#1 2010-09-23 15:45:06

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Slaba sprava DB

Dobry den . Chcel by som podotknut ze ked sa prihlasim do administracie a zvolim si DB . Dalej si dam zalozit noveho uzivatela a zvolim prislusne databazy ku ktorim ma mat pristup a potvrdim tak neskvor uz neviem u konkretneho uzivatela menit opravnenia k DB iba heslo viem menit ...

Takze .. Da sa vylepsit administracia Databaz ? tak aby som neskvor vedel menit prava uzivatela aj po jeho zalozeni
Dalej , da sa spravit rozhranie tak aby boli definicie opravneni jak na urovni DB tak aj na urovni jednotlivych tabuliek ?
napr ze by som chcel mat len jednu db a viacerych uzivatelov ?

Dakujem ...


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#2 2010-09-23 16:55:49

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Slaba sprava DB

Na jednu databázu si môžeš vytvoriť i viacej užívateľov.
V prípade že chceš zmeniť oprávnenia užívateľa, čo tak ho vymazať a znovu vytvoriť?


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2010-09-23 17:08:41

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Slaba sprava DB

Urcite ne - uz takhle je to na vetsinu uzivatelu extremne slozite a nevedi kam klikat.

Offline

#4 2010-09-23 19:09:45

Germoe
Člen
Registrován: 2010-05-22
Příspěvky: 21

Re: Slaba sprava DB

fackovec napsal:

Na jednu databázu si môžeš vytvoriť i viacej užívateľov.
V prípade že chceš zmeniť oprávnenia užívateľa, čo tak ho vymazať a znovu vytvoriť?

U toho defaultního to nelze, tedy buď je zbytečné ho vůbec zavádět nebo by se mu měla automaticky přiřazovat práva do nově vytvořených databázích a nebo by bylo vhodné umožnit ty práva přidávat.

Offline

#5 2010-09-23 20:15:27

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Slaba sprava DB

Ten hlavný má prístupné práva do všetkých databáz vytvorených cez webadmina.
Jediné databázy do ktorých nemôže sú tie ktoré sa vytvorili cez rýchle inštalácie aplikácií.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2010-09-24 12:56:43

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Slaba sprava DB

admin napsal:

Urcite ne - uz takhle je to na vetsinu uzivatelu extremne slozite a nevedi kam klikat.

Pre takych uzivatelov je tam tlacitko "Rychle zalozenie DB" ale co takto myslet aj na tych ostatnych ?
Riesenim problemu nieje zmazat uzivatela a definovat noveho ako bolo spomenute ale proste tam takuto malickost doprogramovat ...

Naco sa vlastne pytate ludi ci su spokojny s vasimi sluzbami a a ci by radi daco zmenili ked to sami nechcete zmenit ?
Aky ma potom vyznam cela tato sekcia ?


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#7 2010-09-24 13:06:24

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Slaba sprava DB

Tlacitko rychle vytvoerni db je novinka - inovace . Prave z duvodu ze nonstop nekdo psal ze nevi jak zalozit db.

Inovace tu jsou od toho aby je vyuzilo co nejvice uzivatelu. Bohuzel se vazne nebude delat uprava, kterou by vyuzilo 10 uzivatelu. Nezapominejte prosim ze se jedna o freehosting. Upravu kterou pozadujete nema ani vetsina komercnich hostingu.

Offline

#8 2010-09-24 13:11:14

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Slaba sprava DB

Mno ale nemyslim si ze by bol problem pridat tam pri kazdom uzivatelovi tlacitko "Zmenit Opravnenia k DB"
hned vedla tlacitka "Zmenit Heslo"

A toto hovorim ako admin vlastneho serveru ze to nevidim za problem . Ja presne viem ako vas system funguje
pretoze mam podobny ...


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#9 2010-09-24 14:11:39

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Slaba sprava DB

Sem rad ze vite jak nas system funguje protoze mi nekdy prijde ze  to nevim ani ja. Pokud mate vlastni server tak proc to resite tady?

Kazdopadne tato inovace nebude. Je jedno jak je slozita - system se nebude zeslozitovat kuli 5 uzivatelum. Kdo potrebuje na FREEHOSTINGU nastavit opravneni pro jednotlive tabulky tak bude muset hledat jinde ,

Realizuji se takove inovace, ktere vyuzije vetsina uzivatelu. Tj napr. zpristupnene zalohy, https, rychle vytvareni db, rychla instalace aplikaci.

Offline

#10 2010-09-24 15:51:34

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Slaba sprava DB

admin napsal:

Sem rad ze vite jak nas system funguje protoze mi nekdy prijde ze  to nevim ani ja. Pokud mate vlastni server tak proc to resite tady?

Kazdopadne tato inovace nebude. Je jedno jak je slozita - system se nebude zeslozitovat kuli 5 uzivatelum. Kdo potrebuje na FREEHOSTINGU nastavit opravneni pro jednotlive tabulky tak bude muset hledat jinde ,

Realizuji se takove inovace, ktere vyuzije vetsina uzivatelu. Tj napr. zpristupnene zalohy, https, rychle vytvareni db, rychla instalace aplikaci.

Preco riesim nieco tuna ? mno pretoze potrebujem aj zalozny server keby moj hlavny vypadol ,alebo ked budem robit udrzbu aby som mal daky "mirror server" smile ...

Ok akceptujem teda vase rozhodnutie , javilo sa mi to ako fain napad kedze toto som postrehol prakticky okamzite ako som vstupil do DB administracie ... Niesom zvyknuty na tak jednoduchu administraciu naviac som minimalne potreboval sem tam zmenit zoznam databaz ku ktorim mal mat dany uzivatel pristup a mazat a znovu zakladat uzivatela sa mi videlo dost blbe riesenie (zial bolo jedine poskytnute)

Ono je pravda ze vetsina ludi ani netusi co je to DB zial stretol som sa uz s kadecim ...

Inak podobny problem je aj s FTP . Ked zalozim novy FTP Account , a nastavim cestu tak ta cesta sa neskvorneda zmenit .
Tiez CRON nieje vynimkou ... tam tiez po pridani novej ulohy neviem ulohu upravit ...

Berte to tak ze metoda ZMAZAT-VYTVORIT je omnoho pracnejsia ako metoda EDITOVAT a na to som chcel v konecnom dvosledku poukazat ...


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#11 2010-09-24 16:25:23

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Slaba sprava DB

Cron a ftp zkusim nejak zaridit

Offline

#12 2010-10-01 10:25:58

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Slaba sprava DB

admin napsal:

Cron a ftp zkusim nejak zaridit

Ok diki moc ...


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#13 2010-10-04 10:54:08

xtonda
Člen
Registrován: 2010-05-26
Příspěvky: 57

Re: Slaba sprava DB

Řešit změnu oprávnění uživatelů na databáze smazáním a novým vytvořením je drbání se levou rukou za pravým uchem. Problém je také pokud chci přidat další databázi k uživateli, který už databázi má, znamená smazání uživatele výpadek přístupu přes tohoto uživatele k původní databázi, čili to není jen o pohodlnosti.

Další nedodělek, na který jsem narazil, je že "Přidat databázi" se nezobrazí, pokud je seznam databází prázdný, čili musím provést "rychlé založení", tím se zobrazí "Přidat databázi" a teprve po přidání databáze pojmenované tak jak já si představuji mohu rychle vytvořenou DB a uživatele smazat.

Offline

#14 2010-10-04 11:14:45

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Slaba sprava DB

Zalozil sem si novy ucet a normalne vidim i tlacitko zalozit db. Poslete prosim screenshot chyby.

Offline

#15 2010-10-04 12:29:36

xtonda
Člen
Registrován: 2010-05-26
Příspěvky: 57

Re: Slaba sprava DB

Už jsem ji znovu vytvořil a obnovil data, mazat ji už nebudu.

Tlačítko "Přidat databázi" na stránce http://webadmin.endora.cz/db je součástí tabulky se seznamem databází a když tam DB není tak mám pocit, že tam vůbec nebyla ta tabulka a místo ní jen nějaký text, že není vytvořena žádná databáze. Možná sem ale měl vlčí mlhu.

Offline

#16 2010-10-04 12:33:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Slaba sprava DB

Ja som tam mal tlačítko keď nebola žiadna databáza. Nikdy som nepoužíval rýchle vytvorenie ani automatickú inštaláciu redakčných systémov. Možno to bola len chyba daného načítania stránky že to tvoj prehliadač v ten daný moment nezobrazil. To sa niekedy stáva i na iných stránkach wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#17 2010-10-04 13:18:12

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Slaba sprava DB

xtonda napsal:

Už jsem ji znovu vytvořil a obnovil data, mazat ji už nebudu.

Tlačítko "Přidat databázi" na stránce http://webadmin.endora.cz/db je součástí tabulky se seznamem databází a když tam DB není tak mám pocit, že tam vůbec nebyla ta tabulka a místo ní jen nějaký text, že není vytvořena žádná databáze. Možná sem ale měl vlčí mlhu.

Ja to zkousel a slo to. Pokud vam to nejde - mozne je vse - tak prosim poslete screen s verzi prohlizece.

Offline

#18 2010-10-04 13:34:15

xtonda
Člen
Registrován: 2010-05-26
Příspěvky: 57

Re: Slaba sprava DB

Tak jsem přeci jen kvůli testu databázi smazal a bylo to v pořádku, takže prosím omluvte planý poplach.

Offline

#19 2010-11-23 11:14:24

palo
Člen
Registrován: 2010-11-23
Příspěvky: 13

Re: Slaba sprava DB

Čo tak sa spýtať hneď pri registrácii na skúsenosti užívateľa ? boli by tam 2-3 možnosti a podla toho by sa mu prispôsobil jeho webadmin ? Samozrejme potom by sa dal zmeniť v nastaveniach učtu a dufajme že to nebude riešene podobne ako DB, teda zmazať a nanovo regovať ked by som chcel iny webadmin big_smile

Mimochodom podobne ako s databazami tak sa ani s FTP nedaju meniť pristupy do adresarov

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK