#1 2019-04-15 18:04:39

matro
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-09
Příspěvky: 31
Web

[Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně)

Dobrý den, mám dotaz jestli je možné vytvořit si alias k subdoméně. Kamarád má web na webnode (dcprotez.cz) a má koupenou doménu (skolickagrebovka.cz), která zatím pouze redirectuje na hlavní web (dcprotez.cz). Já jsem mu vytvořil samostatné webovky pro tu školku, které mám zatím na subdoméně (skolka.matronator.com). Jelikož mám objednaný Mega hosting (pro doménu matronator.com), který momentálně stejně nevyužívám naplno, tak mě napadlo že bych stránky tý školky mohl hostovat tady. Šel by zde na Endoře nastavit alias i pro subdoménu, že bych měl ty soubory normálně tak jak je mám teď na skolka.matronator.com a jenom tam nastavil aby místo subdomény to běželo na vlastní doméně na té skolickagrebovka.cz?

Offline

#2 2019-04-15 18:53:53

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně)

Dobrý den, je mi líto, toto nastavit nelze. Lze doménu nastavit jako alias na celou vaši hlavní doménu a podstrčit obsah ze subdomény pomocí souboru .htaccess dle vámi zvoleného pravidla.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2019-04-24 19:18:59

matro
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-09
Příspěvky: 31
Web

Re: [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně)

Děkuji za odpověď. Tak nakonec jsme se s majitelem webu dohodli že by bylo asi nejlepší převést obě stránky (i s doménou) z Webnode sem na Endoru. S Webnode (tou novou verzí) jsem nikdy nedělal a teď když koukám do administrace tak tam v podstatě nic není až na ty nejzákladnější věci (editace obsahu atd). Řešili jste už někdy dříve převod stránek z Webnode k Vám, pokud ano, nějaké rady jak postupovat? Už jsem psal na podporu na Webnode, ale čekám na odpověď. Děkuji.

Offline

#4 2019-04-25 17:14:37

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně)

Dobrý den, obsah stránek z webnode je potřeba přesunout manuálne, tj zvolit si systém v kterém budou stránky vytvořeny u nás (WordPress, Joomla, atd), tento systém na našem hostingu nainstalovat a postupně stránku po stránce zkopírovat do nového systému.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2019-04-25 22:21:07

matro
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-09
Příspěvky: 31
Web

Re: [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně)

Aj, toho jsem se bál když mi to nechtělo tu zálohu vyhodit zazipovanou ke stáhnutí. Děkuji!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK