#1 2011-12-22 13:55:41

g.hornak
Člen
Registrován: 2010-04-07
Příspěvky: 34

Re: editace dns

zdravim,
nefunguje mi editace DNS u domeny rsgame.cz ucet rsgame
je mozne prepsat domenu na jiny ucet vramci endory?

dekuji,
g.

Offline

#2 2011-12-22 15:14:50

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: editace dns

Logicky sa ti nepovolia, lebo doménu si nasmeroval na IP 146.255.25.26 ktorá je mimo serveru endora.cz
Ak to chceš zmeniť nazad tak sa prihlás do webadminu a na adrese https://webadmin.endora.cz/dns/index/id/rsgame.cz zmeň IP pre A záznamy aby smerovali na IP 88.86.120.23 následne do pár hodín bude fungovať aj odkaz v prehľade domén.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2011-12-22 23:01:35

g.hornak
Člen
Registrován: 2010-04-07
Příspěvky: 34

Re: editace dns

tak mi LOGICKY ty exper vysvetli, co ma spolocne to co zadam do DNS s tym, ze mi nefunguju...
tak snad ked mam kupenu domenu u endory (neviem akym stylom cez toho vasho registratora) a ovladanie DNS by malo byt funkcne stale, to ze si konkretne dva zaznamy presmerujem k sebe na server (co neviem ci nie je v rozpore s pravidlami, dostal som to len za ulohu) by na to ci sa tam viem dostat alebo nie nemalo mat funkcnost. ked si chcem pridat mail zaznamy a dalsie veci ?

g.

Offline

#4 2011-12-23 00:43:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: editace dns

Endora.cz je webhosting a vždy tak bol nastavený. Registrácia domén je doplnok a nie všetko sa podarilo zapracovať hneď, tj i táto možnosť sa opraví, ale nebude to hneď. Je možné že to bude za mesiac, dva, šesť, záleží ako bude času. Tj pre pridávanie ďalších záznamoch si manuálne klikni na tento link https://webadmin.endora.cz/dns/index/id/rsgame.cz - samozrejme musíš byť prihlásený vo webadmine. Samozrejme že zatiaľ počítaj s tým že ak je doména smerovaná mimo serveri Endora.cz tak nebude mať prístup, tj po 30 dňoch sa vymaže zo systému a budeš si ju musieť pridať znovu. I na tomto nedostatku sa pracuje.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2011-12-23 09:37:41

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: editace dns

V systemu je kontrola ze DNS jdou kontolovat jen pokud je domena nasmerovana na Endora.cz . Je to z duvodu ze hodne lidi si zalozilo domenu a aniz by byla zaregistrovana tak se snazili o editaci DNS. Pak bylo plne forum toho ze to nic nedela.

Dany system se pokusim do tydne predelat.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK