#1 2011-09-15 13:48:25

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

captcha? tu to neumí?

Offline

#2 2011-09-15 15:59:36

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

Z toho co píšeš mi přijde, že to dělá jeden člověk, ale pokud to tak není a pouze jsem to špatně pochopil, doporučuji ti nainstalovat plugin zvaný Raven's Antispam, který pracuje na principu českého PHP experta jménem Jakub Vrána a funguje bezvadně.
Pokud se však opravdu jedná o jednoho člověka, čemuž se mi moc nechce věřit, napiš co má většina příspěvků společného, nebo něco čeho by se dalo chytit.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2011-09-15 16:15:59

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

7777 napsal:

Sú od jedného človeka pred tým sa volal Bunny1 a posielal hlúpe príspevky ale potom čo som to zmazal sa zaregistroval ako Vala1. V podstate stále uploaduje nejaké veci ohľadom nejakej stránky v anglickom,ruskom a nemeckom jazyku.
Stále posiela hlúposti alebo len tak napíše tisíc cčiek a toto uploadne. Už mám úplne zahltenú emailovku.

Pokud se jedná o jednoho člověka, základem je najít něco společného. Mnohdy to trvá velmi dlouho, ale co třeba mail ze kterého se registruje, dále jsi psal, že uploaduje nějaké věci ohledně nějaké stránky, tak ta stránka atd...
Pak se tomu dá zamezit, ale jestli na nic nepřijdeš, pak žádná Captcha, ani Antispam nepomůže (snad jen deaktivace možnosti vkládat příspěvky).


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#4 2011-09-18 12:22:00

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

Zakaž na nějakou dobu možnost vkládání příspěvků, za čas ho to přestane bavit. Nebo alespoň nějakou tu volbu aby jsi to mohl moderovat a prostě jeho příspěvky nepouštěj na veřejnost. Je tam volba, že každý uživatel musí mít alespoň jeden schválený příspěvek, jinak se neukáže, dokud ho neodsouhlasíš, pokud to takto budeš dělat, tak ho to musí přestat bavit, když to pro něj nebude mít žádný efekt... smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2011-09-18 12:29:11

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

noris napsal:

Určitě má dynamickou ip adresu. Mohl by jsi to udělat tak že se budou moci registrovat jen lidi kterým vytvoříš ty účet, vím není to nic extra ale myslím, že je to lepší než celý život mazat příspěvky a banovat smile

Nebude muset celý život mazat příspěvky, ale bude muset celý život zakládat účty. Nesnaž se prosím radit za každou cenu...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#6 2011-09-18 13:00:23

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

Však už jsem mu řekl podle mého nejlepší řešení v tuto chvíli. Je tam volba, že každý uživatel musí mít alespoň jeden příspěvek schválený. Tím pádem pokud někdo jednou napíše a bude to OK, tak může psát dál jak se mu zachce a nemusí se to moderovat, ale tuto pravomoc samozřejmě ten útočník nedostane a tedy ho to přestane bavit, protože jeho "útoky" nebudou mít žádný efekt. Pak může špatné příspěvky třeba projít a smazat hromadně. Vycházím z indícií, které zatím mám a že jich moc není. Stále se mi nechce věřit, že někdo má tak našleháno, že ho to ještě baví takto spamovat. Opravdu si stále myslím, že se jedná o bota, ale to už z fóra nevyřeším...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#7 2011-09-18 13:26:49

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

noris napsal:

Souhlasí....pokud by přišel na to že 1 příspěvek se schvaluje a napsal 1 dobře a druhý už zase spamoval tak by si musel zvolit tu moji metodu a to schvalovat každý článek zvlášť.
Ale taky si řikám kdo by půl roku spamoval? Prostě se někdo nudil vytvořil bota a ten to dělá za něj...

Pokud jsi dobře četl, tak víš, že si svoje údaje mění. Není to zase takový problém, stačí jen kliknout na zatržítko. Existují výjimky a blablá... Taky jsem měl s něčím takovým problém a nakonec jsem kápl na to, čím jsou příspěvky podobné (to trvalo nejdéle) a udělal antispam přímo pro ten útok... smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#8 2011-09-18 20:11:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Problém z Wordpress-spamer

7777 napsal:

Nie ale ani jeden príspevok nieje rovnaký a neuplodadujú sa v rovnakom čase vždy v inom čase boot by uploadoval každý deň v rovnakom čase a hodine.

prečo by mal? záleží ako je naprogramovaný, nemusí to robiť v jednom čase každý deň, môže to každý deň robiť v úplne inom čase


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2011-09-19 21:10:20

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

7777 napsal:

...Toto ho spojuje jedna a tátaž stránka...

No a to je to co hledáme, stačí už pak jen napsat, že pokud bude vložena tato adresa do příspěvku, tak se ten příspěvek neodešle. Nebo snad ne? smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#10 2011-10-27 20:04:43

Rikudou_Sennin
Člen
Registrován: 2011-10-27
Příspěvky: 7

Re: Problém z Wordpress-spamer

To se mi taky stávalo, je to bot, pokud se nepletu, má na všech e-mailech gravatara - zajíčka, že?
Taky jsem se s ním chvíli potrápil, nejzajímavější bylo, že psal komentáře i přesto, že nebyly povolené (tedy ani nebylo kam je psát, protože pole pro psaní tam nebylo).
Vyřešil jsem to tak, že jsem zablokoval výrazy, které byly nejčastěji v jeho komentářích.

Offline

#11 2011-10-28 11:19:56

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém z Wordpress-spamer

zrusiteu napsal:

A něco jako Akismet?  tongue

To snad používají všichni ne??


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK