#1 2021-09-01 14:43:02

chvojkovaeu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 11

[SOLVED] Automatické odesílání emailu skrze Woocommerce na gmail nefunguje

Dobrý den, mám problém, že mi nechodí automatické emaily od e-shopu přes Wordpress s Woocommerce na email od gmailu, ale na email od seznamu fungují. Účet na gmailu mám podnikatelský, takže prosím o radu, zda má někdo zkušenosti, nebo zda by mi pomohl někdo z Endory.

Offline

#2 2021-09-02 07:32:04

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: [SOLVED] Automatické odesílání emailu skrze Woocommerce na gmail nefunguje

Dobrý den, Google zvyšuje bezpečnost co se emailové komunikace týče. Je tedy potřeba přestat používat php funkci mail() a emaily odesílat jen přes reálně existující schránky na dané doméně pomocí SMTP. Též je potřeba na doméně nastavit bezpečnostní prvky pro emaily, tj DKIM, DMARC a SPF záznam.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2021-09-02 20:09:22

chvojkovaeu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 11

Re: [SOLVED] Automatické odesílání emailu skrze Woocommerce na gmail nefunguje

Dobrý den, můžu poprosit o informace, jak nastavit DKIM? Když si pošlu email z webového rozhraní webmail.endora.cz tak mi dorazí na seznam, ale na gmail ne. Při kontrole hlavičky emailu (ten email ze seznamu si přepošlu na gmail, takto to tam dorazí, ale stejně to končí ve spamu) vidím, že SPF je PASS, ale DMARC skončil FAIL. V TXT záznamech je DKIM vidět, ale netuším jestli to je dobře a nepodařilo se k tomu najít nápovědu nebo postup abych to zkontroloval nebo nastavil na čisto. Bohužel v těchto věcech jsem znalostmi na úrovni lehce poučeného laika.

Offline

#4 2021-09-03 07:13:26

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: [SOLVED] Automatické odesílání emailu skrze Woocommerce na gmail nefunguje

Dobrý den, prosím zkuste nyní, DKIM byl aktivován a vše prochází v testu na výbornou https://www.mail-tester.com/test-53w1wtg5n


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2021-09-03 14:37:48

chvojkovaeu
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 11

Re: [SOLVED] Automatické odesílání emailu skrze Woocommerce na gmail nefunguje

Dobrý den, děkuji za pomoc. Už vše funguje.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK