#1 2013-03-09 21:02:25

chorvat
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 7

Re: Odesílání e-mailů

Mám eshop http://www.dvdfilms.cz na šabloně Opencart a donedávna mě bez problémů mě chodily všechny emaily vztahující se k objednávkám. Před několika dny mě však potvrzující emaily přestaly odcházet. Mám to nasměrované do schránky na centrum.cz . Pokud to to nasměruji na jiné pošty ( email.cz, seznam.cz ), tak emaily chodí, problém je pouze s poštou na centrum.cz ( ale tam problém není, schránka funguje tak jak má ) . Kde může být problém, potřebuji aby mě to fungovalo i na centrum.cz

Offline

#2 2013-03-09 21:30:49

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Odesílání e-mailů

S centrum a jeho odnožemi jsem také v minulosti zaznamenal problémy.
Do jisté míry to může být způsobeno právě napadáním webů se slabě zabezpečenými systémy (CMS) a využívání takovýchto systémů k rozesílání spamu. Pak se samozřejmě poskytovatelé e-mailových služeb brání nadměrnému zatížení takovýmito maily a doménu označí jako spam.

Informujte se u poskytovatele, zda odesílací sever není na jeho blacklistu spamových serverů.

Další možnou alternativou je pak nastavení způsobu odesílání emailu pomocí SMTP. Tedy využijete k tomu Vaši e-mailovou schránku místo php funkce mail().

Jiná, méně vhodná alternativa, je odesílat na centrum zprávy ze seznamu (nastavení filtrů), na který se Vám zprávy doručí.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2013-03-09 21:48:33

chorvat
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 7

Re: Odesílání e-mailů

Děkuji za obsáhlé vyjádření. Předpokládáte tedy, že problém nebude na serveru. STMP jsem vyzkoušel - bez úspěchu. Zkusím se tedy ještě informovat na u poskytovatele emailu-centrum.cz

Offline

#4 2013-03-10 12:02:52

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Odesílání e-mailů

Na serveru zřejmě problém nebude, s poskytovatelem emailu centrum.cz, kde jsem dříve měl email jsem neměl zrovna nejlepší zkušenosti proto jsem přešel k jinému, byl tam problém  s často nedoručenými či nepřijatými emaily.

Obraťte se na poskytovatele služeb a uvidíte co Vám napíše.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#5 2013-03-11 21:07:11

chorvat
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 7

Re: Odesílání e-mailů

Poskytovatel služeb  ( centrum ) mě odepsal, že potřebuje přesné informace o nedoručených emailech - čas, message ID emailu, IP atd. - nepochopil jsem, kde to získám u emailů, které chodí odnikud nikam a nikdy jsem je neviděl.

Offline

#6 2013-03-11 21:26:44

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Odesílání e-mailů

Pokud jsou nějaké informace k dispozici, pak je naleznete v administraci v sekci LOG -> "Zde najdete log činností, které nějak souvisí s Vašim účtem na Endora.cz. Log odchozích mailů naleznete zde"


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#7 2013-03-11 21:43:51

chorvat
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 7

Re: Odesílání e-mailů

V této sekci jsou skutečně odchozí emaily ze serveru vidět, ale nevím, jestli to tomu chytrolínovi na centrumu bude stačit.... ( nejsou tam detaily )

Offline

#8 2013-03-11 21:52:36

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Odesílání e-mailů

Pravděpodobně mu to stačit nebude  roll . Nicméně časy odeslání tam jsou k dispozici.
Také mám své vlastní zkušenosti s podporou na centrum.cz.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#9 2013-03-16 17:53:39

chorvat
Endora uživatel
Registrován: 2011-04-23
Příspěvky: 7

Re: Odesílání e-mailů

aniž bych s nimi ještě komunikoval, tak emaily už začaly chodit - dokonce ve dvojím provedení.  lol

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK