#1 2016-01-29 02:18:27

rulisa
Člen
Registrován: 2016-01-27
Příspěvky: 13

Doména registrovaná jinde

Dobrý den,

chci si pořídit zatím jako alias doménu druhého řádu, ale koupit ji jinde, ne na endoře.

Dotaz 1)
Kde budu platit prodloužení domény, na endoře, nebo u původního registrátora?

Dotaz 2)
Pokud mají tam jinde v pravidlech ustanovení, že "provozovatel je oprávněn smazat doménu z DNS systému v případě, že doména DNS servery provozovatele nevyužívá po dobu 60 dní", a já si DNS záznamy přesměruju na endoru k free hostingu, u kterého do dns (prý, vyčetla jsem to tady na fóru) nemůžu, znamená to, že když se budu chtít přestěhovat z endory případně jinam (zatím v úmyslu nemám, ale kdoví, co se přihodí), nebudu moct do záznamů ani na endoře ani u registrátora? Jak se pak budu moct přestěhovat? Jedině předtím napřed koupit hosting Plus a tím si otevřít cestu k DNS záznamům na Endoře?

Dotaz 3)
Musela bych totéž udělat i pokud bych doménu kupovala přímo na Endoře a měla ji jen na free hostingu?

Omlouvám se za lamí dotazy, tohle je pro mě španělsko...

Offline

#2 2016-01-29 08:28:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Doména registrovaná jinde

1) v prípade že nezmeníte registrátora, tak platiť budete u to pôvodného
2) ak by k tomu došlo že by váš súčasný registrátor záznamy zmazal, nič sa nedeje, spravovať ich môžete cez endoru (ak budete mať nastavené NS endory), pri prípadnom presune späť sa vám záznamy DNS u vášho súčasného registrátora znovu vytvoria
3) DNS záznamy je možné u vlastných domén upravovať i u FREE hostingu, nezáleží kde doménu zakúpite


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2016-01-29 08:46:22

rulisa
Člen
Registrován: 2016-01-27
Příspěvky: 13

Re: Doména registrovaná jinde

Děkuju za odpovědi.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK