#1 2015-02-06 00:34:31

Patysta
Člen
Registrován: 2013-01-09
Příspěvky: 5

Funkce mail() - bez SMTP

Dobrý den, potřebuji radu k funkci mail(). E-mail se mi doručí bez problému na Seznam, ale na Googlu se nachází ve spamu. Nerad bych používal SMTP a v jiných příspěvcích jsem četl, že by to mohlo jít za pomoci správného nastavení hlavičky. Zkoušel jsem několik variant, ale stejně se mi nepodařilo docílit toho, aby se na Gmailu zpráva zobrazila v Doručených.
Nemá s tímto problémem někdo zkušenost a neporadil by mi, prosím? Předem díky, přikládám script.

Kód:

$_to = $email;
$_subject = "text";
$_message = "text";
$_headers  = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$_headers .= 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n";
$_headers .= 'From: test@test.cz' . "\r\n" .
               'Reply-To: test@test.cz' . "\r\n" .
               'X-Mailer: PHP/' . phpversion();

if(mail($_to, $_subject, $_message, $_headers))
                {echo "Odeslano"}

Offline

#2 2015-02-06 15:57:55

bigmuscle
Endora uživatel
Registrován: 2014-06-09
Příspěvky: 28

Re: Funkce mail() - bez SMTP

Jak jsem psal vedle v topicu, tak funkce mail přidá do hlavičky X-PHP-Originating-Script, čímž vzdálený server může rozpoznat, že zpráva byla odeslána PHP skriptem. Obejít to asi nepůjde, a tak nezbude jiná možnost než ten SMTP server.

Offline

#3 2015-02-06 16:27:46

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Funkce mail() - bez SMTP

Presne tak, cez SMTP odosielate správy priamo z e-mailovej schránky, čo zaručí väčšiu dôverihodnosť (keďže podvodné maily sa zasielajú napr. cez funkciu mail, kde ako adresáta uvedia falošnú adresu za účeľom napr. phishingu).


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#4 2015-02-06 21:57:23

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Funkce mail() - bez SMTP

Prípadne skúste použiť phpmailer http://phpmailer.worxware.com/index.php?pg=exampleamail - osobne ale dávam prednosť smtp, toto je tiež možné docieliť cez phpmailer http://phpmailer.worxware.com/index.php … mpleagmail


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK