#1 2019-10-01 22:41:02

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

WordPress update systém přestal fungovat

Zdravím,
nejde mi aktualizovat některé themy a celkově nejde update systém na WordPress. Update centrum hlásí toto:

Používáte nejnovější verzi WordPressu.
Váš web se momentálně potýká s technickými problémy. Zkontrolujte emailovou schránku administrátora pro další instrukce.

Žádný e-mail mi nedorazil. Nevím, jestli je chyba v některém z pluginů, themů, nebo WordPress najednou nemá práva na změny v souborech. Nemohu ani hledat nové pluginy, neboť jsem musel některé smazat, protože způsobovaly chybu 500 a potřebuju najít odpovídající náhradu.

Nevíte, co s tím? Nemá to souvislost také se zastaralou verzí PHP (viz můj předchozí post)?


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#2 2019-10-02 07:59:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: WordPress update systém přestal fungovat

V error logu který máte dostupný na FTP v složce .tmp eviduji požadavky na neexistující tabulky v databázy. Dalším problémem je překračování memory_limitu - toto lze řešit přechodem na program PLUS nebo MEGA kde je memory_limit vyšší než v programu FREE.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2019-10-02 10:16:30

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: WordPress update systém přestal fungovat

Tak přeci jen to není chyba pluginů, jak mi tvrdí na WordPress podpoře.

Ten memory limit je vázaný na MySQL nebo se jedná o kapacitu úložiště? Není možné, aby se zaplnila paměť databáze, i u programu Free je paměť tak velká, že se zaplní nejdřív tak za 100 let. Tak dlouho nelze předpokládat, že bude web fungovat. Ale ty neexistující tabulky v databázi - to mě dost zaráží. Má vůbec WordPress právo na zápis do databáze?


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#4 2019-10-02 19:18:05

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: WordPress update systém přestal fungovat

memory_limit je jakoby RAM ve vašem PC, u programu FREE je 64 MB a pokud máte více pluginu aktivních, tak na jedno načtení stránky se požaduje více této paměti a jelikož není k dispozici, stránka skončí chybou


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2019-10-02 19:49:56

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: WordPress update systém přestal fungovat

Zajímavé je, že jsem počet pluginů neměnil, jen jsem dával aktualizaci, pokud byla k dispozici. To by nárok na paměť nemělo příliš navýšit, ne? Zdá se asi, že udělám menší debordelizaci a promažu pluginy, které nepotřebuju (zejména duplicitní). Díky smile


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#6 2019-10-02 21:37:52

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: WordPress update systém přestal fungovat

Aktualizace pravděpodobně pro své provedení potřebuje načíst více souboru které tento limit překračují.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK