#1 2014-12-16 02:24:09

mefoxinka
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 21

emaily o objednávce

Poslední dobou trvá hrozně dlouho, než přijde mail o přijaté nové objednávce, zákazníkům taktéž až za dlouhou dobu přijde mail o potvrzení objednávky. Přitom v seznamu událostí v e-mailech jsou maily vedeny jako odeslané ihned.
Čím to může být?
Díky za radu.

Offline

#2 2014-12-16 07:30:39

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: emaily o objednávce

Môže to byť spôsobené napríklad spamovým filtrom na strane príjemcu. Osobne mám skúsenosti že seznam.cz alebo azet.sk dosť mailov opozďuje, niekedy i o pár dní.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2014-12-16 08:56:56

mefoxinka
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 21

Re: emaily o objednávce

Tady se jedná o gmail.com a tahle situace trvá asi měsíc. Předtím vše fungovalo v pořádku. Zkoušela jsem to i na své schránce, spam mi nechodí a je to také tak. Objednávka přišla až za 4 hodiny.

Upravil mefoxinka (2014-12-16 08:57:26)

Offline

#4 2014-12-16 17:31:02

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: emaily o objednávce

Akým spôsobom sú maily odosielané? Funkcia mail alebo smtp nejakej schránky? Je správne zo strany prestashopu vkladaný čas odoslania do tela mailu? Osobne ma nenapadá kde môže byť problém s tak opozdeným doručovaním, u gmailu som tento problém nikdy nezaznamenal.

Chcel som otestovať váš eshop, ale pri registrácií mi to zahlásilo: TECHNICAL ERROR: unable to load form. Details: Error thrown: [object Object] Text status: parsererror
- podľa hľadania na internete túto chybu môže spôsobovať BOM znak v niektorom súbore ktorý vznikol pri manuálnej úprave súboru napríklad v textovom editor


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2015-01-28 21:17:17

mefoxinka
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 21

Re: emaily o objednávce

Teď vůbec netuším, o čem píšete. :-)
Netuším, kde by mohla být chyba, ale ručně jsem nic neopravovala až na typ písma, ale to je od začátku a tato situace tak dlouho netrvá.

Ale už jsem vykoumala, jak to vlastně je. Když v modulu Mail alerts zadám e-mail na seznam.cz, tak mail o nové objednávce přijde. Když zadám e-mail na Gmailu, tak nepřijde nic, přitom v logu e-mailů na Endoře jsou funkcí mailsend.php odeslány oba.
V Gmailu přitom není nastavený žádný filtr, který by tyto e-maily mazal, pouze přeposlání na jeden další. Z dalšího modulu na sms funguje vše, jak má.
Když posílám z jiného e-mailu na gmail, tak mail přijde a dle filtru se normálně přepošle.

Nevíte, co s tím? Jde o to, že potřebuji, aby mail přišel dvěma lidem. To jsem na začátku vyřešila tím, že se mail odeslal na Gmail, který ho přeposlal na dva další a fungoval jako mail e-shopu.

Offline

#6 2015-01-29 00:07:23

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: emaily o objednávce

Prezreli ste i adresár SPAM v danej gmail schránke? Je vysoká pravdepodobnosť že daný mail skončil tam.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2015-01-29 10:01:46

mefoxinka
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 21

Re: emaily o objednávce

ano, samozřejmě - nic - prostě ten mail vůbec nedorazí, právě proto je mi to divné

zkoušela jsem tam dát ještě jeden mail ze Seznam.cz a s tím také není problém...

také jsem hledala, jestli nějakým způsobem Gmail nezačal filtrovat samovolně poštu a někam ji neukládá, ale také nic...

Offline

#8 2015-01-29 13:38:42

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: emaily o objednávce

Netuším ktorý blacklist google berie maximálne v úvahu, ale server na ktorom sa nachádza váš účet je na viacerých blacklistoch. Ak máte možnosť vo vašej aplikácií nastaviť odosielanie pomocou SMTP vlastnej mail schránky tak vám túto zmenu odporúčam vykonať a nepoužívať funkciu mail().


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2015-02-01 21:09:34

mefoxinka
Endora uživatel
Registrován: 2013-07-28
Příspěvky: 21

Re: emaily o objednávce

Jde mi o to, aby mi přišla hláška o nové objednávce z e-shopu. Jak to mám udělat jinak než z modulu?
A vůbec netuším, jak se mohl e-shop octnout na blacklistu...
Každopádně do schránek na seznam.cz e-maily dorazí... s gmailem je toto někdy od půlky listopadu, do té doby maily chodily...

Upravil mefoxinka (2015-02-01 21:10:47)

Offline

#10 2015-02-01 23:19:28

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: emaily o objednávce

Váš eshop sa na blacklistu neocitol, ale IP serveru na ktorom sa vaša doména nachádza spoločne z ďalšími tisíckami domén.
Netuším ako Prestashop funguje, ale predpokladám že daný modul je schopný odosielať maily i pomocou SMTP.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK