#1 2015-11-26 18:23:50

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Castle of health / Hrad pro zdraví

Zdravím,

http://castleofhealth.maweb.eu/ (obsah je v angličtině)

Chtěl bych požádat o kritiku designu nového webu, který prozatím funguje jen pro recepty (2 publikované). Plány jsou ale širší, avšak o tom až někdy jindy.
Základním znakem, kterým se CoH odlišuje od jiných receptářských webů, je rozpis efektu ingrediencí na lidské zdraví, které při tvorbě receptů prioritizuji. Taktéž dostupnost (angličtina).

Na pravém sloupci by se, jakmile budou napsány, mělo objevit více aktuálních příspěvků také tipy (články obecné o stravě bez receptu). To znamená, že newlestter a sociální sítě budou výrazně níž. Dole na webu se v trochu vzdálenější budoucnosti asi objeví google reklama (doména 3. řádu mi ji neumožňuje, pokud bude web navštěvovaný, upgraduji si program). Na úvodní stránce bude trailer na různá rozšíření hradu (první přijde v prosinci). To jsou asi všechny změny, které se týkají designu v brzké době.

Zajímala by mě komplexní kritika jak designu, tak zpracování obsahu (velikost obrázků v příspěvcích, kvalita popisu v práce apod.), případně co dále by se dalo zlepšit.


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#2 2015-12-30 18:27:45

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Zdravím, rád bych ještě jednou požádal o kritiku webu. Tuším, že předtím ještě nebylo co posuzovat... Tady je odkaz na zajímavé snídaně http://castleofhealth.maweb.eu/breakfast/


*zajímá mě především jak na vás působí pozadí!


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#3 2015-12-30 19:22:12

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Ahoj,

No nevím, kdyby ty bánány, nebo co to je na pozadí byli spíš fixlé na spodku stránky bylo by to lepší, odkazy modré s červeným krytím na mě působí takovým nostalgickým dojmem. A header/banner, taky by mohl být hezčí. Těžké soudit musím se soustředit na ty banány pořád, než na text. smile

PS: Na banány byla použita asi magická hůlka jdou vidět i ořezky big_smile

Upravil witcherrr (2015-12-30 19:31:01)

Offline

#4 2015-12-30 19:47:07

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Na úvodní stránce jezdí jen banány, ale na ostatních je hrad celý... Asi by byly hezčí, kdybych je buď vyfotil dobrým foťákem nebo použil na zmenšení nějaký PRO program (zkusím něco najít). Odkazy pospravím.
*magická hůlka použita nebyla, jsou pouze zostřené...


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#5 2015-12-30 20:07:02

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Zbytečně bych si s tím nelámal hlavu a banány stáhl v PNG https://www.google.cz/search?q=ban%C3%A … lOeUWHM%3A smile

Offline

#6 2015-12-30 21:14:07

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

No, to nevím, jedná se o recept a byl by to cheat big_smile Ale teď jsem si zkoušel otestovat web v jiných rozlišeních... Ty banány měli být zarovnané dolů a ne jezdit po prostředku. Zkrátka tak, aby nerozptylovaly běžného uživatele... Otřesné! Naštěstí se ale v sobotu budu moci poradit s kvalitním programátorem, tak ten mi jak s těmi odkazy, tak s těmi banány snad pomůže big_smile

PS: ten recept je ve zmenšené formě (ale celý) viditelný jako můj avatar, po obrazovce Vám jezdila horní část big_smile

Upravil karlos99 (2015-12-30 21:15:31)


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#7 2016-01-03 21:32:44

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Ty ikony a Ankety či dotazník pěkný, se mi zatím líbí nejvíc, mohu se zeptat jaký plugin je to na dotazník? wink

Offline

#8 2016-01-04 16:50:07

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Ikonama myslíte sociální stránky? Ano, dal jsem si záležet...

Anketa není dělaná pluginem! Jedná se o HTML5... Můj "profesionál" se tam i vlastně podepsal http://www.poll-maker.com/
Zdarma to vyhodí HTML5 kód, v případě větších zabezpeční to myslím používá i JS. Ty komentáře a tak si musím nějak pospravit, každopádně jsem s poll makerem spokojen big_smile


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#9 2016-01-04 19:48:49

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Tak jsem si řekl, že chci budovat nový web a používám design hoden historické hodnoty. No a napravil jsem to! Baf!
*
*
*
Stojí přede mnou tři možnosti. Nechat tento design jezdit, nechat to s pozadím tak jak to právě teď je, nebo posunout hrad v obrázku výše a nechat to jezdit s uživatelem. Co myslíte? Chtěl bych aby si každý mohl hrad prohlédnout, ne jen jeho zdi...

Upravil karlos99 (2016-01-04 19:52:42)


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#10 2016-01-04 22:03:20

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Zdá se mi trošku horší čitelnost textu skrz background, dávám přednost spíš header + čistý background. Sice můj web má taky plný background, ale textové pole je normálně výpln, můj pocit amatéra. Jinak se mi zdý že si můžeme psát na skypu, jediný jsme tu aktivní big_smile

PS: Asi chceš můžu ti poslat odkaz na kritiku webu, je možná i tady některý web, nebudu propagovat. Zdá se že web je daleko víc na kritiku zaměřen a aktivnější smile

Upravil witcherrr (2016-01-04 22:04:24)

Offline

#11 2016-01-05 07:46:37

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Skype, ICQ, Snap apod. nepoužívám. Tuším že web, o kterém mluvíte znám. Jistě jejich služby využiju, první bych ale chtěl aktivovat plugin na youtube a předtím to chce mít video... Průhlednost dovedu spravit, i když s tím ještě počkám. Vlastně bych ji z HTML měl převést na CSS, protože validátor považuje způsob zadání průhlednosti za špatný. To už bude těžší big_smile


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#12 2016-01-18 00:08:14

witcherrr
Člen
Registrován: 2012-01-01
Příspěvky: 154
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Už je to daleko lepší než ta základní šablona, já testuju tuhle šablonu http://alteransjka.clanweb.eu/ big_smile

Offline

#13 2016-01-24 18:26:26

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

witcherrr napsal:

Už je to daleko lepší než ta základní šablona, já testuju tuhle šablonu http://alteransjka.clanweb.eu/ big_smile

stránka http://castleofhealth.eu/breakfast/ je udělaná tak, jak by měli později vypadat všechny receptové. Předpokládám, že co se týká styliyování, budu brzy hotov.


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#14 2016-01-31 14:15:32

krabath72
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 18

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Stránky asi nejsou určeny pro náš trh? Mě nesedí patička. Ty odkazy jsou tam dle mého trochu chaoticky. Já také nejsem moc velkým zastáncem zarovnání textu na střed (hlavně hned na úvodní stránce), připadá mi to takové neupravené.

Offline

#15 2016-01-31 20:22:53

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Castle of health / Hrad pro zdraví

Zarovnání textu možná budu ještě měnit, vlastně ještě předvčerejškem jsem to měl nalevo a uvidím, zda se mi střed osvědčí. Asi jen pro jednovětové "odstavce" to tak nakonec nechám.

Odkazy v zápatí jsou něco jako rychlá navigace na důležitá témata (hodlám zrušit tu tučnost a možná i dát nějakou zašlejší barvu). Pravděpodobně tam dám menší počet odkazů. Celou stránkou by měla provázet podobná navigace, jako je ta v receptech v kombinaci se způsobem odkazů, jak je tomu u drinků. Zítra bych to mohl stihnout.


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK