#1 2013-10-30 15:24:49

pe.havel
Člen
Registrován: 2012-05-29
Příspěvky: 29

Root webu v podadresáři

Zdar,

snažím se pomocí mod_rewrite v .htaccess nastavit root webu v jednom podadresáři na doméně třetího řádu. Potřebuji to pro zprovoznění Nette.
Ještě se mi to nepodařilo, ač jsem prolítnul už desítky návodů.
Tedy, aby po zadání  subdomena.domena.cz se zobrazil obsah v subdomena.domena.cz/slozka, ale navenek by to bylo stále subdomena.domena.cz

Díky

P.S. http://pla.nette.org/cs/faq#toc-faq-toc … oot-slozky Toto mi taky nefunguje

Offline

#2 2013-10-30 18:40:39

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Root webu v podadresáři

Keďže ste neuviedli doménu na ktorej sa o to snažíte, nemôžeme sa na to pozrieť a zistiť kde robíte chybu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2013-10-30 18:45:26

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Root webu v podadresáři

.htaccess je na nastavovanie rootru v tomto prípade dosť problematický. Taktiež som mal s tým problém s frameworkom Symfony2, proste iba presuňte súbory do rootru, ktoré sa nachádzajú v určitom priečinku (v Symfony2 je to web, v Nette sa mi zdá, že www) a nastavte teda cesty k ostatným súborom, ktoré tie súbory obsahovali (stačí iba vymazať ../ z danej cesty). A malo by to fungovať.

EDIT. Čo pozerám, tak to stačí tie cesty upraviť iba v súbore index.php, ktorý načíta bootstrap.php:

$container = require __DIR__ . '/../app/bootstrap.php';

na

$container = require __DIR__ . '/app/bootstrap.php';

s tým, že ste obsah zložky www už presunuli o úroveň nižšie

Upravil Lkopo (2013-10-30 18:50:40)


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#4 2013-10-30 23:22:40

pe.havel
Člen
Registrován: 2012-05-29
Příspěvky: 29

Re: Root webu v podadresáři

Díky za rady, zkusím to smile

Jen na okraj se chci zeptat, proč mi v .htaccess nefunguje následující kód, který na jiných serverech prý funguje:

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^(.*)$ www/$1 [L]
</IfModule>

Háže to 500 Internal Server Error

Offline

#5 2013-10-31 08:58:50

jp007
Člen
Registrován: 2013-02-27
Příspěvky: 163

Re: Root webu v podadresáři

Protože se to zacyklí. Zkuste toto:

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine on

     # ochrana proti zacyklení
    RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} 200
    RewriteRule ^ - [L]

    RewriteRule ^(.*)$ www/$1 [L]
</IfModule>

Důvod proč se to cyklí: mod_rewrite po každém přepisu provede vnitřně přesměrování na novou adresu (www/$1) a znovu projíždí pravidla ve vašem souboru .htaccess, přičemž znovu narazí na vaše pravidlo pro přepis, znovu přepíše na novou adresu (nyní www/www/$1) a znovu provede interní přesměrování a znovu projíždí pravidla a tak dále a tak dále, dokud nenarazí na limit maximálního počtu vnitřních přesměrování a skončí chybou 500 Server Error.

Upravil jp007 (2013-10-31 09:05:47)

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK