#1 2011-04-04 17:23:37

nedelak
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-02
Příspěvky: 3

Re: Nefunční Prestashop

Ahoj,

začínám s Prestashopem. Udělal jsem čistou instalaci (zkoušel jsem to víckrát) a chci si systém vyzkoušet. Narazil jsem na dva problémy:
1. nešlo přidat zboží do košíku. To už funguje, v modulu košíku stačí vypnout AJAX.
Řešení jsem našel tady: http://podpora.endora.cz/viewtopic.php? … hop#p12780

2. Horší je, že pokud chci přidat jakékoliv nové zboží, hned vyskočí po sobě dvě chybová okna:
Supplier ajax error: parsererror
Manufacturer ajax error: parsererror

a nejde u zboží vybrat výrobce ani dodavatel.
Výrobce je pro mě zásadní, bez toho je celý "obchod" k ničemu.
Řešení s placeným programem beru až jako poslední možnost, protože nechci dělat eshop, ale soukromou stránku pro omezenou skupinu návštěvníků. Má to být katalog starých modelů a chci v něm udělat přehled po sběratele a sám z toho nic nebudu mít.  Bez nastavení výrobce to ale dělat nejde.

Nenašel jsem zatím, jestli jde modul výrobce nějak nastavit nebo vypnout AJAX jako u košíku.
Jde to nějak rozchodit, poradíte mi prosím?

Offline

#2 2011-04-04 19:38:44

minimix
Endora uživatel
Registrován: 2010-12-24
Příspěvky: 45

Re: Nefunční Prestashop

jedine starsiu verziu 1.37 tak rozchodis, endora je pre prestu dobra len ako platena

Offline

#3 2011-04-04 22:58:28

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Nefunční Prestashop

Presne tak, ak chceš používať AJAX tak musíš byť na PLUS účte kde sa nezobrazuje reklamná päta.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2011-04-05 00:45:11

nedelak
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-02
Příspěvky: 3

Re: Nefunční Prestashop

jde v tom prestashopu nějak ajax vypnout?
Kromě zadávání výrobce u zboží tam asi vše ostatní funguje.

Offline

#5 2011-04-05 00:54:58

netbrana
Endora rádce
Registrován: 2009-10-29
Příspěvky: 103
Web

Re: Nefunční Prestashop

Ve většině open source systémech pro internetové obchody je nutné mít zakoupený program plus. Osobně mám vyzkoušené, že oxid a opencart bez programu plus nefungují resp. na oko ano ale objeví se omezení v administraci, které používání systému velmi limituje. Známý tu na endoře zkoušel systém super quick cart bez programu plus a zdá se že by měl bez problémů jít, ale já osobně doporučuji obětovat těch pár korun za program plus protože v případě, že chcete něco prodávat přes internet, bude pro Vás spolehlivost systému do budoucna velmi rozhodující. A na závěr: obětovat necelých 200kč je nic pokud budete mít atraktivní zboží za atraktivní ceny a přehledný a uspořádaný obchod, je to investice, která se Vám hned vrátí. wink


www.netbrana.cz - bezplatný poptávkový systém a katalog firem

Offline

#6 2011-04-05 14:40:34

nedelak
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-02
Příspěvky: 3

Re: Nefunční Prestashop

Verze 1.3 taky nefunguje. Sice neskáče chybové okno, ale výrobce vybrat nejde.
Obchod Zencart asi funguje OK, ale není tak pohodlný jako Prestashop.

Chápu, že pro vás je lepší platící zákazník, ale já psal, že nechci rozjíždět obchod a z toho katalogu nebudu mít ani korunu. Navíc bych jich chtěl udělat víc a víc domén platit nechci, takže bohužel musím hledat u konkurence s lépe vyřešenou reklamou.

Offline

#7 2011-04-05 15:49:07

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Nefunční Prestashop

čo poznám free hostingy, je možné, že majú lepšie premyslenú reklamu, ale dostupnost je o 50% (možno aj viac) nižšia. Taktiež zákazníci ak im nepôjde web, tak už po 2 krát neprídu wink


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#8 2011-04-05 22:30:23

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Nefunční Prestashop

Samozrejme reklamu si môžeš prispôsobiť, ak vieš s ktorého súboru číta stránka pomocou AJAXu tak v tých súboroch reklamnú pätu zamaskuj alebo súboru zmeň hlavičku aby sa doň reklama nevkladala.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK