#1 2016-07-10 13:03:56

powering
Endora uživatel
Registrován: 2014-09-28
Příspěvky: 13

DNS - Alias - SRV záznam

Zdravím,
Mám u vás zakoupenou doménu a hosting
a teď otázka zní, jak nastavit DNS záznamy tak aby třeba zapomocí "test.example.cz" po zadání do prohlížeče, byl uživatel přesměrován na daný web a po zadání "test.example.cz" do hry to uživatele připojí na server. Použil jsem DNS záznam SRV, ve hře mi to funguje, ale na webu nikoliv protože webserver a server nejsou na stejném stroji, potřeboval bych poradit jak udělat tak aby fungovalo to s tím přesměrováním jak jsem psal výše
Zprovoznil jsem jen tu variantu s tou hrou, někdy jde zase jenom web a hra ne.., při založení subdomény na webu se stejným názvem (takže "test") a když se pokouším připojit na webu mi chrome píše "Web odmítl připojení. (err_connection_refused)"

Jsem s tím už v koncích, potřeboval bych poradit, předem děkuji

Upravil powering (2016-07-10 13:04:57)

Offline

#2 2016-07-10 14:09:26

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: DNS - Alias - SRV záznam

Subdoménu test máte nasmerovanú pomocou A záznamu mimo Endoru, tj ak na nej chcete zobrazovať nejaký obsah prostredníctvom prehliadača, musíte ho nahrať na server na ktorý je subdoména nasmerovaná. Ak chcete obsah načítať z Endory, musíte upraviť A záznam aby smeroval na správny server Endory.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2016-07-10 14:40:05

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: DNS - Alias - SRV záznam

A záznam test v DNS zóne stále existuje. Ak ho zmažete bude sa aplikovať smerovanie hviezdičkového záznamu buď z A alebo CNAME záznamov. Museli by ste zmazať i hviezdičkový záznam aby ste dostávali chybu že adresa nebola nájdená.

Ak otvorím adresu subdomény test sa mi zobrazí názov stránky a beží tam odpočet cca 3 sekúnd a následne sa to presmeruje na www variantu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2016-07-10 14:40:20

powering
Endora uživatel
Registrován: 2014-09-28
Příspěvky: 13

Re: DNS - Alias - SRV záznam

Děkuji, vše vyřešeno

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK