#1 2015-01-06 22:07:23

jirkashop
Endora uživatel
Registrován: 2014-10-04
Příspěvky: 1

Nastavení DNS serverů pro mail

Dobrý den,

máme u Vás zaregistrovanou doménu 3. řádu, následně máme ještě doménu 2. řádu zaregistrovanou u jiného registrátora. Přesměrovaní je realizováno nastavením NSSID na endoru.

Nyní bychom chtěli realizovat emailové schránky na vlastní doméně 2. řádu, jenže v nastavení není nikde možnost editovat DNS záznamy, tudíž nemohu nastavit dns MX záznam...

Následně tedy jsem našel nedoporučované nastavení DNS záznamů tj. editaci CNAME záznamů s směrováním na určité servery. Jenže
1. Netuším, jaký server mi byl přidělen
- tudíž jsem pustil nslookup a tracert a výsledek mě (ne)překvapil. Má doména je na srva1.endora.cz 88.86.121.71, přičemž FTP na srva0.endora.cz

Má otázka tedy zní, jak postupovat dále v tomto konkrétním případě? Na fóru bylo podobných dotazů dost, ovšem konkrétního řešení ve stejné situaci jsem si nepovšiml (V relativním časovém období).

Děkuji předem za Váš čas a snahu

Offline

#2 2015-01-07 00:35:26

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Nastavení DNS serverů pro mail

Vašu doménu 2 rádu máte nastavenú ako ALIAS k doméne 3 rádu, tj k ALIAS doméne nieje možné vytvárať mail schránky. Ak chcete k nej schránky vytvoriť, je nutné si k danej doméne založiť plnohodnotný webhosting vo variante PLUS alebo MEGA, tj odstrániť ALIAS, založiť hostingový program.

IP adresu serveru kde sa nachádza vaše konto zistíte vo webadmin.endora.cz v časti Nastavení.

U domén 3 rádu nieje možné upravovať DNS záznamy keďže sa nejedná o vašu doménu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK