#1 2022-11-06 22:14:36

lexikonn
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 5

subdomény

Chtěl bych vytvořit subdomény k webu jenbazar.cz, ale dle návodu na oficiální podpoře Endory ( https://www.endora.cz/podpora/napoveda/ … enu-3-radu ) je to nereálné. Již jsem jednou subdomény založil, ale už si nepamatuji jak. Potřebuji v kořenovém vedle WEB vytvořit SUB, což mě práva nedovolí a podle již zmíněného návodu je postup - vytvořit složku v složce WEB, což je blbost, když to vytvoří doména.cz/TEST a já potřebuji TEST.doména.cz

Offline

#2 2022-11-07 09:31:21

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: subdomény

V kořenovém adresáři nemáte práva, kořenový adresář obsahuje adresáře s vašimi doménami. V adresáři domény najdete adresář web, logs a backups, tam byste práva mít měl, abyste založil adresář sub. Nicméně je nutné to nastavit v administraci, jakým způsobem mají být subdomény tvořeny. Mám dojem, že adresář sub by to mělo vytvořit automaticky.


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#3 2022-11-07 17:31:02

lexikonn
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 5

Re: subdomény

Myslel jsem samozřejmě vedle složky WEB, nikoli až na samotném začátku, pouze špatně řečeno a právě tam už pravomoce nemám. Povolení cokoliv měnit mám až uvnitř WEBu. Co se týče nějaké administrace, jsou to asi dva roky co jsem na druhé doméně sub tvořil a nevím o tom, že bych něco dělal přes administraci.

Offline

#4 2022-11-08 09:11:06

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: subdomény

Existuje několik způsobů, jak zprovoznit doménu 3. řádu. Jejich výběr provedete po přihlášení do webové administrace -> kliknete na webové prostory -> kliknete na doménu -> V sekci Chování domén 3. řádu kliknete na tlačítko Změnit.


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#5 2022-11-08 21:11:51

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: subdomény


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK