#1 2013-09-06 08:58:01

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Joomla statistiky

Dobrý den,
nainstaloval jsem si joomla 2.5 a do ni statisticky doplnek extrawatch (drive joomlawatch)
doplnek ma ve frontendu agenta ktery sleduje provoz a v backendu se obvykle pak da podivat na statistiky, treba kdo stranky navstivil, kdy a na jakem prohlizeci.
Jenze zatim co ve frontendu se mi statistiky navstevniku (pocet navstev) ukazuji, tak v backendu podrobnejsi statistiky ne. Pri hledaní u vyrobce jsem byl odkazan na chyby v javascriptove konzoli prohlizece kde jsem narazil na tohle:

alert("AJAX přístup odmítnut: Prosím, prohlížejte tyto statistiky z <a id="r7b61a0d3e" href="http://www.domenovecentrum.cz/">domény</a>, kterou jste specifikovali v configuration.php systému joomla - &nbsp;/&nbsp;Možná jste pouze zapomněli zadat www. před názvem vaší domény v prohlížeči. Javascript zkouší získat obsah &nbsp;/&nbsp;z&nbsp;/co ho nutí si myslet, že je to jiná <a id="z1a0d3e" href="http://www.domenovecentrum.cz/">doména</a>.");

je to evidentni hlaseni z vasi strany, ovsem nechapu proc je statisticky doplnek blokovan, nebo jak to vyresit. Jinak beznym zpusobem se to neukaze, nebo jsem to prehledl, nasel jsem to az v te javascriptove konzoli.
Dekuji

Offline

#2 2013-09-06 12:14:48

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Joomla statistiky

Na žádné z Vašich domén nemáte aktivovaný program PLUS, MEGA. Zkuste si přizpůsobit vkládanou reklamu v administraci. Je možné, že právě AJAX blokuje vkládaná reklama od Endory. Zkuste si na 7 dní zdarma aktivovat program PLUS a potom to zkuste znovu.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#3 2013-09-06 12:24:27

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

1) Promiňte ale tím mi chcete říct že free program nepodporuje ajax ? Anebo ho podporuje ale blokuje ?

2) Není Vám napadné, že při použití statistického doplňku v joomle, vyskakuje v java scriptu zmínka o tom, že mám statistiky využít jinde ?

15kč za měsíc mě nezabije, ale pokud nemáte nikde napsáno, že vlastní statistiky, nebo ajax mohu využívat pouze v placených programech, tak předpokládám že s tím nebude problém a pokud ano, tak že mi pomužete s řešením. To že si u vás něco přijoupím není řešení, pokud funkčnost má být už v základu.

Když kupujete auto, taky musíte zvlášť přikupovat kola ?

Offline

#4 2013-09-06 13:07:01

Rozi
Endora rádce
Registrován: 2013-01-02
Příspěvky: 296

Re: Joomla statistiky

reklama nikam nevkládá javascript funkci "alert()" tedy se nejedná o hlášku z vkládané reklamy, reklama pouze změnila (máte nastavenu intextovou reklamu) slova doména/u/y na odkaz, překontrolujte si nastavení extrawatch, zda nemáte nastavenu špatně název domény např. Vám chybí www?
Jelikož jste neuvedl název domény nemůže se na to nikdo podívat blíže...

Offline

#5 2013-09-09 14:04:46

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

domena msdbbrno.g6.cz

Offline

#6 2013-09-09 17:58:09

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

Dobry den, dal jsem si tu praci a prohledal jak veskery kod stranek, tak sql. Nikde neni ani jeden odkaz na domenovecentrum.cz ale pritom to v javascriptove konzoli prohlizece vyskakuje pokazde kdyz se pokusim otevrit ony statistiky. Takze z nejvetsi pravdepodobnosti, nejsou zdrojem me stranky ani muj prohlizec nebo pc.

Offline

#7 2013-09-10 00:21:00

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Joomla statistiky

Skúsili ste si zmeniť i chovanie reklamnej pätičky? Tj na také aby sa nenahradzovali slová v texte stránky a zobrazovala sa len pätička?
Alebo skúsiť program PLUS na skúšku?


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2013-09-10 07:52:23

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

to:JF
Co se týče programu PLUS, četl jste celou diskusy ?

Co se týče změny zobrazování:
Změnil jsem zobrazování reklamy z "v patě" na "v hlavičce" a že nevíte co ?
Statistiky se nezobrazují a v JS konzoli stále ta samá neměnící se hláška !
Stále se tam strká to domenove centrum.
Nemám nic proti reklamě, od toho jsem zůstal u free programu, ale pokud to zasahuje do funkčnosti stránek, ani mi nikdo na fóru podpory není schopný rozumě poradit, je to přinejmenším smutné.



Časová značka: 10.9.2013 7:44:44
Chyba: SyntaxError: missing ) after argument list
Zdrojový soubor: http://msdbbrno.g6.cz/components/com_ex … hJoomlaEnv
Řádek: 58, Sloupec: 60
Zdrojový kód:
stup odmítnut: Prosím, prohlížejte tyto statistiky z <a id="r7b61a0d3e" href="http://www.domenovecentrum.cz/">domény</a>

Offline

#9 2013-09-10 10:10:21

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Joomla statistiky

Vidím že vy ste nečítali môj príspevok poriadne. Zmenil som chovanie reklamy vo webadmin.endora.cz u danej domény kde som odznačil kolonku "Pokud možno nevkládat reklamní patu" a uvedené slovo sa prestalo nahrádzať reklamným odkazom. Toto je uvedené v podmienkach prevádzky http://www.endora.cz/podpora/podminky-pouziti bod 14a.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#10 2013-09-15 10:58:05

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

JF: Volbu jsem zaskrtnul, stav je stejny.
A znovu opakuji: nemam nic proti raklame. Ale jde o to ze tam furt vyskakuje totez !
Ja myslel ze ty reklamy jsou promenlive.
Navic podle podminek:
provozovatel si vyhrazuje vložit reklamu formou odkazů do uživatelova textu (zobrazené stránky) s tím, že tímto vložením nebude pozměněn věcný obsah této stránky. Takto provozovatel vloží max. 4 reklamní odkazy do každé stránky (tuto funkci může uživatel vypnout v administraci),

Věcný obsah, nikoliv kód stránek !

Offline

#11 2013-09-15 11:07:55

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Joomla statistiky

Reklamu určuje zadavatel. To jestli bude stejná nebo jakákoliv jiná je tedy na zadavateli.

"Nebude pozměněn věcný obsah této stránky" a to nikdy není. Nahrazované slovo zůstane stejným.
Jak si představujete vložení odkazu bez úpravy kódu? To si přeci odporuje, nemyslíte?


Pokud zaškrtnete volbu "Pokud možno nevkládat reklamní patu" bude se uplatňovat nejprve kontextová reklama (vkládání odkazů do slov), teprve pokud nenjsou nalezena vhodná slovní spojení, je zobrazena reklamní pata (či hlavička).


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#12 2013-09-15 11:23:22

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

nu budiz ale porad to neresi muj problem ze vase reklama rusi statisticky modul v ajaxu

Offline

#13 2013-09-15 11:31:11

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Joomla statistiky

JF Vám opravil způsob chování reklamy tak, aby se nevkládal kód odkazů. Vy jste to zase změnil => výsledek musí být stejný jako na začátku, kdy to zatržené bylo.
Odznačte checkbox u této položky a sledujte, zda dojde k požadovaným změnám.

100% řešení - zakupte si program Plus/Mega, kde vkládaná reklama není a nebudete mít problém.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#14 2013-09-15 11:41:33

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

Odkaz na domenove centrum zmizel. Za to je tam barvička vkládané reklamy.
(ajax opět nejde)


Časová značka: 15.9.2013 11:38:55
Chyba: SyntaxError: syntax error
Zdrojový soubor: http://msdbbrno.g6.cz/components/com_ex … hJoomlaEnv
Řádek: 1
Zdrojový kód:
<div style="color:#030B0F; background-color:#FDFFF7;" ><div

Časová značka: 15.9.2013 11:38:55
Chyba: SyntaxError: syntax error
Zdrojový soubor: http://msdbbrno.g6.cz/components/com_ex … hJoomlaEnv
Řádek: 1
Zdrojový kód:
<div style="color:#030B0F; background-color:#FDFFF7;" ><div

Offline

#15 2013-09-15 11:49:00

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Joomla statistiky

Na doméně jsem Vám aktivoval program PLUS na 7 dní zdarma. Teď by vše mělo být funkční. Pokud chcete předejít dalším problémům, tak doporučuji zakoupit program PLUS, MEGA, jak už Vám psal kolega výše.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#16 2013-09-15 11:50:13

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Joomla statistiky

Máte na výběr z těchto možností:
1. úprava kódu Extrawatch podle návodu;
2. zakoupit program Plus/Mega.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#17 2013-09-15 11:54:50

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

Samolitr že bez reklam to jede.
Ale to stále problém neřeší: Vaše reklama narušuje funkčnost ajax.

Nemám nic proti reklamě, strkejte si ji kam chcete, od toho free program je, ovšem pokud od vás očekám i za cenu reklamy, nějaké služby, tak ale taky očekávám že ty služby reklama nebude narušovat.

Nebo je někde v podmínkách, že nesmím mít na stránkách ajax, nebo že reklama smí narušovat funkčnost ?

Offline

#18 2013-09-15 11:59:08

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

kksmirice:
Vyborne a proc jsem na napovedu k uprave kodu extrawatch nebyl nasmerovan hned ?

Neni ponekud bizardni ze mezi jinym misto reseni problemu, jsem byl 2x odkazan na porizeni programu plus ?

Kazdopadne dekuji vsem zucastnenym, nejak se s tim smirim a nebudu vam v tom delat bordel.

Offline

#19 2013-09-15 12:04:16

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Joomla statistiky

Na změnu chování patičky Vás už upozornil kolega výše v příspěvku http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?pid=50289#p50289.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#20 2013-09-15 12:10:21

msdbbrno
Endora uživatel
Registrován: 2011-03-30
Příspěvky: 20

Re: Joomla statistiky

Trade:
Jak se ale později dočtete, tak změna nezabrala.
Předpokládám že úprava kódu extrawatch zabere. jen budu muset počkat 7 dní, až mi vyprší program plus, který mi byl na zkoušku aktivován big_smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK