#1 2015-01-19 23:08:52

Bogarn
Člen
Registrován: 2015-01-19
Příspěvky: 3

[MySQL] nelze se připojit k databázi

Zdravim, mám takový menší problém, dělám jednu stránku na které se zobrazují novinky z různých zdrojů (rss čtečka) jako maturitní práci, na pc s Xamppem mi vše funguje bez problému, ale na webu se mi nedaří připojit k databázi.
Nepíše to ani žádnou chybu ..
Nevim jestli mám správně nastavený obsah souboru 'database/database.php' kde jsou přihlašovací údaje + připojení k databázi.

Na Endoře ve správci databází mám db s tímto názvem vytvořenou, v ní importovanou tabulku s nazvy a url adresami k RSS feedům. Mám tam i uživatele, který mám k té databázi přistup.

web: http://getit.cekuj.net/
Obsah souboru:
<?php
$servername = "localhost";
$username = "secuser";
$password = "password"; //eKcGZr59zAa2BEWU
$database = "xmlfeedy";
$mysqli = new mysqli($servername, $username, $password, $database);
if ($mysqli->connect_error) {
    die("Connection failed: " . $mysqli->connect_error);
}

PS: Na strance 'http://getit.cekuj.net/news.php' se ma proste vytvořit formulář s typem select kde budou z databáze vypsaný názvy všech RSS feedů. Neudělá to ale naprosto nic.

EDIT: servername jsem upravil na "$servername = "sql.endora.cz:3312";" a pořád nic sad .. přes phpmyadmin se do té databáze přes username "secuser" a heslo "password" normálně přihlásim.

Upravil Bogarn (2015-01-19 23:19:53)

Offline

#2 2015-01-19 23:42:56

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: [MySQL] nelze se připojit k databázi

Připojení k databázi je správně nakonfigurované, jinak by Vám psalo chybu o nepřipojení.

Chyba bude pravděpodobně ve scriptu, kterým se snažíte údaje z databáze dostat.
Zapněte si výpis chyb na doméně a budete hned vědět, kde je problém.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2015-01-19 23:50:28

Bogarn
Člen
Registrován: 2015-01-19
Příspěvky: 3

Re: [MySQL] nelze se připojit k databázi

Výpis z databáze je úplně stejný jako u mě na PC, zobrazování chyb jsem si nastavil, ale v .tmp adresáři na FTP nic nemám, ani přímo na webu se žádná chyba nezobrazí.

EDIT: do funkcí kde potřebuju tahat data z databáze jsem měl vždycky danej include na ten soubor database.php .. s tím to ale házelo chybu tak jsem prostě obsah toho souboru dal přímo do té funkce a to už funguje .. nechápu proč teda .. zkoušel jsem i require místo include.. Chtěl bych se ještě zeptat, jaktože v phpmyadminu v těch tabulkách mám diakritiku normálně vidět, ale při výpisu už ne? Všude mám v php headeru nastaveno utf-8, i v meta u html. Opět, v PC mi to funguje bez problému, na webu ne ..

Upravil Bogarn (2015-01-20 00:31:38)

Offline

#4 2015-01-20 00:49:35

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: [MySQL] nelze se připojit k databázi

Offline

#5 2015-01-20 00:53:10

Bogarn
Člen
Registrován: 2015-01-19
Příspěvky: 3

Re: [MySQL] nelze se připojit k databázi

Pomohlo jednoduché $mysqli->set_charset('utf8') .. občas člověk hledá záhadu vesmíru a on je to nakonec jen povolený šroubek big_smile .. Díky za rady smile.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK