#1 2010-08-31 00:46:34

Shit
Člen
Registrován: 2010-08-31
Příspěvky: 3

Re: Nefunkční PHP script

zdravím,
Zaregistroval jsem si u Vás subdoménu shit.cekuj.net a přes FTP jsem na něj nasadil web který používá PHP skript pro propojeni linku webu. Jelikož na local hostu mi to běží bezproblémově. Pokud chcete vidět script dám ho sem.

<?php
                                                                                                     switch($page) {
                                                                                                     default:
                                                                                                             include('news.php');
                                                                                                             break;  case "home":
                                                                                                             include('news.php');
                                                                                                             break;  case "screens":
                                                                                                             include('screeny.php');
                                                                                                             break;  case "movie":
                                                                                                             include('movie.php');
                                                                                                             break;  case "down":
                                                                                                             include('download.php');
                                                                                                             break;  case "podpora":
                                                                                                             include('podpora.php');
                                                                                                             break;  case "kontakt":
                                                                                                             include('kontakt.php');
                                                                                                             break;  case "administrace":
                                                                                                             include('administrace.php');
                                                                                                             break;  case "client":
                                                                                                             include('klient.php');
                                                                                                             break;  case "cheats":
                                                                                                             include('cheaty.php');
                                                                                                             break;  case "server":
                                                                                                             include('server.php');
                                                                                                             }
                                                                                                            ?>

Prosím o radu nebo vysvětlení důvodu nefunkčnosti děkuji.

Offline

#2 2010-08-31 07:35:38

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: Nefunkční PHP script

Je mi líto, pokud to bude znít blbě: jak to vidím já, tak se divím, že to funguje i na tom localhostu.

1. Default má být poslední, nikoliv první - neboť je to nepovinný prvek.
2. Pomohlo by trochu lepší formátování textu - viz nový kód. Neříkám, že lepší formátování může funkčnost změnit, ale stát se to může.
3. Pokud to, co nefunguje není způsobeno vlastním include, tak nevím. Můžeš místo toho zkusit použít include_once.

Takže tady je ten kód opravený - a už by měl být funkční.

<?php
	switch($page)
	{
		case "home":
			include('news.php');
			break;
		case "screens":
			include('screeny.php');
			break;
		case "movie":
			include('movie.php');
			break;
		case "down":
			include('download.php');
			break;
		case "podpora":
			include('podpora.php');
			break;
		case "kontakt":
			include('kontakt.php');
			break;
		case "administrace":
			include('administrace.php');
			break;
		case "client":
			include('klient.php');
			break;
		case "cheats":
			include('cheaty.php');
			break;
		case "server":
			include('server.php');
		default:
			include('news.php');
	}
?>

Offline

#3 2010-08-31 12:43:13

Shit
Člen
Registrován: 2010-08-31
Příspěvky: 3

Re: Nefunkční PHP script

Děkuji za radu. Pokud můžu tykat tak tvůj kód funguje na local hostu stejně jako můj předešlý. Ale na shit.cekuj.net nikoliv. Mohl by se prosím admin vyjádřit k chybě ?? Docela to spěchá a nechci měnit hosting.

Offline

#4 2010-08-31 13:34:50

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: Nefunkční PHP script

Tak potom nevím. Pamatuji si však z doby, kdy jsem svoji prezentaci na Endoře spouštěl, soubory, nad kterými je deny from all musí být zahrnuty přes require.

A ještě něco, ono je sice hezké napsat, že skript nefunguje, ale hodilo by se napsat, jestli vypisuje nějakou chybu nebo ne. Tuším, že problém by mohl být v include samotném - a ten by měl vyhazovat nějakou chybu - nejčastěji je to špatná cesta k souboru - nebo to co je napsáno nahoře.

Offline

#5 2010-08-31 13:54:44

Shit
Člen
Registrován: 2010-08-31
Příspěvky: 3

Re: Nefunkční PHP script

Dobře tak teda ti napíšu co se děje. Jistě by to mělo vypsat něco.php jak to mám já. První include je soubor kde je pouze link na MNews který vypisuje novinky. To funguje jak má tak stejně by mělo fungovat ostatní. Možná když z include změním na require. Chyby to nevypisuje žádné ! Proto mě to zaskočilo vždy mě tento script fungoval.

Offline

#6 2010-08-31 14:45:02

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Nefunkční PHP script

Podľa mňa bude chyba že tá premenná ktorú používaš nieje naplnená.
Ak posielaš údaje cez GET tak skús dať na začiatok

$page = $_GET['page'];

prípadne ak posielaš cez POST pridaj tam toto

$page = $_POST['page'];

a myslím že to potom pôjde  wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2010-08-31 14:55:20

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: Nefunkční PHP script

Prezentaci jsem si prohlédl a (prosím, oprav Ůvod na Úvod) vypadá to, že spíš nefunguje to, co se tam má vkládat. Protože kdyby byla chyba v vlastním includu, asi by se objevila nějaká chybová hláška.

Takže, pokud to není tajné - nebo na třetí straně, mohl bys prosím zveřejnit alespoň jednu z částí kódu, které se tam vkládají?

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK