#1 2016-07-22 08:48:19

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Zálohování a optimalizace databáze pomocí pluginu

Zdravím,

včera jsem na castleofhealth.eu umístil nějaké pluginy pro optimalizaci databází (mimo jiné) a dnes bych je rád využil. Jeden z nich mi pověděl tohle: "I'm sorry, your server administrator has disabled passthru(), system() and exec(), thus you cannot use this backup script. You may consider using the default WordPress database backup script instead."
Mám dojem, že jsem někde v administraci Endory viděl možnost vytvořit si zálohu databáze. Nemohu to najít..?

Jeden z dalších pluginů určený k optimalizace hlavičky webu mně umožňuje odstranit "Really Simple Discovery". Nevíte o co se jedná? Možná bych si tu hlavičku měl pročistit ručně big_smile

S pozdravem,
Karel


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#2 2016-07-22 09:40:17

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Zálohování a optimalizace databáze pomocí pluginu

Ahoj,

Zálohy databáze najdeš ve web-adminu endory https://webadmin.endora.cz/ MySQL databáze / MyISAM - InnoDB tam uvidíš tvé databáze a vedle nich zálohy, když na ně klikneš můžeš je zalohovat a později přes php admina je obnovit. https://ctrlv.cz/B6hf
Můžeš použít i plugin: BackWPup. Co se týče optimalizace tak dostačující je například: https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/

Jinak co používáš na optimalizaci hlavičky? Někdy tyhle pluginy udělají víc škody než užitku.

Offline

#3 2016-07-22 10:08:34

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Zálohování a optimalizace databáze pomocí pluginu

Zkoušel jsem WP Head Cleanup, bylo to v článku od nějakého Wordpress "odborníka". GTMatrix ani Google Insight nevypovídají o nějakém zrychlení mého webu (jen to přidalo jeden dotaz na server), takže si hodlám hlavičku optimalizovat ručně.

Snažím se odstranit nepoužívané obrázky pomocí Image Cleanup, ale je to jen taková výpomoc, maže i použité...


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#4 2016-07-22 10:22:34

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Zálohování a optimalizace databáze pomocí pluginu

Patrně si veškeré pluginy, které jsem jen vyzkoušel a smazal, si zapomněli odstranit své vlastní databáze. Doufám, že jsem s nimi neodstranil i nějaké užitečné databáze big_smile

Upraveno: Tak databáze jsem dodělal, snížil jsem jejich velikost na třetinu. Jen ale nevím co s obrázky, všechny pluginy co jsem našel mazají i ty, které jsou používané a ručně... je jich 300.

Upravil karlos99 (2016-07-22 11:25:11)


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK