#1 2013-03-28 13:17:51

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: [amavetmost.4fan.cz] (ne)připojení k databázi

Pro komunikaci s databází používám rozhraní dibi. Přihlašovací údaje jsou správné (nebudu je jmenovat). Přesto mi dibi hlásí, že se nemůže připojit k databázi - resp. že není připojen k databázi. Že jsou přihlašovací údaje správné vím proto, že jinak mi hlásí chybu připojení.

Zvláštní je, že stejný kód mi na mém osobním testovacím localhostu (na mém počítači; XAMPP 1.8.1) funguje bez problémů.

Offline

#2 2013-03-28 13:34:19

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: [amavetmost.4fan.cz] (ne)připojení k databázi

V databázi nemáte žádnou tabulku.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2013-03-28 14:02:04

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: [amavetmost.4fan.cz] (ne)připojení k databázi

To vím, ale jde o to, že v rámci procesu Instalace se ty tabulky automaticky vytvoří.

Ale on hlásí, že se nemůže připojit k databázi i poté, co jsem mu všechny tabulky vytvořil manuálně, importem z SQL souboru.

Níže uvedený kód popisuje postup instalace, ale raději ten kód přeložím do srozumitelné řeči:

1. zjištění chybějící definice konstanty určující vytvoření konfiguračního souboru - a vypsání formuláře pro zadání údajů potřebných k jeho vytvoření

2. zjištění definice konstanty určující vytvoření konfiguračního souboru - a vypsání formuláře pro zadání údajů pro vytvoření správce - nebo přesměrování na hlavní stranu v případě, že již byla databáze naplněna tabulkami (a byl vytvořen správce)

3. zjištění požadavku na vytvoření konfiguračního souboru - a vytvoření konfiguračního souboru

4. vytvoření tabulek a zadání jejich obsahu, vytvoření správce
:arrow:
Celý postup je pak v pořadí bodů 1, 3, 2, 4

	if(!defined('OK_INSTALACE') AND !isset($_POST['VytvoritConfigSoubor']) )
	{
		TextKomplet_Formular("Text_Formular_VytvoreniSouboru");
	}
	elseif(defined('OK_INSTALACE') AND !isset($_POST['VytvoritTabulky_Spravce']) )
	{
		if( !defined('OK_DATABAZE') )
		{
			include_once ("../ReqInc/MySql.php");
			
			TextKomplet_Formular("Text_Formular_VytvoreniSpravce_MyISAM");
		}
		else
		{
			header("Location: ../");
		}
	}
	elseif(!defined('OK_INSTALACE') AND isset($_POST['VytvoritConfigSoubor']))
	{
		Instalace_VytvoreniConfigSouboru();
	}
	elseif(defined('OK_INSTALACE') AND isset($_POST['VytvoritTabulky_Spravce']))
	{
		include_once ("../ReqInc/MySql.php");
		
		Instalace_VytvoreniTabulek_Spravce();
	}

Offline

#4 2013-03-28 14:17:14

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: [amavetmost.4fan.cz] (ne)připojení k databázi

Tabulky nyní máte, ale bez obsahu. Neměly by také obsahovat alespoň základní prvotní informace?


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2013-03-28 14:22:51

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: [amavetmost.4fan.cz] (ne)připojení k databázi

Ak hlási že sa nemôže pripojiť, tak ste zrejme zadali zlé meno, alebo heslo, prípadne zlý mysql server, alebo názov databázy.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2013-03-28 14:52:06

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: [amavetmost.4fan.cz] (ne)připojení k databázi

Ale určitě, že by neměly být prázdné.

Ale jak jsem napsal, vytvořil jsem je manuálně - přes rozhraní endory. Stejným způsobem je můžu i zaplnit, ale nedojde tím k vytvoření správce (ledaže bych jej zkopíroval z databáze na mém disku).

Ale tím nevyřeším to, proč nechce provést to připojení k databázi, resp. proč se tváří jako že s ní není spojen. A
:arrow:

Nevím, jak se to stalo, ale vypadá to, že včera při kopírování jeden z souborů nezkopíroval na server celý - a tedy nemohl fungovat.

Zjistil jsem to, když jsem si náhodou všiml, že některé soubory na serveru (endoře) mají jinou velikost než soubory na mém disku.

Nejdříve jsem (pro jistotu) překopíroval dibi - ale bez výsledku. Až poté jsem si všiml, že soubor MySql.php má na endoře nepoměrně menší velikost než u mně na disku. Proti 1928 B měl jen 640.

V ostatních případech se rozdíl mezi oběma velikostma zvětšuje až po dosažení určité kritické velikosti, která je až za 10 kB.

:arrow:
Pro JF: jak jsem napsal, veškeré údaje byly napsané správně. Hlásil jen, že se nepřipojil.

:arrow:
Ale teď už je to naštěstí vyřešené. Prezentace začala fungovat.
A po dodání obsahu alespoň úvodní straně (než založím další strany, musím dodělat některá opatření směrem k zvýšení bezpečnosti) by provoz prezentace snad neměl být v rozporu s pravidly.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK