smile tu určitě nastyluju.. až to bude hotový dám vědět smile


jo a ještě sem zjistil že IE9 dělá problem border-radius u něj sem to musel zrušit protože udělal okraje zaoblení ale tlačítko zůstalo hranatý.. a to by IE9 mělo umět CSS3 tak nevím a to bloky zaoblil

EDIT: tak všechny button a menu má v ie9 problem se zaoblením takže u něj to musím vypnout sad nebo udělat jinak smile pořeším to něják snad

Offline

#9 2012-08-06 15:14:18

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

altik napsal:

Šedý písmo na šedým pozadí je hůř čitelný, to by chtělo trošku zvýraznit.

to mě zase právě vyhovuje smile ale drobet to stmavým smile

Offline

#10 2012-08-06 16:28:57

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

kozzycz napsal:

... jo a ještě sem zjistil že IE9 dělá problem border-radius u něj sem to musel zrušit protože udělal okraje zaoblení ale tlačítko zůstalo hranatý.. a to by IE9 mělo umět CSS3 tak nevím a to bloky zaoblil ...

Já s tím problém neměl... Border-radius v IE9 mi funguje.

IMHO není problém ve stylopisu? Trošku pozpřehazovaný, možná by urovnání a správný zápis pomohl.
Např.:

  border-radius: 24px;
  -webkit-border-radius: 24px;
  -moz-border-radius: 24px;
  -o-border-radius: 24px;
  box-shadow: 2px 2px 3px #666666;
  -webkit-box-shadow: 2px 2px 3px #666666;
  -moz-box-shadow: 2px 2px 3px #666666;
  -o-box-shadow: 2px 2px 3px #666666;

1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#11 2012-08-06 17:25:19

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

jak říkám problém dělá jen menu a tlačítka..  jinak textarea boxy všechno je zakulacený jen tohle prostě nejde.. a v přeházenosti to myslím nebude protože texarea má jednu položku dál od dalších a button je má u sebe a nejde... fakt nevím.. ale z druhý strany co mi je do lidí který používaj IE big_smile jak se říká je to jen stahovač.. i když rád bych to opravil jen prostě nevim jak.. sem rád že se v tom vyznám ve struktuře ale abych tam měl najít chyby proč to nejde nebo tak něco to pak nevím..


EDIT: tak se můžeš mrknout a mít pokud chceš další návrhy smile a jestli se nebude líbit footer přesněji copyright a na druhý straně co je to za šablonu a kdo jí upravil že je to tmavý tak je to z důvodu aby to nebilo do očí protože je to zase nepodstatný ale chci to tam mít smile

jinak reklamu jsem orámoval ve stylu webu aby byla čitelná a neporušoval sem podmínky smile a i to podle mě vypadá hezky smile

dále jsou upravený odkazy (zmavší písmo) a tlačítko pro návrh kde hrát  smile reklama je už ve stylu celého webu smile pakt textarea a další textová pole.. a ještě ostatní tlačítka smile

jinak dole u toho že sem to dělal já je menší chyba že hover odkazů je černej.. ale ten kdo na to chce kliknout ví co tam bylo napsáno tak to neřeším smile a

Offline

#12 2012-08-06 18:11:04

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

No všiml jsem si, že to jinde je přeházené a nic, ale IE je IE.

Zkusil bych ještě změnit doctype a hlavičku. Možná se IE přepne do quirk módu. Tipuji...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#13 2012-08-06 18:42:06

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

když jsem se přepl do kompatibilního zobrazení tak se rozházelo menu pod sebe a vše má hrany takže to nechám tak jak to je a IE mi bude ukradený smile až na tlačítka a menu je vše v pořádku smile

jinak kdyby sis náhodou nevšiml tak nahoře sem aktualizoval můj poslední post smile

Offline

#14 2012-08-06 19:53:54

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

Už to s tím zaoblením vypadá podstatně lépe.

No neber to jako rejpání.
Ještě bych upravil odsazení textu od checkbox (Zapamatovat si) je moc nalepeno...
Reklama super, možná bych maličko zmenšil písmo a odsadil jako jsou ostatní bloky, aby to nebylo tak nalepené k okrajům.
Blok reklamy malinko odsadit od spodku stránky (tak jako to je v sekci Kontakty), v ostatních je nalepena na konec.
Možná bych jej vyměnil s footerem, aby to celkově ladilo pod sebou. Dva šedé bloky a mezi nimi černý. Třeba to bude i líp vypadat.
Maličkost k menu - pokud nebude více položek, pak je i roztáhl víc od sebe, když se objeví hover, pak těsně navazuje na sousední aktuální stránku. Nechal bych tam malinko mezeru aby vyniklo celé zaoblení zvolené položky.

Zkus ještě mrknout na multimedia - hranaté "bloky" s písničkami. To samé na úvodní stránce v bloku + odsazení textu vybrané písně v bloku.

Ouuuuu - bacha na pravopis (výtáme vás). Vítáme Vás.

No ten footer bych asi opravil k čitelnosti, i přesto, že má title. Hlavně pak "nahoru" bych zviditelnil. Při první návštěvě jsem vůbec netušil co to je za kříž (kdo umřel  lol ).

Fatk dobrá práce... Jen tak dál...

P.S.
Jestli chceš, tak mi na e-mail pošli kousek css a html pro menu a pokusím se s tím něco provést... Ono to může být i "profesionální slepotou" (to znám moc dobře  lol ).
Je škoda nedotáhnout to i pro IE.

EDIT:
Názor ber jako jednoho z mnoha, nejsem profík. Co se líbí mně, nemusí se líbit jiným.
Ve finále si každý udělá web podle sebe  wink


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#15 2012-08-06 21:13:03

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

ouuuu ty mi dáváš musím to brát postupně big_smile spíš by se mi teď hodil grafik smile s grafikou moc neumím a musím předělat logo a furt nevím jak sad musí tam bejt mezi aretis a band to F.L.
líbí se mi styl tohohle loga jen nevím jak to do něj zakomponovat sad rozlišení musí bejt 300x100 ale dělám ho v 900x300 kvůli budoucnosti když bude potřeba větší.. to mě teď dost zaměstnává..

jinak s tou chybou to vím smile stejně tam budou jiný texty smile tohle bylo jen zkušební abych věděl jak to vypadá smile

s tím posláním souboru bude problém big_smile sám ani nevím kde menu je big_smile nejspíš se dělá přes nějáký javascript podle toho co sem už z tý šablony poznal. v headeru je jen nějáký php odkaz a kam ?? to nevím big_smile

HOTOVO

odsazení textu reklamy
menší písmo reklamy
předělaná patička
upravena strana multimedia (mp3 a galerie fotek)
scrollup text nahrazen za obrázek

jinak jako rýpání to fakt neberu smile já sem spíš rád že jsi mi pomohl k lepšímu smile

takže mockrát ti děkuji smile

Offline

#16 2012-08-07 09:17:08

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

kozzycz napsal:

ouuuu ty mi dáváš ...

pokud má web opravdu k něčemu slušnému vypadat a má mít i odpovídající náplň, je škoda "ztroskotat" na drobnostech. V tomto případě rád pomohu, protože to má smysl a hlavně chceš s tím opravdu něco dělat...

Super.
teď jsem to prohlížel na IE8 a i to hranaté (neumí border-radius) nevypadá špatně.
Dokonce tam je i malé odsazení check-button od textu, ale v Chrome to je nalepené na sobě (v bloku přihlásit se - "Zapamatovat si").
Patička je také dost dobrá, i ty malé mezery v menu jsou lepší než jak to bylo na sobě "nalepené".

Dobrá práce

Zase malinko připomínek:
Sekce novinky:
v článku Spuštění webu není viditelný odkaz na  "další (nebo předchozí) článek" (nový web skupiny aretisband). Zobrazí se pouze < a text je viditelný až po najetí (hover).

Sekce kalendář:
Přidat události - doplnil bych text "(pouze pro přihlášené)" aby každý tydýt věděl, že se bude muset přihlásit

Sekce kontakty:
Předmět: - úvodní text bych místo "select" použil něco co každého trkne, že má vybrat. Např. --- Vyberte oblast Vašeho dotazu ---
Správa: - správně Zpráva, Správa byla např. STB  lol , státní správa a pod.

Ještě jsem si povšiml jedné, pro mne nepříjemné, vlastnosti - web je český o české skupině a výrazy typu:
Home › Archive for novinky, BLOG ARCHIVES, Posted on xxx by, Posted in, No Comments ↓, edited by, Gallery mi vadí.
Nejsem zastáncem plácání různých jazykových překladů a mutací.
A ještě maličkost... V nadpisech střídáš malé písmo, někde je první velké, ... sjednotit to do kulturní podoby, jednoho stylu (buď všechno malým, nebo vše začáteční velké) - lze ošetřit i ve stylopisu (text-transform).

Tak zatím...  wink


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#17 2012-08-07 12:17:57

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

však já to chápu smile a taky to beru smile jinak bych se na to slušně řečeno vykakal smile

sekce noviny jj opravím smile už jsem myslel že se budu muset hrabat v kódu php kterej vůbec neumím a sem rád že se v něm aspoň trochu vyznám smile ale ten text tam naštěstí je ale v barvě webu smile takže to je maličkost na to se dnes vrhnu smile - hotovo

sekce události no to je problém díky za upozornění k tomu má mít přístup jen admin text budu muset schovat a budu to dělat jen přes administraci. - hotovo

a co se týče překladu ten sem ještě nedělal jen občas když jsem na něco narazil ale to určitě v plánu mám to dopřeložit

a k nadpisům tohle je jen abych to viděl já tak sem tam něco namrskal jinak až budu mít podklady tak tohle smažu ale s tim (text-transform) děkuji to se bude určo hodit smile

a fakt moc díky smile je to dá se říct můj první web co dotáhnu až do konce big_smile jinak to vše vždy bylo pro mě a to sem si jen hrál abych pochopil struktury a vyznal se v tom smile naštěstí mě tohle prostě baví smile


jinak koukám že si zkoušel nějáký testovací koment big_smile aspoň myslím že jsi to byl ty podle stránky odkazu a vůbec nechápu na co to odkazuje big_smile nebo co by to mělo přesně zkoušet za bezpečnost smile

edit hm zaboha nemůžu udělat mezeru mezi checkboxem a písmem sad zkoušel jsem entitu &nbsp ale nejde big_smile v css to nastylovaný není ale ještě si s tím pak zkusím pohrát smile teď udělám ostatni

Offline

#18 2012-08-07 14:01:06

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

Co se týče komentáře, spíše jde o to, že pokud někdo vidí, že může vkládat tagy (nikoliv BBCode) tak to vždy láká různé skupiny osob.
Odkaz je vymyšlený a shodou okolností jsem se trefil do existujícího souboru na webu. Vypadá to, že jsou tagy ošetřeny bez větších problémů (na první pohled). Nejsem hacker abych zkoušel opravdovou zabečenost, ale pro běžného uživatel myslím dostačující ochrana.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#19 2012-08-07 14:09:54

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

obnovil sem předchozí post

Offline

#20 2012-08-07 14:13:08

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: aretis.vokko.eu

zkoušel jsi i  


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#21 2012-08-07 15:18:39

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

jj však sem psal že sem tu entitu zkoušel.. jinak sem udělal překlad a něják se nechce ukázat sad přejmenoval sem tam něco na cs-CZ přeplo se to na jinej jazyk ale po překladu je to tam furt stejný sad

EDIT hm koukám že se to musí předělat i v souboru *.mo sad přeložený mam *.po zkusím kouknout po nějákým generátoru... když nebude tak radši přeložím php soubory

Offline

#22 2012-08-07 15:43:43

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: aretis.vokko.eu

Je na to určený Poedit...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#23 2012-08-07 15:56:25

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

sakra já ten překlad smazal big_smile

ale díky moc smile
protože mám i s překladem php problémy sad v souboru po se nachází vypsaný stránky kde je ta fráze překladu a i když to mam přeložený všude tak to stejně není přeložený všude sad

Offline

#24 2012-08-07 16:13:08

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: aretis.vokko.eu

Pokud to není přeložené do MO souboru, tak to nemůže fungovat. PO je pouze taková šablona podle které to Poedit překládá (generuje) na MO. Pak musí být samozřejmě v configu nastavena čeština a soubory musí mít správný název.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#25 2012-08-07 16:31:33

kozzycz
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-08
Příspěvky: 30

Re: aretis.vokko.eu

díky moc s těma názvama to moc dobře chápu to je jasný smile moc jsi mi pomohl smile a naučil něco nového smile

překlad hotov konečně smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK