#1 2010-11-25 19:52:07

Darker
Člen
Místo: Town of Halloween
Registrován: 2010-10-21
Příspěvky: 224
Web

Re: Správce CRONU - chyby

Je tu několik věcí, které by se mohly zlepšit na správci Cron skriptů v administraci:


1. Místo inputů typu select by bulo dobré dát tam běžné textové inputy, abych mohl nastavit čas spuštění třeba na 19:11. Spoléhat na to, že to třeba nikdo nebude potřebovat je chyba. Já to potřeboval.

2. Při spatné adrese vyskočí hláška: Nebyla zadaná platná cesta k souboru
Správněji by tato věta měla znít: Nebyla zadána platná cesta k souboru
Slovo zadaná ja totiž přídavné jméno a ne sloveso.

3. Adresa by měla jít i s http://. Není nic těžkého ji pomocí str_replace upravit...

4. Když omylem vytvořím duplicitní příkaz a chci ho smazat, smažou se oba. (protože to děláte pomocí výše zmíněné funkce str_replace, řekl bych)

5. Nikde není návod, popř dokonce ani možnost skripty upravovat ručně.


Litera scripta manet.

Offline

#2 2010-11-25 21:14:48

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Správce CRONU - chyby

Ber do úvahy že sa jedná o freehosting, takže je jasné že tu nenájdeš všetko čo na multihostingoch kedže sem chodia ľudia čo s tým pred tým nikdy nerobili a nepotrebujú CRON na každú minútu, čo si myslím že je prepych. Platené hostingy majú spúšťanie skriptov pri nízkych programoch každých 30 minút, ku minúte sa to dostane až pri tých najvyšších programoch od 5000 Kč ročne vyššie za daný program.
Adresa sa zadáva bez http:// je to tam pred tým inputom napísané čiže sa má pokračovať a nie dopisovať to znovu.
wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2010-11-25 21:57:24

Darker
Člen
Místo: Town of Halloween
Registrován: 2010-10-21
Příspěvky: 224
Web

Re: Správce CRONU - chyby

Já jsem tě nežádal o výčet důvodů proč to nejde. To jsou řeči. Naprosto irelevantní navíc, protože to cos tu řekl si domyslí každý.
Krom toho jsem neřekl na každou minutu ale na 19:11 to není každá minuta ale přesný čas.
Tvoje reakce na http:// je žvást, jde tu o usnadnění práce uživateli a ne o to vysvětlit mu, že když se uživatel bude snažit, vzládne to i bez usnadnění.
Pokud nemáš žádné relevantní informace, nepřispívej prosím do tohoto vlákna.


Litera scripta manet.

Offline

#4 2010-11-25 22:09:27

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Správce CRONU - chyby

Ako sa pozerám na Vaše príspevky tejto témy, chováte sa drzo a dalo by sa to jednoducho spustiť aj v PHP. v PHP by bol dotaz - ak sa čas rovná takému aký chceme (19:11) a v CRONE nastavíme iba cestu ku skriptu, na každú minútu, ktorý tento opytovací skript spustí.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#5 2010-11-25 22:34:32

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Správce CRONU - chyby

Neboj, admin sa ti vyjadrí prečo je to vo webadmine len po 5 minútach a nie po minútach ten select.
Som to v predošlom príspevku napísal nejak inak, ale tak každý sa zmýli, nie?
Podľa mňa je to na uľahčenie, lebo takto tam nemusí dopisovať to http:// menej textu.

To že ty si v tom pokročilý, to neznamená že ostatných 90% užívateľov sú tiež taký múdry v danej záležitosti, je tu viac začiatočníkov ako tých čo sa do všetkého rozumejú.

Mimochodom, snažím sa tu reagovať a dostať sa prípadne k výsledku a preto sa ku mne nemusíš tak arogantne správať že čo som si to dovolil vôbec odpísať. Tebe by sa páčilo keby namiesto odpovede sa na teba niekto vyrúti zato že si napísal niečo a chcel si tým pomôcť? Prípadne že by ti nikto neodpísal na tvoj dotaz.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2010-11-26 13:02:03

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Správce CRONU - chyby

1. Cetl jsem vsechny vase prispevky a byl bych rad kdybyste prestal reagovat arogantne. Pokud se vam tu nelibi tak jdete prosim ke konkurenci.

2. Omezeni jednou za 5 min je samozrejme vykonove. Kazdou chvili resim spatne napsany cron ktery schazuje server. Predstavte si ze by se poustel kazdou minutu. Ukazte mi prosim hosting v cenove relaci do 30kc mesicne kde to jde kazdou minutu.

Offline

#7 2010-11-26 19:42:39

Darker
Člen
Místo: Town of Halloween
Registrován: 2010-10-21
Příspěvky: 224
Web

Re: Správce CRONU - chyby

admin napsal:

ke konkurenci.

Pokorně přiznávám, že endorá nemá žádnou skutečnou konkurenci.

admin napsal:

Omezeni jednou za 5 min

Nemluvil jsem tu jen o pěti minutách, a krom toho jsem nemluvil o INTERVALOVÉM omezení ale o omezení ABSOLUTNÍHO času. Tedy např již tolikrát opakovaných 19:11.

BTW.: Co ty ostatní chyby. Zrovna omezení není tak zásadní, na to kolik si již vyžádalo postů...


Litera scripta manet.

Offline

#8 2010-11-26 19:54:28

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Správce CRONU - chyby

Keďže sa CRON spúšťa každých 5 minút, tj spustí sa 19:10 a znovu 19:15 kde nárazovo prebehnú všetky skripty uložené na tie časy, tak v tom prípade i keby si nastavíš nejakým spôsobom spustenie na 19:11 sa ti skript nespustí, pretože v tom čase sa CRON nespúšťa. Inak to už ani neviem vysvetliť sad


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2010-11-26 20:29:42

Darker
Člen
Místo: Town of Halloween
Registrován: 2010-10-21
Příspěvky: 224
Web

Re: Správce CRONU - chyby

fackovec napsal:

Keďže sa CRON spúšťa každých 5 minút, tj spustí sa 19:10 a znovu 19:15 kde nárazovo prebehnú všetky skripty uložené na tie časy, tak v tom prípade i keby si nastavíš nejakým spôsobom spustenie na 19:11 sa ti skript nespustí, pretože v tom čase sa CRON nespúšťa. Inak to už ani neviem vysvetliť sad

Aha. To se tu ale předtím neřeklo.

Lkopo napsal:

CRONE nastavíme iba cestu ku skriptu, na každú minútu, ktorý tento opytovací skript spustí

Aneb kterak co nejméně zatížit server. Teď už si začínám uvědomovat, že fakcovec má docela relevantní posty.


Litera scripta manet.

Offline

#10 2010-11-27 17:53:36

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Správce CRONU - chyby

2 3 4 bude upraveno

Offline

#11 2010-11-27 19:18:02

Darker
Člen
Místo: Town of Halloween
Registrován: 2010-10-21
Příspěvky: 224
Web

Re: Správce CRONU - chyby

Děkuji Vám.


Litera scripta manet.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK