#1 2012-06-23 16:36:05

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat našel by se někdo kdo by mi pomohl s migrací webu?
Cena dohodou

Offline

#2 2012-06-24 21:45:11

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Originál návod je tu http://docs.joomla.org/Migrating_from_J ... Joomla_2.5 ak mu nerozumieš prelož si to pomocou Google translate wink samozrejme odporúčam si urobiť prípadnú zálohu ak by niečo zlyhalo aby si neprišiel o celú tvorbu :!:


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2012-06-24 22:09:34

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

Originál návod je tu http://docs.joomla.org/Migrating_from_J ... Joomla_2.5 ak mu nerozumieš prelož si to pomocou Google translate wink samozrejme odporúčam si urobiť prípadnú zálohu ak by niečo zlyhalo aby si neprišiel o celú tvorbu :!:


To je hezké,
ale mám i komponenty, které jUpgrade nepřenese a chtěl bych to svěřit nějakému odborníkovi. Samozřejmě ne zdarma.

Offline

#4 2012-06-26 05:27:42

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

V tom prípade je nutné si zistiť či používané doplnky sú dostupné i v novej verzií, čo samozrejme byť nemusia.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2012-06-26 09:55:38

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

V tom prípade je nutné si zistiť či používané doplnky sú dostupné i v novej verzií, čo samozrejme byť nemusia.


Ale i když budou dostupné v nové verzi, tak budu muset upravit databázi.

Offline

#6 2012-06-26 21:40:45

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

V tom prípade by som prechod nechal tak a zostal na starej verzií, alebo nájsť niekoho kto to za pár tisíc urobí. Je to naozaj piplačka na pár dní a myslím že ani 5000 Kč by nebola postačujúca čiastka ktorá by mala pokryť ten čas strávení migráciou stránky.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2012-06-26 22:16:44

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

V tom prípade by som prechod nechal tak a zostal na starej verzií, alebo nájsť niekoho kto to za pár tisíc urobí. Je to naozaj piplačka na pár dní a myslím že ani 5000 Kč by nebola postačujúca čiastka ktorá by mala pokryť ten čas strávení migráciou stránky.


Našel jsem člověka za 4 000 kč. Ale tolik nemám a zdá se mi to dost. Proč piplačka na celý den, pokud jUpgrade funguje? Tak jde jen o Joomgallery a FLV HD player kde jsou jen dva videoklipy.

Offline

#8 2012-06-27 15:25:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Hmm ak to je podľa teba tak ľahké tak to zmákneš i sám nie?


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2012-06-27 15:50:53

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

Hmm ak to je podľa teba tak ľahké tak to zmákneš i sám nie?


Jen že raději bych to přenechal odborníkovi. A kdyby tam nebyla Joomgallery tak bych to i zkusil. Ale s jupgrade nemám dobré zkušenosti. A nechci riskovat joomlagellery podle toho návodu.

Offline

#10 2012-06-27 20:31:17

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Preto je možné si vytvoriť zálohu, alebo kópiu terajšej stránky napr na niektorej doméne 3 rádu a tam si prechod otestovať. Ak sa pokazí nič sa nedeje, pôvod zostane neporušený a môžete vytvoriť nový obraz pôvodu a skúsiť druhý. tretí, štvrtý pokus kým sa prechod nepodarí 100% a nakoniec podarenú zmenu presuniete na požadovanú doménu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#11 2012-06-27 20:38:06

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

Preto je možné si vytvoriť zálohu, alebo kópiu terajšej stránky napr na niektorej doméne 3 rádu a tam si prechod otestovať. Ak sa pokazí nič sa nedeje, pôvod zostane neporušený a môžete vytvoriť nový obraz pôvodu a skúsiť druhý. tretí, štvrtý pokus kým sa prechod nepodarí 100% a nakoniec podarenú zmenu presuniete na požadovanú doménu.


To sice mohu, ale bohužel nemám tak rychlý internet, na to abych později stihl nahrát zálohy. Vem je dosti rozsáhlý. Ale již jsem si zažádal u jiného poskytovatele. Za další už nehostuji na Endoře a tak, že co by mi zde fungovalo by nemuselo fungovat na hostingu jinde. Ale nejspíše mi nezbývá nic jiného než zkoušet jelikož asi nikde neseženu někoho za přijatelnou cenu.

Pozn. zde na Endoře, když jsem zkoušel migraci s jUpgrade tak mi nefungoval, jelikož se automaticky vloží reklama Endory do okna migrace. A nějak se to mezi sebou mlátí. A nevím jak toto vyřešit.

Offline

#12 2012-06-27 21:45:40

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

peeeeta napsal:

... Pozn. zde na Endoře, když jsem zkoušel migraci s jUpgrade tak mi nefungoval, jelikož se automaticky vloží reklama Endory do okna migrace. A nějak se to mezi sebou mlátí. A nevím jak toto vyřešit.

Další možností je provést upgrade na lokálu - tam odpadnou všechny problémy a pak přehrát na testovací web a po odzkoušení přesunout na ostrý web ...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#13 2012-06-27 21:53:21

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

kksmirice napsal:
peeeeta napsal:

... Pozn. zde na Endoře, když jsem zkoušel migraci s jUpgrade tak mi nefungoval, jelikož se automaticky vloží reklama Endory do okna migrace. A nějak se to mezi sebou mlátí. A nevím jak toto vyřešit.

Další možností je provést upgrade na lokálu - tam odpadnou všechny problémy a pak přehrát na testovací web a po odzkoušení přesunout na ostrý web ...


Njn to je další možnost. Ale stále mi to nezaruší kompatibilitu. A já nikdy neprováděl instalaci lokálu.

Offline

#14 2012-06-27 22:07:29

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Ja žiaľ na to čas nemám aby som sa tým nasledujúce 2,5 týždňa zabýval. Inak by som to i skúsil.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#15 2012-06-27 22:14:06

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

Ja žiaľ na to čas nemám aby som sa tým nasledujúce 2,5 týždňa zabýval. Inak by som to i skúsil.


Zabýval jako tou migrací?
Já chápu, že nemáte čas. Ani po vás nechci, aby jste to dělal. Ale pokud by jste měl čas někdy déle, byl bych vděčný za vaši pomoc. Přeci jen běží web na joomla 1.5 už nějakou dobu, tak už nějakou chvilku se to nezblázní.

Jinak díky za ochotu

Offline

#16 2012-06-28 10:10:42

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

peeeeta napsal:

... Njn to je další možnost. Ale stále mi to nezaruší kompatibilitu. A já nikdy neprováděl instalaci lokálu.

Kompatibilitu zaručuje tvůrce systému a jednotliví tvůrci komponent.
Osobně, na Vašem místě, bych se o to pokusil (provést si upgrade na vlastním PC).
Pokud mám spravovat web a nezvládat přechody na vyšší verze používaného systému - to by mi asi vadilo. Už jen proto, že verze 2.5 nemusí být zdaleka poslední verzí Joomla!.

Na svém PC si můžete odzkoušet cokoliv, bez vlivu na funkčnost aplikací na webu a také se dost věcí naučit a nebýt odsouzen jen do role uživatele a stále platit za to co si vlastně mohu udělat sám ...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#17 2012-06-28 12:18:05

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

kksmirice napsal:
peeeeta napsal:

... Njn to je další možnost. Ale stále mi to nezaruší kompatibilitu. A já nikdy neprováděl instalaci lokálu.

Kompatibilitu zaručuje tvůrce systému a jednotliví tvůrci komponent.
Osobně, na Vašem místě, bych se o to pokusil (provést si upgrade na vlastním PC).
Pokud mám spravovat web a nezvládat přechody na vyšší verze používaného systému - to by mi asi vadilo. Už jen proto, že verze 2.5 nemusí být zdaleka poslední verzí Joomla!.

Na svém PC si můžete odzkoušet cokoliv, bez vlivu na funkčnost aplikací na webu a také se dost věcí naučit a nebýt odsouzen jen do role uživatele a stále platit za to co si vlastně mohu udělat sám ...


Ano, ale já mluvím o tom, že musím mít nainstalovanou síť v PC. A to já nemám.

No ano ale nejsem sám, kdo nezvládá přechod na 2.5. A s tím vývojem Joomla! o tom mi ani nemluv. Na portálu joomla - českého, o tom většina lidí diskutuje a tento vývoj není dobrá volba. A jinak v 3.0 vyjde asi za pár měsíců, tak že stejně budu moc migrovat znova.

Ano mohu si odzkoušet cokoliv, ale jak jsem říkal nemám nainstalovanou síť na PC (tak že nemohu zkoušet) a taky jde o to, že co mi poběží na Localu tak mi nemusí jít na hostingu, jelikož tam nějaké funkce PHP budou zakázány nebo v jiné verzi. Ale to by se nejspíše dalo nastavit.

A ještě bych chtěl přejít na JoomSocial, ale neví někdo jak přejdu z Community Builder?

Pozn. Ty umíš migrovat a vše se svým webem?

Offline

#18 2012-06-28 12:24:41

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Akú sieť? Server na vlastnom PC si vytvoríš nainštalovaním jedného malého programu ktorý sa bude spúšťať po štarte, ale teraz netuším ako sa to volá lebo to v pc momentálne nemám. Všetko testujem priamo na serveroch Endory, WebSupportu a GoDaddy. Možno po tomto si nájdem trošku času aby som sa tým zapodieval.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#19 2012-06-28 12:33:09

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

JF napsal:

Akú sieť? Server na vlastnom PC si vytvoríš nainštalovaním jedného malého programu ktorý sa bude spúšťať po štarte, ale teraz netuším ako sa to volá lebo to v pc momentálne nemám. Všetko testujem priamo na serveroch Endory, WebSupportu a GoDaddy. Možno po [url=http://www.novomanzele.eu]tomto[/url:10j5txcc] si nájdem trošku času aby som sa tým zapodieval.


Tak to gratuluji ke svatbě. Tak o to víc vůbec nespěchej. Reálný život má vždy přednost.
A ano to jsem myslel s tou sítí. A já právě taky nevím, jak se jmenuje ten program a ani nevím kde co jak nastavit. Jistě google by mi to nejspíše vše našel, ale chci si nechat poradit zde od vás, kteří již v tom nějakou dobu děláte. A taky bych rád zkoušel přímo na hostingu. Ale na free to nejde, jelikož migrace se prostě nespustí. No a ještě nemám pořádné připojení, tohle je dosti pomalé. Potom už to taky bude jednoduší, když vše vyjde podle plánu.

Pozn. Přeji hodně štěstí a úspěchů v manželském životě smile

Offline

#20 2012-06-28 12:40:38

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

bartama napsal:

Ten program je například XAMPP a podobné  wink


Díky už vím aspoň čeho se chytit.
Mohu se jen zeptat neví někdo, proč mi nefunguje upload v JoomSocial zde na endoře?
Zkouším jak by se dalo přejít z CB, ale zatím mi ani na čisté instalaci nefunguje upload fotek.

Offline

#21 2012-06-28 17:51:55

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

OT
Gratuluji JF. Hodně štěstí a pevné nervy.

peeeeta napsal:

... Pozn. Ty umíš migrovat a vše se svým webem?

Ano.
Používám phpRS systém a vše co si napíšu nejprve testuji na lokálu, pak přijde na řadu test na hostingu a poté ostré spuštění. Zálohy webu a databází si dělám pravidelně také sám, takže pokud něco krachne překopíruji to znovu na web a je hotovo do pár minut.

Programy pro PHP a SQL se obecně jmenují triády (php triády). Např. phptriad, WAMP, XAMPP, PHPHOME, easyPHP, Vertigo, ... Je vhodné se také podívat na to, jakou verzi, zejména pak php a mysql, komponent používají.

Triády se jim říká proto, že v sobě sdružují instalaci 3 komponent - apache, php, sql. Samozřejmě zkušenější si mohou jednotlivé komponenty nainstalovat postupně sami (pak také mohou jakoukoliv komponentu aktualizovat na vyšší verzi). To samozřejmě lze i u triád, ale musíš vědět co a jak.
Instalaci triády zvládne jakýkoliv běžný uživatel a je připravena k okamžitému použití.

EDIT
např: http://php.vrana.cz/wamp-instalatory.php
osobně používám již delší dobu WAMP
no a zde popis samostané instalace


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#22 2012-06-28 18:25:26

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

kksmirice napsal:

OT
Gratuluji JF. Hodně štěstí a pevné nervy.

peeeeta napsal:

... Pozn. Ty umíš migrovat a vše se svým webem?

Ano.
Používám phpRS systém a vše co si napíšu nejprve testuji na lokálu, pak přijde na řadu test na hostingu a poté ostré spuštění. Zálohy webu a databází si dělám pravidelně také sám, takže pokud něco krachne překopíruji to znovu na web a je hotovo do pár minut.

Programy pro PHP a SQL se obecně jmenují triády (php triády). Např. phptriad, WAMP, XAMPP, PHPHOME, easyPHP, Vertigo, ... Je vhodné se také podívat na to, jakou verzi, zejména pak php a mysql, komponent používají.

Triády se jim říká proto, že v sobě sdružují instalaci 3 komponent - apache, php, sql. Samozřejmě zkušenější si mohou jednotlivé komponenty nainstalovat postupně sami (pak také mohou jakoukoliv komponentu aktualizovat na vyšší verzi). To samozřejmě lze i u triád, ale musíš vědět co a jak.
Instalaci triády zvládne jakýkoliv běžný uživatel a je připravena k okamžitému použití.

EDIT
např: http://php.vrana.cz/wamp-instalatory.php
osobně používám již delší dobu WAMP
no a zde popis samostané instalace


A v jaké velikosti máš web?
Já chci udělat pořádnou zálohu až budu mít pevné připojení. S tímto, jsem udělal zálohu, když byl web ještě menší.

Bohužel když jsem začínal web, neměl jsem ani tušení co vše je nutné a proto teď bude o to více práce.

Jinak díky moc za rady kouknu se na to. Ale teď není moc času.


Pozn.: Jak dlouho se věnuješ tvorbě webů?

Offline

#23 2012-06-28 19:13:07

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

peeeeta napsal:

... A v jaké velikosti máš web?
Já chci udělat pořádnou zálohu až budu mít pevné připojení. S tímto, jsem udělal zálohu, když byl web ještě menší.

Bohužel když jsem začínal web, neměl jsem ani tušení co vše je nutné a proto teď bude o to více práce.

Jinak díky moc za rady kouknu se na to. Ale teď není moc času.


Pozn.: Jak dlouho se věnuješ tvorbě webů?

Teď ten aktuální není nijak náročný na místo (vidět zde). Jde spíše o informace ne o galerii obrázků...
Tvorbou webu bych to nenazýval, prostě co potřebuji to si udělám - samouk. No pár let už to je.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#24 2012-06-28 20:08:30

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: Migrace 1.5 na 2.5

Tak to opravdu moc nezabírá. To joomla! s pár komponentami skoro zabírá to co tvůj web smile.
Pokud tou galerií obrázků myslíš náš web, tak částečně se to tak dá vzít.
No možná by jsi to tak nenazýval, ale přeci jen ten web utváříš.
Njn já se tomu věnuji ani ne 2 roky. A to vlastně jsem ze začátku Joomla! používal prostě jen jako CMS a ne že bych do nějak sám něco přidával.


Pozn. jak jsi se vůbec k programování a tvoření dostal?

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK