#1 2015-11-16 16:31:42

lovetrue
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 4

Problémy s odesláním e-mailu z JNews přes Joomlu.

Dobrý den, prosím o pomoc

Na dvou doménách mi fungoval Jnews v podstatě bez problémů. Po delší době (cca několik měsíců) jsem chtěl poslat nový e-mail.

V obou případech mi Joomla vyhodila (z obou webů) hlášku:


SMTP server error: 5.5.1 Authentication Required. Learn more at 530 5.5.1 https://support.google.com/mail/answer/14257 q3sm34705127wjr.34 - gsmtp

Message could not be sent


Změnili jste nějaké nastavení, nebo co se mohlo stát?
Jak to mohu vyřešit?

Na podpoře Jnews mi řekli, že je to problém serveru, na kterém mám web.

Děkuji za radu

Offline

#2 2015-11-16 19:12:24

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Problémy s odesláním e-mailu z JNews přes Joomlu.

Máte správne nastavené prihlasovanie cez SMTP do vašej mail schránky u Googlu? Podľa hlášky sa snažíte odoslať mail cez SMTP Googlu bez overenie menom a heslom, respektívne špatným menom a heslom.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2015-11-16 19:37:55

lovetrue
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 4

Re: Problémy s odesláním e-mailu z JNews přes Joomlu.

Dobrý den,
nastavení je správné. Delší dobu to fungovalo normálně se stejnými údaji. Nakonec jsem v Googlu nastavení povolil přístup aplikacím s menším zabezpečením (dle Googlu, možná to míní onu J-news aplikaci) a začalo mne to pouštět. Takže se zdá, že je to vyřešeno. (trošku za cenu menší bezpečnosti)

Chtěl jsem ale v jednu chvíli změnit v konfiguraci Joomly jeden údaj právě pro to smtp, ale stejně mne to nepustilo, že prý do toho nemohu zapisovat. Jak to mohu změnit?

Také jsem chtěl vědět, zda mohu místo G-mail na Newslettry(v budoucnu) využít přímo u vás založený a umístěný e-mail, popřípadě jaké jsou toho limity či ceny? Děkuji.

S pozdravem

Upravil lovetrue (2015-11-16 19:40:33)

Offline

#4 2015-11-17 00:49:51

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Problémy s odesláním e-mailu z JNews přes Joomlu.

Prekontrolujte atribúty konfiguračného súboru, pravdepodobne sú nastavené na hodnotu že daný súbor nemôže upravovať php skript.

Možné to samozrejme je, ale mail u endory nieje primárne k tomuto účelu určený. Ak požadujete odosielať väčšie množstvo newsletterov, odporúčam túto možnosť: http://www.stable.cz/sluzby/webhosting/smtp/


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2015-11-20 10:08:53

lovetrue
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 4

Re: Problémy s odesláním e-mailu z JNews přes Joomlu.

Děkuji.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK