#1 2010-08-12 10:10:40

xsvom40
Člen
Registrován: 2010-08-12
Příspěvky: 3

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

Dobrý den,
potřeboval bych ověřit vlastnictví pro potřeby indexace googlu. Vlastnictví se ověřuje přidáním TXT záznamu do konfigurace systému DNS. Potřeboval bych vědět, kde je toto možné udělat. Mě se to nikdy najít nepodařilo.

Díky moc

Offline

#2 2010-08-12 10:15:02

berkas1
Člen
Místo: Brno
Registrován: 2009-12-05
Příspěvky: 605
Web

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

endora myslím záznamy txt nepodporuje

zkus to ověřit vložením speciálního souboru na ftp
http://www.google.com/support/a/bin/ans ... swer=63026

Offline

#3 2010-08-12 21:33:14

xsvom40
Člen
Registrován: 2010-08-12
Příspěvky: 3

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

díky za odpověd... to bych moc rád, tenhle způsob jsem zkoušel jako první... bohužel do souboru se automaticky ještě před ověřovací kód google vloží reklamní odkazy endory, takže ověření selže... :!:

Offline

#4 2010-08-12 22:17:29

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

Tak ho skús zamaskovať za ten text ktorý Google požaduje, prípadne by malo ísť overovanie aj cez CNAME záznam


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2010-08-13 07:55:40

xsvom40
Člen
Registrován: 2010-08-12
Příspěvky: 3

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

zamaskovat skutečně nevím jak - soubor nahraji přes ftp a je v něm pouze ověřovací kód, pokud se ho ale pokusím spustit pres prohlizec http://www.mojedomena.cz/googlecertification.html je již na jeho začátku přidána reklama z endory... :?:

na stránkách googlu jsem našel tři možnosti ověření
1. Přidání záznamu DNS do konfigurace domény Tuto možnost lze využít v případě, že se můžete přihlásit ke svému registrátorovi domény nebo poskytovateli hostingových služeb a přidat nový záznam DNS. (jak jsem se dozvěděl - u endory patrně nelze)

2.Přidání značky metadat na domovskou stránku webu Tuto možnost lze zvolit, pokud můžete upravit kód HTML stránek. (používám wordpress, v němž pokud vím, není možnost upravovat HTML kód)

3. Nahrání souboru HTML na server Tuto možnost lze zvolit, pokud můžete nahrávat nové soubory na web. (problém s přidáváním reklamy a tedy selhání ověření)

Pokud se v některém bodu mýlím, prosím o opravení - je to můj první web, takže téměř nulové zkušenosti. Díky

Offline

#6 2010-08-13 08:49:51

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

Teoreticky by to mohlo ísť dvomi možnosťami. Overovacím súborom a to tak že v prvom riadku súboru sa nachádza kód overenia a ty dáš do druhého alebo ďalšieho riadku napríklad toto <-- <endora> -> toto nemám odskúšané ale mohlo by fungovať, ak nie je tu druhá varianta.
Prípadne tá druhá varianta je že do hlavičky html kódu si pridáš ich overovaciu značku.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2010-08-21 16:11:16

elginor
Člen
Registrován: 2010-04-26
Příspěvky: 167

Re: Ověření vlastnictví domény pro google

Mňo, nevím, nejsem expert, ale mám čtyři domény u Endory a do systému se dostanu hladce.  Prostě si najedeš http://webadmin.endora.cz  a pak vložíš svůj login a heslo. No a jsi tam, kde potřebuješ. Klikneš na kolečko DNS, zeptá se tě to, zda chceš provést změnu, klikneš, že ano a pak přidáš  CNAME (to si vybereš z nabízených rozbalovacích možností)
do prvního volného políčka napíšeš mail.tvojedomena.com, cz, eu (podle toho co máš)  a do třetího ghs.google.com no a ohlídej si, aby číslo na konci bylo 43200.
Takto jsem ověřovala všechny domény a bylo to OK. Všechny čtyři domény prošly.
Protože Endora nedělá poštu, zřizovala jsem si ji přes gmail a tak jsem musela přes google apps ověřovat doménu. Mohu jen vřele doporučit.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK