#1 2018-01-08 16:09:39

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Zdravím podporu a prosím o radu.

V iDokladu jsem nic neměnil a najednou nejdou odesílat maily. Zobrazuje se chybová hláška viz https://goo.gl/kqZHb4
nastavení SMTP serveru se neměnilo a je viz https://goo.gl/ytmbXQ

Dne 14.12. byly v adminu domeny sololang.com provadeny DNS zmeny kvůli DKIM overeni pro rozesílání pomoci služby ecomail viz https://support.ecomail.cz/hc/cs/articl … -Endora-cz. Služba ecomail toto nastavení vyžaduje. Den poté (15.12.) idoklad ještě maily odesílal. Od 15.12 do dnes bohužel nemůžu funkčnost potvrdit. Dnes se zobrazuje chyba. Prosím o radu, je možné že idoklad nefunguje kvůli novým DNS záznamům? Jak mám prosím postupovat a co a kam nastavit aby fungovaly obě služby?

Děkuji.
Sláva.

Offline

#2 2018-01-08 22:47:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Prosím použite port 31111 namiesto 587.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2018-01-09 10:38:00

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Děkuji za radu, ale bohužel to nepomohlo. Po změně portu na 31111 se mi při odeslání v iDokladu zobrazuje jiná chybová hláška: "Pozor! E-mail se nepodařilo odeslat. Nastala následující chyba: Vzdálený server neodpověděl"

Upravil vdstudio (2018-01-09 10:44:17)

Offline

#4 2018-01-09 13:40:28

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Ešte skúste v kolónke typ zabezpečení nastaviť na vypnuto.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2018-01-09 14:10:27

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Taková možnost tam není.

Jsou tam tyto možnosti:
- Autodetekce
- SSL
- TLS
- TLS je-li podporován

Zkusil jsem všechny možnosti a stále to hlásí, že vzdálený server neodpověděl.

Offline

#6 2018-01-09 14:13:40

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Přikládám odpověď z podpory iDokladu:

"Dobrý den,

ověřovali jsme uvedené chování a u Vašeho účtu evidujeme, že mail odeslaný z iDokladu na poštovní server Vašeho poskytovatele, nicméně jejich server vrací následující hlášku "The mail message data has been rejected by the server. The server responded: 450 4.7.1 : End-of-data rejected: Policy Rejection- Abuse. Go away.."

V tomto případě se jedná o situaci, kdy cílový server odmítne odeslat email z iDokladu. Jedná se s největší pravděpodobností o zabezpečení na straně serveru, které je potřeba buďto uživatelsky či administrátorský povolit.

Co je zapotřebí dále nastavit nebo povolit v rámci Vašeho emailu, by Vám již měl sdělit poskytovatel služby.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jiří Malý"

Offline

#7 2018-01-10 13:44:47

jiriolah
Podpora
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 307

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Dobry den,
chyba je na strane iDoklad, kdy v emailove hlavicce HELO se posila jina IP adresa, nez ze ktere email prichazi. Blokaci jsme prozatim odstranili, je ale mozne, ze pokud nedojde k oprave na strane iDoklad, opet dojde k blokovani.

Offline

#8 2018-01-10 17:17:13

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Dobrý den,

děkuji za pomoc, maily se podařilo zprovoznit, akorát jsem musel vrátit port zpět na 587. Informaci o chybě v iDokladu jsem poslal na jejich podporu, tak snad se pochlapí.

Offline

#9 2018-11-25 17:04:03

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Dobrý den,

mám opět problém s odesíláním mailů z iDokladu. Nevím, jestli to má vliv, ale máme novou firmu. Nově jsme tedy vytvořili ještě jednu firmu v iDokladu a nastavení emailu je v obou firmách stejné. Emaily teď ovšem nejdou odesílat ani z jedné firmy - zobrazuje se stejná chyba, jakou jsme řešili výše. Můžete se na to prosím podívat? Řeším to zároveň i se zákaznickou podporou na straně iDokladu. Děkuji.

Offline

#10 2018-11-27 09:10:31

vdstudio
Člen
Registrován: 2010-05-07
Příspěvky: 27

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Dobrý den,

mám odpověď z iDokladu:

"problém s parametrem HELO byl v polovině ledna odstraněn a byla nasazena potřebná úprava na úrovni našeho poštovního serveru.

Nicméně evidujeme, že 25. 11. došlo z agendy SOLOLANG, s.r.o. ke korektnímu odeslání emailu a u
agendy Perfect Design došlo k úspěšnému odeslání 19. 11.

Máte případně již nějako reakci od podpory Endory, mimo zmíněné fórum?"

Nevím co přesně znamená, že maily z agend byli odeslány, protože v iDokladu se mi zobrazila chybová hláška viz první příspěvek v této větvi fóra a mail s fakturou nebyl doručen adresátovi. Prosím o reakci, v lepším případě rovnou o kontaktování iDokladu (pan Jiří Malý, tel. číslo nevím) a dořešení problému. Děkuji.

Offline

#11 2018-11-29 11:02:46

jiriolah
Podpora
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 307

Re: iDoklad - přestaly se odesílat maily (chyba: SMTP server neodpovídá)

Dobry den,
muzete prosim specifikovat odkud kam emaily nechodi a nejaky priklad emailu, ktery takto nedosel s casem odeslani? Popripade nam tyto informace zaslete na info@endora.cz. Dekujeme!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK