#1 2015-05-12 16:22:19

goues
Endora uživatel
Registrován: 2015-01-08
Příspěvky: 3

Rychlost phpMyAdmin, Free/Plus

Pěkný den,

momentálně mám u Endory Free hosting a uvažuju o upgradu na Plus, pokud by se tím odsranil problém rychlosti phpMyAdmina. Za současného stavu čekám asi 10 vteřin při jakékoli akci, kterou dělám, a dost mě to štve. Bude administrace rychlejší (respektive normální), pokud upgraduju?

Díky

Offline

#2 2015-05-12 23:14:51

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Rychlost phpMyAdmin, Free/Plus

Program PLUS neovplyvní rýchlosť phpmyadmin, je to jeho slabina že pri objemnom množstve databáz na servery nedokáže pracovať rýchlejšie. Tu je nutné počkať na update verziu ktorá toto vyrieši, žiaľ dopredu nevieme ktorá aktualizácia toto opraví. Môžete sa ale obrátiť priamo na tvorcov phpmyadminu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2015-05-27 16:25:53

bigmuscle
Endora uživatel
Registrován: 2014-06-09
Příspěvky: 28

Re: Rychlost phpMyAdmin, Free/Plus

Taky mě ta rychlost v phpmyadmin vytáčí (mám program Plus) a Endora je jediný hosting, kde s tím mám problém.

Když si na hosting nainstaluju vlastní phpmyadmin, který bude pracovat jenom a pouze s mojí databází, tak by měl problém zmizet. Chápu to dobře?

Offline

#4 2015-05-27 17:37:52

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Rychlost phpMyAdmin, Free/Plus

Odporúčam používať adminer. Jedná sa o jeden súbor ktorý si môžete nahrať k sebe na FTP.
PHPmyadmin má žiaľ túto nevýhodu keďže na databázovom servery beží desaťtisíce databáz a on to proste nezvláda ako by mal. Vývojári o tom vedia a istotne v budúcnosti vykonajú nápravu.
Netuším ako bude fungovať verzia phpmyadminu na vašom FTP, musíte otestovať. Sám som to neskúšal a môj predpoklad je že nemusí fungovať keďže hosting nemá také oprávnenia aké môže phpmyadmin k inštalácií požadovať.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2015-05-27 17:44:13

bigmuscle
Endora uživatel
Registrován: 2014-06-09
Příspěvky: 28

Re: Rychlost phpMyAdmin, Free/Plus

Díky. Zkusím ten adminer. phpmyadmin nahrané na FTP funguje, ale je to pomalé úplně stejně. Je mi to ale divné, protože na jiném hostingu jako např. SourceForge (kde mají určitě také desetitisíce databází) to běželo vždy bez problému.

Offline

#6 2015-05-28 04:00:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Rychlost phpMyAdmin, Free/Plus

Je možné že SourceForge to majú vyriešené iným spôsobom a môj predpoklad je že databázovych serverov majú niekoľko a nie všetky databáze bežia na fyzicky jednom a tom samom stroji.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK