Nejste přihlášeni
Toto je HTML a CSS (a PHP).
http://afort-crowfall.clanweb.eu/
Homeland, Crowfall a Guides jsou téměř hotové části, na kterých bych si rád nechal zhodnotit rozložení prvků, výběr palety barev apod. Zajímají mě i nápady, co by návštěvníkům takové stránky mohlo chybět (např. důkladný popis hry, velký odkaz na její oficiální stránky apod.)
Reklama různě poletuje po celých stránkách. Tu jsem nestylizoval, až budu stránky dokončovat, pravděpodobně jim zařídím PLUS.
Zobrazuje se mi "POST požadavky ze zahraničí - vypnuto". Možná jsem jen mylně pochopil tuto formulaci, kdy jsem jejich vypnutí považoval za jejich zákaz, znemožnění, zatímco zapnutí by tyto požadavky umožňovalo.
Každopádně Jetpack už jede. Děkuji za spolupráci.
Jedná se o doménu http://castleofhealth.eu/
Zkoušel jsem to vypnout a zapnout. S Jetpackem to nic neudělalo, stále se nechce připojit.
Na webu mi nastala chyba, která deaktivovala moji administrátorskou lištu. Musel to způsobit nějaká plugin, spouštěl jsem jich několik, především na čištění databází. Vše jsem vyřešil vypnutím veškerých pluginů.
Zbývá jeden problém. Jetpack nelze opětovně aktivovat a hlásí chybu "xml_rpc-32700", která se na Endoře již několikrát řešila. Bohužel žádné z řešení, která jsem našel tady či i jinde nepomohla včetně aktivace post ze zahraničí. Napadá vás nějaké řešení? Tento plugin nabízí opravdu hezké řešení komentářů a dalších věcí a proto bych ho nerad zahodil.
Patrně si veškeré pluginy, které jsem jen vyzkoušel a smazal, si zapomněli odstranit své vlastní databáze. Doufám, že jsem s nimi neodstranil i nějaké užitečné databáze
Upraveno: Tak databáze jsem dodělal, snížil jsem jejich velikost na třetinu. Jen ale nevím co s obrázky, všechny pluginy co jsem našel mazají i ty, které jsou používané a ručně... je jich 300.
Zkoušel jsem WP Head Cleanup, bylo to v článku od nějakého Wordpress "odborníka". GTMatrix ani Google Insight nevypovídají o nějakém zrychlení mého webu (jen to přidalo jeden dotaz na server), takže si hodlám hlavičku optimalizovat ručně.
Snažím se odstranit nepoužívané obrázky pomocí Image Cleanup, ale je to jen taková výpomoc, maže i použité...
Zdravím,
včera jsem na castleofhealth.eu umístil nějaké pluginy pro optimalizaci databází (mimo jiné) a dnes bych je rád využil. Jeden z nich mi pověděl tohle: "I'm sorry, your server administrator has disabled passthru(), system() and exec(), thus you cannot use this backup script. You may consider using the default WordPress database backup script instead."
Mám dojem, že jsem někde v administraci Endory viděl možnost vytvořit si zálohu databáze. Nemohu to najít..?
Jeden z dalších pluginů určený k optimalizace hlavičky webu mně umožňuje odstranit "Really Simple Discovery". Nevíte o co se jedná? Možná bych si tu hlavičku měl pročistit ručně
S pozdravem,
Karel
Mám úplně stejný problém na zajíčkovi. Často se mi přeruší operace, obvykle ukládání souborů, které měním. Právě teď mezi 11:01 a 11:04 se mi nedaří uložit soubor. Obvykle daná chyba rychle odezněla a nejpozději tak do 15s mi vše fungovalo.
Program gedit na Linuxu mi vypisuje tohle:
"Nelze uložit soubor „ftp://castleofhealth@zaj….clanweb.eu/web/index.php
Nelze obsloužit umístění „ftp:“ v režimu zápisu. Zkontrolujte prosím, že jste zadali umístění správně, a zkuste to znovu."
Moje vlastní spojení není nejlepší, ale tohle se nestává lze nějak zabránit či omezit tyto chyby?
11:07 stále nemohu uložit index.php na phptest.clanweb.eu a stejná chyba se objevila při otevírání style.css při prvním pokusu.
Jo, tomu rozumím. Readability je v přímem překladu čitelnost, což doslovně vystihuje účel této funkce.
Angličtina má pevně stanovená pravidla, a proto tam je jednoduché rozeznat např. trpký / činný rod, dále to pak počítá slabiky ve slovech, hledá ustálená slovní spojení, kontroluje délky vět a odstavců atd. Kdyby si psal všechno v trpkém rodě, tak se to pak čte mnohem hůř a to i v češtině. Opravdu taková hračka padne do ruky.
Ještě jeden dotaz: ten plugin používá i Meta Keywords, nebo to mám vyplnit jen pro nějakou kontrolu? Nejsem si jistý, zda má Meta Keywords nějaký účel v dnešní době. Google a spousta jiných vyhledávačů na to ohled nebere a Bing tomu stejně dává nízkou prioritu.
Teda paráda, moc ti děkuju za radu. Ten plugin mi podle všeho web i zrychlil (0.5 sekund podle GTMatrix, o 2% lepší obsah podle google page insight). Čekal jsem opak a proto jsem plugin používat nechtěl, ale tenhle je parádní. Ani rel=canoncial si tam nebudu muset dávat manuálně
Zdravím,
jaksi se mi nedostává odpovědi na http://wordpress.stackexchange.com/ques … escription
tak jsem si řekl, že to zkusím tady. Pracuje wordpress s meta tagem "description" sám, nebo by se hodilo ho nějakým způsobem použít? (<meta name="description" content="popis"</meta>)
Pokud si zapnu ve wordpressu editor i s kódem a vložím to tam, vše se mi smaže a zůstane mi po popisu prázdný odstavec.
Vidím, že na to používá wordpress pluginy, ale s těmi bych to už víc přehánět nechtěl...
Karel
Web sám osobě se mi líbí, snad bych jen tak o 2 milimetry zmenšil odsazení vrchního okraje stránky od vrchu. To je ale čistě můj názor.
V popisku ale využíváte střídavě gramatiku určenou pro psaní dopisů "buď Vámi dodaný návrh nebo Vám" a tu běžnou pro všechny ostatní slohové útvary "Těšíme se na vaší návštěvu." Rozhodněte se pro jednu možnost psaní druhé osoby množného čísla, ale nestřídejte je. Nejezdíte-li po celé republice, pokuste se nějak vhodně na úvodní stránce specifikovat oblast.
Zvažujete zasílání takovýchto upozornění / výstrah na email? Popravdě mě to docela vyděsilo, když jsem se přihlásil a viděl jsem 2 varování, 10 dní staré a o kterých nic nevím...?
Zdravím,
Byl překročen maximální počet současně běžících PHP procesů (6). Z toho důvodu je načítání webu zpomaleno. Doporučujeme optimalizaci webu, nebo navýšení hostingového programu.
je hláška, která se mi objevila dvakrát v administraci 10. ad 11. dne. Zajímá mě, o jak velké zpomalení se jedná, případně zda lze přesnou rychlost PhP procesů přesně otestovat. Je možné, že mi web vytvářít více PHP procesů pro jednoho návštěvníka? A přišlo toto upozornění na email, nebo se to zobrazuje jen v administraci?
Hlavním rozdílem ve využití je třeba to, že PHP se zpracovává na serveru, kdežto JS u uživatele v prohlížeči. Často se obě technologie používají dohromady, viz AJAX.
Děkuju, myslím, že tomu konečně rozumím. Trochu se v tom výhledově na svých stránkách prohrabu.
Ještě jsem viděl cosi o C# a programování pokročilého webu. Čeho lze dosáhnout touhle technologií?
Zmenšil bych odsazení vrchí části s nadpisem a rubrikami od fotografií (rozumně). Odstavec v "O mně" se vám pod obrázkem láme, což je velmi nevzhledné. Pro mě je web až příliš jasně bílý, ale jinak dobrá práce!
Zdravím,
na internetu jsem se snažil hledat rozdíly mezi těmito dvěmi jazyky. Zajímaly mě rozdíly ve využití. Bohužel jsem nenašel jasnou odpověď, proto bych rád oslovil vás? Je možné s oběma dosáhnout stejných věcí a ve stejné kvalitě?
Moc jsem toho nenašel, ale působí to na mě, že je vhodnější se učit JavaScript i přesto bych ale moc ocenil, kdyby mi tuto záležitost někdo osvětlil trochu víc...
S pozdravem,
Karel
Osobne nejsem zastancem dodrzovani vsech striktnich pravidel ceskeho jazyka. Vzdyt jazyk si tvori lide, ne jenom literarni autori, kteri pak ziji z vyrabeni diktatu apod., ktere ani nelze mit spravne. To se netyka carky ve vedlejsi vete.
Tusil sem to. Ono tak velky obrazek bych na svem pocitaci nikdy nezobrazil... Nepoznal-li to Matrix, znamena to, ze uz je starsi a je vyhodnejsi vyuzivat jine prostredky pro kontrolu rychlosti webu?
Zdravím, na úvodní stránce mám aplikaci přepínající slidy obrázků, u nichž je nespecifikovaná velikost. Je to takto v šabloně z něakého důvodu, nebo si to mám dodělat? Agent GT Matrix mi napsal toto:
http://castleofhealth.eu/
http://castleofhealth.eu/wp-content/the … lider1.jpg (Dimensions: 1920 x 900)
http://castleofhealth.eu/wp-content/the … lider2.jpg (Dimensions: 1920 x 900)
http://castleofhealth.eu/wp-content/the … lider3.jpg (Dimensions: 1920 x 900)
http://jetpack.wordpress.com/jetpack-co … cd3a2977a5
https://s2.wp.com/wp-content/mu-plugins … wplogo.png (Dimensions: 100 x 100)
Zarovnání textu možná budu ještě měnit, vlastně ještě předvčerejškem jsem to měl nalevo a uvidím, zda se mi střed osvědčí. Asi jen pro jednovětové "odstavce" to tak nakonec nechám.
Odkazy v zápatí jsou něco jako rychlá navigace na důležitá témata (hodlám zrušit tu tučnost a možná i dát nějakou zašlejší barvu). Pravděpodobně tam dám menší počet odkazů. Celou stránkou by měla provázet podobná navigace, jako je ta v receptech v kombinaci se způsobem odkazů, jak je tomu u drinků. Zítra bych to mohl stihnout.