#1 2015-05-12 19:51:12

lukaskocka
Endora uživatel
Registrován: 2015-04-02
Příspěvky: 7

Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Dobrý den, Ahoj všem,

tento měsíc máme v plánu spustit web propojující majitele psů s psími hlídači, kde se může každý volně zaregistrovat a nabízet hlídání. Na fóru ale zakládám téma hlavně kvůli tomu, jestli by mi prosím někdo zkušenější přes vzhled a funkčnost webových stránek nenapsal, co si o webu myslí (z čistě estetického a funkčního hlediska).. Web je zatím složen z 11 stránek, takže nic velkého, www.dafik.cz, moc děkujeme smile

Výměnou za doživotní bezplatnou registraci smile budu moc rád, když nám někdo poradí, jak co nejlépe upravit web pro mobilní telefony. Problém je v tom, že pracujeme s šablonou, která má přednastavené CSS (může měnit pouze poskytovatel šablony, kterou jsme na Wordpressu před měsícem stáhli a tohle ještě netušili). Je možné nějakým způsobem nastavit, aby se stránka zobrazovala v počítačové podobě ve všech typech mobilů (nebo alespoň ve většině)? Např. na iPhonech se zobrazuje stejně jako na PC, ale na Samsungu je všechno špatně..

Budeme moc rádi za Vaši odpověď a pomoc,

Lukáš

Offline

#2 2015-05-12 22:55:57

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Páči sa mi ten moderný webdesign, len by som možno vytkol, že po kliknutí na nejakú podstránku by som dal automaticky scroll na obsah, lebo 80% priestoru zaberá obrázok a človek musí od začiatku scrollovať aby si prečítal aspoň začiatok obsahu.

Áno dá sa zrobiť šablóna, čo sa zobrazí správne aj na PC aj na mobile, dnes je to už moderné a nesie to názov - responsive webdesign, ale sú už na to aj nejaké vopred vytvorené knižnice, ktoré tento spôsob podporujú, napr. taký Twitter bootstrap.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#3 2015-05-13 07:59:54

lukaskocka
Endora uživatel
Registrován: 2015-04-02
Příspěvky: 7

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Ahoj Lkopo,

moc děkuju za feedback.

Nad scrollováním jsme uvažovali a zabudujeme ho wink

Ohledně zobrazení na mobilech - my bohužel nemůžeme zasahovat do css a tím pádem nemůžeme ovlivnit spoustu věcí ve vzhledu stránky. Všechno musí jít přes programátora šablony a šablonu používá více lidí. Pokud to ale dobře chápu, jinak než prosbami na programátora šablony správného vzhledu na všech zařízeních nedocílíme že?

Děkuju za odpověď,

Lukáš

Offline

#4 2015-05-13 13:30:09

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Tak samozrejme to treba upraviť ak sa to nezobrazuje na mobiloch správne a to je zásah do CSS, napr. také intro k tomu: http://www.w3schools.com/css/css_responsive_intro.asp. Sú aj alternatívy, napr. detekovať, či klient je na mobilnom zariadení a potom mu podhodiť inú podstránku (napr. m.dafik.cz), ale najmodernejšou a dá sa povedať aj najefektívnejšou je to cez ten responzívny design, keďže tam nie je riziko duplicitného obsahu pre vyhľadávače.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#5 2015-05-13 22:20:17

Dizzy
Člen
Registrován: 2009-06-24
Příspěvky: 102

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Web se zobrazuje korektně na PC i na jiných zařízeních a je responzivní, resp. šablona. Pouze nemáte optimalizovaný obsah. Nebylo by lepší si nechat udělat grafický návrh na míru? smile Asi nemá příliš smysl rozebírat šablonu, takže jen obecně:

Možná by bylo dobré se zamyslet nad tím, zda je nutné zobrazovat fotku štěňátka na každé podstránce.
K designu, černé písmo na bílém podkladu není zrovna čitelné viz najetí na boxy na hlavní stránce.
Toolbox na Více v boxech postrádá poněkud smysl, vzhledem k tomu, že zobrazuje nadpis.
Úplně nechápu význam šipek u Najít dafíka a Jak na to na titulní stránce, je to zbytečně rušivý prvek.
Tlačítko zpět u Obchodní podmínky nefunguje (proč otevírat v novém okně?).
Obrázky by lépe vypadaly, kdyby byly konzistentně ohraničené. Obrázky města a jejich titulek je ohraničen což působí poměrně rušivě.
Některé stránky mají tlačítko Zpět, je pro to nějaký důvod (očividně se stránka nepřekresluje a navigace funguje standardně).
Matoucí je velká redundance odkazů na stejné místo.
Chválím snahu minimalizovat text.

Offline

#6 2015-05-13 23:38:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Niečo podobné už nejakú dobu existuje www.doginni.cz


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2015-05-14 15:36:42

lukaskocka
Endora uživatel
Registrován: 2015-04-02
Příspěvky: 7

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Děkuju moc všem za odpovědi.

Lkopo:
Přemýšlel jsem o tom přesměrování na m.dafik.cz, ale jak píšeš ty a Dizzy, nejlepší bude zůstat u responzivního designu, jenom je třeba správně uspořádat obsah.

Dizzy:
O zadání práce někomu, kdo se vyzná, jsem uvažoval, ale zase jsem si rád zkusil novou věc a až když to nepůjde, tak to dám dál, aby to nebylo úplně fiasko smile

Nekterý věci jako třeba header image na každé stránce a matoucí šipky bohužel nemůžu ovlivnit, už jsem ohledně toho psal autorovi šablony. Každopádně jsem nastavil (jak mi poradil Lkopo) scroll na obsah a myslím, že by to tak i mohlo zůstat, když by nebyla možnost obrázek ze stránek, kromě domovské, odstranit.
Na ostatních věcech zapracuju, děkuju.
Chtěl bych se jenom zeptat - opravdu se už dneska nenosí tlačítko "zpět"? Dal jsem ho schválně na stránky, kde je pravděpodobný návrat k předchozímu a dal jsem ho dolů, aby se uživatel nemusel myší/prstem přesouvat nahoru. Je to opravdu přežitek? Děkuju za odpověď.

JF: Doginni znám, je to i důvod mého webu, protože si myslím, že ten nápad, který nevznikl u nás, by šel udělat i líp. To si myslím já, jak je to doopravdy, ať rozhodnou zákaznicí smile

Ještě jednou všem děkuju, mějte se fajn

Lukáš

Offline

#8 2015-05-14 17:02:25

Dizzy
Člen
Registrován: 2009-06-24
Příspěvky: 102

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Tlacitko zpet ma uzivatel v prohlizeci. Aplikace, ktere jej nabizeji (web-based) nejsou dobre aplikace, protoze to vetsinou znaci jedine, ze nepodporuji nativni funkce prohlizece viz nektere internetove bankovnictvi a desktop-like technologie. smile

Ale at posoudi kazdy sam. Osobne pouzivam pro navigaci tlacitka mysi.

Offline

#9 2015-05-15 12:55:24

lukaskocka
Endora uživatel
Registrován: 2015-04-02
Příspěvky: 7

Re: Prosím o kritiku a pomoc | Dafík.cz

Stránky jsou bez tlačítka určitě čistčí, takže jsem je nechal jenom tam, kde můžou zrychlit orientaci - na profilech. Díky moc za podnět(y).

Lukáš

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK