#1 2013-04-19 14:13:20

jp007
Člen
Registrován: 2013-02-27
Příspěvky: 163

Re: Adresář pro aplikační data mimo DocumentRoot

Dobrý den,

asi by nebylo špatné mít adresář data, kam by bylo možné umisťovat aplikace (zdrojové kódy, knihovny,...) a aplikační soubory a data (např. SQLite databáze), které nemají být dosažitelné z Internetu (mají být mimo DocumentRoot). Struktura by byla následující:

  • /home/users/<uživatel>/<doména>/

    • /web/ (soubory dosažitelné z Internetu, např. index.php, apod.)

    • /data/ (soubory nedosažitelné z Internetu)

Již kdysi jsem zde podobný návrh zahlédl, ale admin (myslím) argumentoval tím, že by bylo obtížné obsah takového adresáře započítávat do obsazeného místa. Dnes by to ale podle mého názoru neměl být problém, když dnes podobně funguje adresář sub, kam může být umístěn obsah subdomén.

Co si o tom myslíte? V současné době to lze udělat jenom tak, že si v adresáři web vytvořím nějaký adresář a zákážu do něj přístup pomocí .htaccess, ale to mi příjde trochu nešikovné (případně mě teď napadla další varianta a to, že si adresář místo ve složce web vytvoříte ve složce sub a adresář pojmenujete tak, aby jeho název začínal tečkou např /<doména>/sub/.data - k obsahu takové složky by se teoreticky nemělo jít dostat i bez nutnosti použít soubor .htaccess).

Offline

#2 2013-04-19 17:36:41

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Adresář pro aplikační data mimo DocumentRoot

Ta druha varianta je podle me dobry napad. Ono to moc lidi nevyuzije a chceme se vyvarovat tomu ze lidi budou na ftp schromazdovat data ktera nejsou potrebna pro beh webu.

Offline

#3 2013-05-01 16:12:16

harrison314
Člen
Registrován: 2012-12-06
Příspěvky: 6

Re: Adresář pro aplikační data mimo DocumentRoot

toto podla mna neni potrebne, pristup do adresara zakazes cez .htaccess a vybavene

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK