#1 2014-05-09 01:25:28

reffcz
Člen
Registrován: 2014-05-09
Příspěvky: 5
Web

reff.cz řekněte co si myslíte

Ahoj všem.. stojim o jakejkoli feedback.. že tenhle web někomu hodně nesedne vůbec nevadí, v budoucnu bude víc verzí, tak ať vim kam některé z nich ubírat..

reff.cz

Offline

#2 2014-05-09 08:51:33

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

asi jediny co se mi nelibi jsou ty kulate rohy, a jinak mi to pripomina trochu extremni iGoogle

Offline

#3 2014-05-09 14:04:36

zekCZ
Člen
Registrován: 2013-10-06
Příspěvky: 129

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

Na mě je to velmi přeplácané a já se v tom nemohu ani vyznat, originální nápad, ale chtělo byto kapku doupravit, například jednotlivým panelům dát jiné barvy...

Offline

#4 2014-05-09 15:57:22

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

Nevadí mi kulaté rohy, ale ty barvy by to přeplácaly a znepřehlednily.
Panely jako takové na mě působí chaoticky poházené, texty "oušek" bych nezarovnával vpravo, ale vlevo. Nedobře na mne působí nestejná šířka panelů se stejným počtem sloupců.
Hodiny na českém serveru bych očekával ve standardním národním prostředí a ne v nějakém amerikanizmu (AM/PM).

Mnohem více preciznosti bych očekával od čistoty zdrojového kódu. Přijde mi jako kdyby to psal páťák na ZŠ. Překřížené tagy, syntaktické chyby, neuzavřené nepárové tagy, duplicitní atributy, kombinace stylování pomocí css a přímým zápisem u tagu, ... Prostě jedním slovem - DĚS a HRŮZA.

Prostý HTML kód, to musí být fuška udržovat a spravovat takovou kupu linků aktuálními, nebo se mýlím?


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2014-05-09 23:27:45

ruberninja1
Endora uživatel
Registrován: 2012-12-01
Příspěvky: 416

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

Když jsem to poprvé otevřel a co vše na mě vyskákalo jsem si řekl.. WTF

Offline

#6 2014-05-10 10:52:34

Jakub75
Člen
Registrován: 2014-05-10
Příspěvky: 1

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

Podle mého názoru je to dost rozporuplné. Mělo by to připomínat stránky typu zrušeného iGoogle, ale zatím je to slušný "paskvil". Rozhodně bych dal stránce nějaké světlejší pozadí. Ideálně taková šedo/bílá.

Po prvním zobrazení stránky mně překvapilo dlouhé načítání. Doporučuji mrknout na: http://developers.google.com/speed/page … ab=desktop. Když už tam máš odkazy na zpravodajské servery nemuselo by být vůbec špatné pomocí RSS knihoven v PHP zkusit ty články z těch serverů dostat. S těmi články si pak můžeš dělat co chceš, třeba je zobrazovat na hlavní stránce.

Jinak po pár minutách jsem si všiml i toho vyhledávání pomocí Google. To je celkem šikovná věc, ale je umístěna velice nešikovně. Ty inputy nahoře s překladačem, zprávami a mapami bych tam nechal. Ty se mi hrozně líbí a jsou na rozdíl od ostatního velice přehledné. Obrázky a vyhledávání na YouTube vymaž. To je absolutní zbytečnost a ruší to tam všechno co tam jde. Stejně tak vymaž i ty texty kolem toho loga a vyhledávacího pole. Nech tam jenom logo + input. Zbytek nech a dolaď podle fantazie ... :-)

Offline

#7 2014-05-10 15:52:53

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

je fakt, ze dost by pomohlo zarovnani do mrizky, jak u odkazu tak o tech celych okynek

Offline

#8 2014-05-12 21:39:44

reffcz
Člen
Registrován: 2014-05-09
Příspěvky: 5
Web

Re: reff.cz řekněte co si myslíte

V prvé řadě děkuji všem za čas i názory smile Vesměs máte všichni pravdu smile

Bílá či šedá verze bude určitě. Co se delšího načítání týká, váš prohlížeč se při přístupu na reff dotazuje dalších asi 150 serverů o ikonku (nejčastěji favicon.ico) big_smile
Vim, je to hloupé řešení, ale teď nic lepšího nemám. Do dalších verzí plánuju ikonky postahovat a udělat z nich jeden obrázek. Ikonky pak vkládat jako div namísto img, s použitím background-position.
Pak jak se Kksmirice správně ptá, bude problém udržet to aktuální. Ale tak jak to je teď to bejt nemůže, to je jasný.

Nejsem zatim žádnej zkušenej kóder a jak se mi postupně zdroják nafukuje, chyb přibývá sad Chci to ještě chvíli vyvíjet jak to stojí a pak to od základu přepsat, rozdělit kód do více souborů atd, začíná to bejt nepřehledný..
Někdo zmínil php, stránka je v php aby mi fungovali hodiny (ten formát je taky správná připomínka) a dole ten chat.. Osobně se php chystám teprve začít učit smile

Ničim z toho co píšu nechci obhajovat nedokonalost reffu, jen jsem chtěl pár věcí na které narážíte objasnit, vy jste věnovali čas mě, já ho teď chtěl věnovat vám...

Ještě jednou všem díky, jak jsem psal na začátku, jakejkoli feedback považuju za přímo přínosnej..

smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK