#1 2013-05-24 16:24:10

maslo
Člen
Registrován: 2010-04-21
Příspěvky: 6

[Vyřešeno] Správca súborov

Keď sa prihlásim cez endoru do správcu súborov a chcem upraviť niektorý PHP/HTML súbor tak nastane taký problém, že v editore mi neukáže žiadny text. Teda konkrétnejšie v niektorých súboroch text ktorý je v súbore ukáže, v niektorých nie. Taký istý problém má aj kamarát tak by som sa chcel spýtať čo s tým je a či sa dá niečo spraviť aby to fungovalo(ak je problém na mojej strane smile).

PS: neviem či je to v správnej kategórii, ak nie, tak sa ospravedlňujem za zle zaradený príspevok.

EDIT: ešte ma napadlo dopísať....cez TOTAL COMMANDER cez FTP ide všetko ako má, avšak cez web ftp to blbne

Upravil maslo (2013-05-24 16:31:51)

Offline

#2 2013-05-24 16:39:02

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: [Vyřešeno] Správca súborov

Bylo by vhodné uvést účet nebo doménu na které se tak děje.

Nyní jsou pro práci se soubory na FTP k dispozici 3 možnosti.
1. Správce souborů přímo ve webadminu;
2. WebFTP;
3. Váš FTP klient.

maslo napsal:

cez TOTAL COMMANDER cez FTP ide všetko ako má, avšak cez web ftp to blbne

Co blbne a co "ide ako má".
V horní části příspěvku píšete o editaci souborů. WebFTP a TCMD není implicitně určen pro editaci souborů typu php a HTML.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2013-05-24 23:52:32

maslo
Člen
Registrován: 2010-04-21
Příspěvky: 6

Re: [Vyřešeno] Správca súborov

aha, keď tak čítam, sám som to napísal dosť chaoticky a domýlil som aj sám seba....
účet je:DHZ
Domény:
dhzzaturcie.cekuj.net
gaps.cekuj.net

kamarátov účet je :spooky .
keď sa prihlásim cez správcu súborov priamo cez webadmin a tam si otvorím niektorý zo súborov, napr ako nižšie na obrázku vidno, upload.php tak mi tam ukazuje, ako keby tam žiadny text/kód nebol. Pritom keď ho stiahnem tak tam má 112 riadkov kódu.

1.JPG

avšak keď otvorím napríklad taký súbor dow.php tak tam je všetko tak, ako má byť.
2.JPG

no a to som myslel tým že niekde to funguje a niekde nie....že niektoré súbory otvorí normálne, niektoré ukazuje ako prázdne.

Zdá sa mi to praktickejšie z môjho pohľadu upravovať si to takto, cez webadmina pretože je to rýchlejšie keď tam mám iba nejakú chybičku, lenže keď mi ukáže že sa napríklad v súbore upload.php nenachádza nič, tak to nemám ako upraviť hmm...tým pádom si ten súbor musím stiahnuť do PC, prípadne ten čo mám v PC otvoriť, hľadať chybu, potom súbor znova nahrať a ak tam je chýb viac, postup stále opakovať kým nieje všetko v poriadku.
Ten TCMD som využíval tak, že som sa pripojil na FTP, označil súbor ktorý som chcel upraviť a stlačil F4, čím sa mi otvoril obsah do notepadu a tým sa dali upravovať PHP alebo HTML súbory (takto cez Totala mi to funguje ale tiež je to má pár nevýhod)


Už som aj skúšal všetko nahrávať odznova, už som to aj robil tak, že som celý ten kód, čo som napísal v PC tam prilepil a uložil, lenže po určitej dobe sa to tak nejak zase vytratilo
aj teraz som ten kód z upload.php čo mám v počítači vložil do toho čo je na webadmine a uložil, a uź sa tam objavuje aj po refreshi stránky, ale neviem dokedy tam bude....ako príklad ani spojenie.php, slider.php a kopec iných súborov na doméne gaps mi ukazuje ako prázdnych a na dhzzaturcie doméne to isté smile

Upravil maslo (2013-05-24 23:54:49)

Offline

#4 2013-05-25 09:34:39

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: [Vyřešeno] Správca súborov

K popsanému dochází při pokusu o editaci malých souborů (ch.php, chyba.php).
Napište na info@endora.cz a stručně popište problém chyby editace malých souborů.

Co se týče úpravy pomocí TCMD, tak jak ji provádíte to moc nedoporučuji. Pokud bude znaková sada souboru UTF-8 a Vy takto budete editovat soubor, je velice pravděpodobné, že následné načtení souboru Vaší prezentací skončí chybou, nebo v lepším případě nebude pouze správně zobrazena diakritika.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2013-05-25 22:01:33

maslo
Člen
Registrován: 2010-04-21
Příspěvky: 6

Re: [Vyřešeno] Správca súborov

Ďakujem za radu, už som tam napísal smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK