#1 2018-04-09 19:05:21

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Kritika webu - czghost.4fan.cz

Zdravím. Již delší dobu provozuju web na adrese czghost.4fan.cz, ale teprve nedávno jsem web předělal. Mohli byste mi, prosím, říci, co se vám na stránkách líbí a co by potřebovalo zlepšit? Jde mi především o visuální stránku kritiky. Obsah zatím moc neodpovídá zaměření, je to jen takové povídání/kecání. Stránky jsou dvojjazyčné (v češtině a v angličtině), řeším to překladovou tabulkou v PHP, v případě blogu to dělá WordPress plugin Polylang.

Česká lokalizace se nachází na adrese http://czghost.4fan.cz/cz/. Pokud si chcete zobrazit web v angličtině, stačí kliknout na vlaječku vpravo nahoře smile

Co je předmětem webu?
Tak především je to neoficiální fanouškovský herní web, věnuje se dvěma hlavním hrám: Quake III Arena a Minecraft. Web je zaměřen v případě Quake na level design a v případě Minecraftu na návody Survival a online SMP. Design webu jsem udělal co nejjednodušší a elegantní, snadno čitelný na počítači, tabletu i mobilu (tedy responsivní design). Rovněž je web částečně kompatibilní se staršími verzemi Internet Explorer (konkrétně stránky podporuje nejníže verze 7, pro verzi 6 jsem již stránky neopravoval). Stránky ovšem v prohlížečích Internet Explorer 8 a 7 ukazují hlášku o zastaralé verzi, kterou je třeba aktualizovat. Dá se jednoduše zavřít křížkem, ale jen pro současné zobrazení stránky. Web si nepamatuje zavření hlášky.

Co se týče blogu: na novém designu usilovně pracuji. Bohužel to jde velice pomalu, neboť nejsem kodér profík a s tvorbou designu nemám zkušenosti, takže hledám informace a učím se porozumět základům tvorby designu pro WordPress, včetně programování funkcí.

Upravil marpolda (2018-04-11 07:40:02)


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

#2 2018-04-13 17:42:09

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Kritika webu - czghost.4fan.cz

Zdravím,

Jestli se jedná o wordpress, tak doporučím snad novou šablonu, aktuální vzhled webu je "strašidelný", když to řeknu bez servítek. smile
PS: Pokud se nejedná o wordpress, tak bych doporučil stránky na něm postavit a mezitím se učit "nakódit" vlastní web.

Upravil witcherrr (2018-04-13 17:47:55)

Offline

#3 2018-04-24 18:40:46

marpolda
Endora uživatel
Místo: Ústí nad Labem
Registrován: 2015-05-04
Příspěvky: 106
Web

Re: Kritika webu - czghost.4fan.cz

Zdravím.

Tak především musím říci, že web se skládá ze tří hlavních částí: homepage (portfolio), FTP složka s obrázky a soubory ke stažení, a blog. Zatímco homepage a FTP složka jsou řešeny vlastním kódem, blog je řešený redakčním systémem WordPress. Na kterou část se vztahuje kritika? Pro WordPress dělám novou šablonu (jelikož jsem nebyl schopen najít takovou šablonu, která by se mi líbila, k tématu stránky se hodila, a hlavně by splňovala mé požadavky). Takový proces je ale velice dlouhý, neboť nejsem profík a s kódováním a hlavně designem nemám zkušenosti. Šablonu dělám podle návodů na internetu... Co se týče homepage, to už bude o něco složitější překódovat CSS, pokud to potřebuje vyměnit. Je pravda, že jsem to dělal poněkud narychlo a ještě asi budu měnit podobu stránek. Ale asi ne v nejbližší době. Jednak to nejdříve musím nakódovat na localhostu, vyzkoušet v různých prohlížečích, v emulátoru (Internet Explorer nižších verzí a mobilní prohlížeč Google Chrome) a potom to naostro vyzkoušet na webu a ve skutečném mobilním zařízení... Web je totiž responsivní, zobrazuje se trochu jinak v počítači ve velkém okně a na mobilu, tabletu a v malém okně. Cílem je web upravit pro malé obrazovky, aby se dobře četl i na mobilu...


Jen dvě věci na světě jsou nekonečné: Vesmír a lidská hloupost. U toho prvního si však nejsem jistý.
- Albert Einstein

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK