#1 2021-04-21 14:26:36

poznavacky
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 15

Chybějící systémový soubor?

Zdravím.

Po více než roce jsem dokončil update své webové aplikace a nahrál jsem ji na server. Když jsem však v `.htaccess` vypnul přesměrování všech dotazů na "údržbovou" stránku a nahradil jeho obsah tímto:
```
Options -Indexes
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/browserconfig\.xml$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/site\.webmanifest$
RewriteRule !\.(css|js|ico|xml|svg|gif|png|jpg\.gz)$ index.php [L]
AddType application/x-httpd-php .php .phtml
```
začala se místo stránek zobrazovat HTTP chyba 500. V logu se po každém požadavku zopakují tyto tři hlášky (časové údaje jsem pro přehlednost odebral, ale tyto tři zprávy přišly vždy ve stejnou sekundu):
```
PHP Warning:  require(users/poznavacky/poznavacky.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/poznavacky/poznavacky.com/web/index.php on line 25
PHP Warning:  require(users/poznavacky/poznavacky.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/poznavacky/poznavacky.com/web/index.php on line 25
PHP Fatal error:  require(): Failed opening required 'users/poznavacky/poznavacky.php' (include_path='.:/opt/remi/php74/root/usr/share/pear:/opt/remi/php74/root/usr/share/php:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/users/poznavacky/poznavacky.com/web/index.php on line 25
```

Můj webový prostor je pod doménou `poznavacky.com` a mé uživatelské jméno je `poznavacky`. Žádný soubor `poznavacky.php` však nemám ani jej nevyužívám. Zřejmě se tedy jedná o nějaký automaticky generovaný systémový soubor, ke kterému ani nemám přístup.

Tušíte prosím někdo, co by se s tím dalo udělat?

Offline

#2 2021-04-22 16:44:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Chybějící systémový soubor?

Dobrý den, dle hlášky je chyba ve vaši aplikaci - snaží se přistupovat do rootu serveru kam nemá přístup. Bude potřeba ji upravit aby přistupovala do umístění jen v rámci vašeho účtu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2021-04-22 22:51:30

poznavacky
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 15

Re: Chybějící systémový soubor?

Díky, už jsem na to přišel.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK