#1 2010-09-03 14:54:33

Dante
Člen
Registrován: 2010-04-27
Příspěvky: 16

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, zda-li byste mi nepomohli. Mám doménu zaregistrovanou u regzone a mám u této domény na regzone aktivovanou mailhostingovou službu E-Mail Pro. Rád bych přesídlil na endoru, kde mám i ostatní své domény, ale nechci, aby se to nějak dotklo té mailhostingové služby. Jde mi o to, ať mám doménu na endoře, ale mailhosting na regzone. Je to možné? Prosím poraďte, jak si mám nastavit v regzone DNS, psal jsem na jejich podporu a nějak se s nimi nemůžu domluvit. Po dlouhém dopisování mi napsali toto:
"Dobry den,

dobra zaslete na jake zaznamy mame nastavit A, popripade CNAME zaznamy v DNS Vasi domeny,
tuto informaci sdeli poskytovatel hostingu pro web."
Moc děkuji za každý slušný příspěvek a pomoc.

Offline

#2 2010-09-03 17:37:34

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Samozrejme že to možné je, stačí si nastaviť A záznam smerovaný na server endora.cz IP zistíš podľa toho na ktorom servery sa nachádzaš, tento údaj nájdeš vo webadmine keď si vytvoríš konto, alebo ho už máš, je to buď srv10.endora.cz srv20.endora.cz srv3.endora.cz, stačí že im napíšeš že chceš nasmerovať na požadovaný server.
IP si môžeš zistiť napríklad na stránke nwtools.com kde zadáš daný server a použiješ funkciu Lookup.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2010-09-03 22:31:21

Dante
Člen
Registrován: 2010-04-27
Příspěvky: 16

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Velice Vám děkuji, velmi jste mi pomohl. Konečně je to hotovo. Ještě jednou tisíceré díky.

Offline

#4 2010-09-04 08:51:26

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Nieje začo, i keď nechápem prečo si platíš za 5GB priestoru mail schránky na doméne keď Google Apps ti dá 50 schránok k tvojej doméne úplne zadarmo a s kapacitou jednej schránky viac ako 7GB. Popozeraj sa po tom, ja to využívam už cez dva roky a som maximálne spokojný a je to zdarma, kuk sem https://www.google.com/a/cpanel/domain/new?hl=cs


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2010-09-23 17:02:08

Dante
Člen
Registrován: 2010-04-27
Příspěvky: 16

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Děkuji za tip, zkusil jsem to, ale zastavil jsem se na Googlu u: Nastavení doručování e-mailů

Změna záznamů systému Mail Exchange. Nevím, jak ty záznamy nastavit. Nemůžete mi prosím poradit? Velice děkuji.

Offline

#6 2010-09-23 17:06:52

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Regzone - pomoc s nastavením

V DNS záznamoch danej domény je potrebné nastaviť MX záznamy. Keďže si nenapísal o akú sa jedná doménu neviem overiť aké má DNS servery. V prípade že má DNS Endora tak vo webadmine stačí kliknúť na mail ikonku u danej domény a presmerovať poštu na Google. Ak máš DNS u registrátora tak musíš v ich administrácií editovať požadované MX záznamy wink v prípade že si nebudeš vedieť rady, napíš mi do mailu ( uvedený je v podpise ) o akú sa jedná doménu a doriešime to.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2010-09-23 17:07:46

Dante
Člen
Registrován: 2010-04-27
Příspěvky: 16

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Dobrý den,
jedná se o doménu tajemstvi.eu

Offline

#8 2010-09-23 17:11:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Regzone - pomoc s nastavením

V tom prípade sa prihlás do webadmina, vedľa domény máš ikonku mailu ( druhá ikona zľava ), klikni na ňu a v ponúknutej ponuke zvoĺ presmerovať na Google Apps.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2010-09-23 17:30:11

Dante
Člen
Registrován: 2010-04-27
Příspěvky: 16

Re: Regzone - pomoc s nastavením

Moc děkuji, jako vždy od Vás perfektní rada. Vše funguje, tak jak má... smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK