#1 2015-09-15 20:17:19

kamob
Člen
Registrován: 2015-07-17
Příspěvky: 31

problém s emaily

prosím o radu s odesíláním emailů, které se mi zatím vůbec nepodařilo zprovoznit.

Nejprve Drupal při registraci nového uživat hlásil, že byl zaslán welcome message novému uživateli, ale na email nic nepřišlo.

POté jsem naisntaloval smtp modul pro drupal a nyní dostávám hlášku:

Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.


Určitě mám něco špatně nastaveného, protože tomu nerozumím...snažil jsem se pročíst znalostní bázi Endory i další, ale nějak stále nevím čeho se chytit.

Jedná se o web funglish.eu

díky za pomoc.

Offline

#2 2015-09-15 23:59:37

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: problém s emaily

Prekontrolovali ste si adresár SPAM? je vysoká pravdepodobnosť že mail odoslaný php funkciou mail() skončí práve tam.
SMTP modul treba nastaviť na vašu mail schránku s ktorej bude odosielanie vykonávané, tj požiadajte vašeho správcu mail schránky aby vám poskytol smtp server na ktorý sa prihlásite vašimi údajmi, názov mail schránky a heslo.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2015-09-16 10:26:06

kamob
Člen
Registrován: 2015-07-17
Příspěvky: 31

Re: problém s emaily

Skvělé!!!

Spam jsem měl sice na paměti, ale zmátl mě google s jeho rozdělením příchozích mailů na sociální sítě, reklamy......tak sem to hledal tady a do složky spam vůbec nekouk. Osel sem. Emaily tam samozřejmě byly......super. Ještě mě napadá, jestli není nějaká rada jak zajistit, aby emaily do spamu nepadaly?

V každém případě moc díky.

Offline

#4 2015-09-16 13:06:38

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: problém s emaily

U php funkcie mail() je to komplikované keďže IP adresa servera z ktorej maily odchádzajú je využívaná XYZ užívateľmi kvôli čomu mohla byť vyhodnotená ako SPAMová. Môžete skúsiť do hlavičky mailu toho uložiť čo najviac ako identifikátor odosielateľa, prípadne vložiť i DKIM záznam zodpovedajúci záznamu v DNS vašej domény. Prípadne je možnosť maily odosielať pomocou SMTP nejakej mail schránky, napr gmail, seznam atď.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2015-09-16 13:34:00

kamob
Člen
Registrován: 2015-07-17
Příspěvky: 31

Re: problém s emaily

ANo, rozumím, moc díky za tipy. zkusím.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK