#1 2018-02-10 15:45:10

Macejkovci
Člen
Registrován: 2018-02-10
Příspěvky: 1

Přidání emailu do Alternatívnich emailů na gMail

Dobrý deň,

nastavil som si na doméne thesoul.cz presmerovanie na gmail-ový účet.

Po pár minútach to začalo fungovať. Poslal som si email na info@thesoul.cz a prišiel mi na gmail.

Tak som chcel pridať tento email do alternatívnych emailov na gmail pod "Můj účet" / "Osobní údaje" / Email.

Po zadaní emailu bol odoslaný "ověřovací email", ale tento mi nedorazil. Ani po opakovanom odoslaní.

Neviete, či tam je nejaká blokácia?

Díky, Reddy

PS; nevidím ho ani v SPAM-e

Upravil Macejkovci (2018-02-10 15:47:13)

Offline

#2 2018-02-10 19:38:21

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Přidání emailu do Alternatívnich emailů na gMail

Googlu trvá dlhšie doručiť email ktorý sa vracia do tej samej mail schránky. Niekedy to trvá i celé hodiny kým ho Google zobrazí. Tiež je možnosť že pri overovaní emailu, u ktorého server zabezpečujúci presmerovanie emailov pozmenil presmerovaním hlavičku (zmena ip), vyhodnotí ako falošný a proste ho nedoručí. Ďalšiu možnosťou je že si Google overuje existenciu email schránky na servery pre presmerovanie ktorý pošle odpoveď že email schránka z daným názvom neexistuje a Google email ani neodošle. Nami odporúčaným riešením je vytvoriť si normálnu email schránku a presmerovania do vašej mail schránky u Googlu riešiť za pomoci filtrov v nej. Ako posledným riešením je vytvorenie email schránky priamo v službe Google Suite a u domény nastaviť MX záznamy smerované priamo na Google email servery.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK