#1 2010-09-02 10:57:30

Scas
Člen
Registrován: 2010-03-21
Příspěvky: 10

Re: Prodej / Darování webu

Dobrý den,

vytvořil jsem stránky které již nemám čas spravovat. Mohu tyto stránky (web - jako celek) nabídnout k prodeji na internetu? Nevím zda to není bráno jako porušení pravidel Endora, konkrétně pravidlo: Je výslovně zakázáno dále prodávat služby Endora.cz či některou z jeho částí.

Pokud to tak bude bráno, chci se zeptat, zda mohu web nabídnout alespoň bezplatně?

Přeci jen, tvořil jsem to nějaký pátek a mrzelo by mě, kdyby celý projekt zanikl jen kvůli tomu, že na něj již nemám čas.

Děkuji za vaše názory a odpovědi.

Offline

#2 2010-09-02 15:25:01

berkas1
Člen
Místo: Brno
Registrován: 2009-12-05
Příspěvky: 605
Web

Re: Prodej / Darování webu

myslím, že můžeš prodat svůj obsah stránek, ale ne adresu webu (např. neco.mzf.cz)

počkej ještě na vyjádření admina

Offline

#3 2010-09-03 14:44:42

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Prodej / Darování webu

Predať môžeš tvoju tvorbu - tým sa rozumie súbory na FTP a obsah databáze, aby keď si to kupujúci umiestni na svoj server, prípadne hosting a k jeho doméne stránka bežala.
Pokiaľ vlastníš vlastnú doménu 2 rádu tak tú predať môžeš, samozrejme bez Endora hostingu.

Nemôžeš predať hosting ktorý ti ponúka Endora a ani žiadnu doménu 3 rádu ktorú tu nájdeš  wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2010-09-03 22:47:04

Scas
Člen
Registrován: 2010-03-21
Příspěvky: 10

Re: Prodej / Darování webu

No jo, takže je to celkem tak jak jsem si myslel. Můžu prodat obsah, databázi, ale doménu typu něco.4fan.cz s tím spojenou ne.

Celkem mě ale mrzí oddělovat obsah od www adresy, která je s tím spojená a která má už nějakou návšťevnost a pozici ve vyhledávání.

Vyjádření tedy k druhé variantě, že bych vše (obsah, databazi, www domenu něco.4fan.cz) nabídnul bezplatně na internetu?

Jak jsem již psal, mým hlavním cílem nyní je, předat projekt, kterému se nomohu věnovat a s kterým by se dalo ještě určitě něco vymyslet, aby neskončil v zapomnění. Není mým cílem, z toho v tuto chvíli peněžně profitovat (kdyby to šlo tak ok, ale není to mou prioritou).

Jde mi o to aby admin, řekl: Ano, přenechat zdarma lze... A pak najít někoho kdo by to chtěl. Nechci to nabízet bez souhlasu admina, který nějak vyčápne a celé to smázne.

Ps,: abychom se bavili konkrétně, jedná se o adresu <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.venceni.4fan.cz">www.venceni.4fan.cz</a><!-- w -->

Offline

#5 2010-09-04 08:54:08

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Prodej / Darování webu

Obsah stránky v pohode predaj, ale adresu <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.venceni.4fan.cz">www.venceni.4fan.cz</a><!-- w --> predať nemôžeš, to môžeš darovať zákazníkovi ktorý kúpy obsah stránky.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2010-09-04 11:24:55

Scas
Člen
Registrován: 2010-03-21
Příspěvky: 10

Re: Prodej / Darování webu

Ok, tak už vim jak se věci mají. Děkuji Vám tedy za vaše vyjádření, které mi pomohlo.

Offline

#7 2010-09-04 11:25:39

Germoe
Člen
Registrován: 2010-05-22
Příspěvky: 21

Re: Prodej / Darování webu

fackovec napsal:

Obsah stránky v pohode predaj, ale adresu http://www.venceni.4fan.cz predať nemôžeš, to môžeš darovať zákazníkovi ktorý kúpy obsah stránky.

Hm, že by nedorozumění způsobené různými významy českého "předat" a slovenského "predať"?  big_smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK