#1 2020-06-10 12:55:22

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Je možné nejdříve stránky vytvořit na počítači na testovacím serveru ( přes MAMP= Apache server= MySQL server = localhost ) a potom je přenést na webhosting? Případně jak a pomocí jakých utilit pluginů.
Děkuji za odpověď Dita

Offline

#2 2020-06-10 15:47:03

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Dobrý den, ano, mělo by to být možné. Postačí nahrát obsah na FTP, databázy importovat, upravit konfigurační soubor a v databázy upravit url adresu stránky (home a site).


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2020-06-28 16:57:13

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Děkuji za odpověď.
Právě jsem zjistila, že přístup k Wordpressu není časově omezen ( to jsem nevěděla ) a mohu k němu přes hosting Endora přistupovat a tvořit webové stránky bez časového omezení.
Můžete mně prosím ještě poradit? Mám stránky vytvořené v HTML 4.01 ( u Endory - doména 3 řádu www.blabla.hys.cz ). Chtěla bych do těchto stránek zapracovat prodejní formulář, a zkusit spravovat stránky přes Wordpress, (časem přejít na doménu 2 řádu), ale nejsem si jistá, zda-li se stránky nezpomalí. Také nevím, jak to celé bude vypadat a fungovat. Vytvořila jsem pro vyzkoušení jinou doménu 3 řádu www.blabla.jednoduse.cz.  Je možné výše vzpomínané stránky v HTML 4 ponechat v provozu a pro vyzkoušení vytvořit kopii a převést do wordpressu www.blabla.jednoduse.cz a pomocí pluginu maintenance stránky převést do módu vytváření stránky a testovat?

Offline

#4 2020-06-29 18:37:33

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Dobrý den, ano, je to možné.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2020-06-30 10:15:31

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Děkuji za odpověď. Web jsem zazálohovala do archivu, do složky Backup.
Teď si ale nejsem jistá dalším postupem. Asi bych měla rozbalit zazipovaný soubor ze složky Backup do www.blabla.jednoduse.cz = web = na kmen nebo do některé ze tří složek ( wp-admin, wp-content, wp-includes )? A jak docílím převedení odkazů z www.blabla.hys.cz na www.blabla.jednoduse.cz?
Moc děkuji za radu.
Dita

Offline

#6 2020-06-30 12:34:03

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Doporučuji vytvoření vlastní složky pro daný obsah. Nedoporučuje se míchat soubory wordpressu z jinou prezentací nebo systémem. Mohlo by to mít za následek nefunkčnost obojího.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2020-07-01 10:11:55

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Dobře, umístila jsem je do Wordpress=root, ale jak vyvolám (zobrazí se mi) stránky v administrativě Wordpressu?
Dita

Offline

#8 2020-07-01 20:38:22

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Dobrý den, o jakou doménu jde? Výše uvedené již neexistují. Pokud jste smíchali obsah v jedné složce (html web a wordpress), je upřednostněn soubor index.php který patří wordpressu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2020-07-02 10:28:44

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

www.blabla.hys.cz a www.blabla.jednoduse.cz jsem uvedla jen jako vzor. Ve skutečnosti se jedná o domény www.sperkydita.hys.cz a www.sperkydita.jednoduse.cz. Zatím jsem je dohromady na webhostingu Endora nemíchala. Mám ještě vytvořen na PC zkušební web přes MAMP=htdcs=localhost a tady jsem složku sperkydita.hys.cz (jen "sperkydita") na zkoušku nakopírovala do složky Wordpress (root). Není mi jasné jak ale jak vyvolám (zobrazí se mi) stránky v administrativě Wordpressu?
Děkuji za Váš čas...
Dita

Offline

#10 2020-07-02 15:25:17

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Dobrý den, stránky vytvořeny v html se do wordpressu importovat nedají. Je potřeba ve wordpressu vytvořit článek po článku. U eshopu, zase výrobek po výrobku vložit v daném pluginu pro eshop. O přímém importu nevím že by existoval.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#11 2020-07-02 18:55:59

ditafle
Člen
Registrován: 2013-11-26
Příspěvky: 57

Re: přenos Wordpressu a vytvořených stránek z PC

Nebyla jsem si jistá... Při procházení v administraci Endory se objevila nabídka, že doménu sperkydita.hys.cz (tu mám v HTML) je možné převést do Wordpressu a že po týdnu bude staré umístění odstraněno. Stejně tak jsem objevila při procházení internetem službu (bohužel je zpoplatněna), která umožňuje převést HTML do wordpressu HTML to WordPress ( https://htmltowordpress.io ), proto jsem si myslela, že toho lze docílit. Ale teď jste mi to definitivně potvrdil, že to nepůjde. Takže budu muset vytvořit znovu web na Wordpressu. Na webu sperkydita.hys.cz nemám košík, pokladnu a soubory, které nabízí Woocommerze. Takže mínus oproti konkurenci...
Ale děkuji za rady a Váš čas. Zdraví Dita

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK