#1 2013-01-30 00:41:47

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: MyISAM vs InnoDB

Jak je to u vás? Nevadí když na MyISAMu budu mít v jedné databázi víc tabulek než je obvyklé? Zatím jich mám jen pár. +-190. Ale průběžně mi wordpress přidává další. Plánuji, že někdy příští týden už jich bude přes 500. A počet bude narůstat dokud nezaplním  povolených 60 MB, pak se budu stěhovat jinam. Dat v těch tabulkách moc není, takže limit dovrším někde okolo 2000 tabulek. Ale vzhledem k tomu, že MyISAM dělá pro každou tabulku 3 soubory může to být pomněrně nepříjemné. Zvlášť když to udělá víc uživatelů.

Btw. Trochu jiný dotaz. Je možné nějak sloučit dva účty, které jsou pod jedním "mojeid" do jednoho?


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#2 2013-01-30 01:19:11

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: MyISAM vs InnoDB

Viac tabuliek = viac doplnkov inštalovaných užívateľom daného CMS. Prevažne bežný CMS potrebuje do 40 tabuliek v databázy. Ak ich má viac, znamená to že ste inštalovali doplnky, pluginy a podobne. 60MB čistých dát by malo bez problémov postačovať na bežný web.

Domény si môžete presunúť nasledovne:
- vytvoriť zálohu v pôvodnom konte
- zmazať doménu
- pridať doménu do nového konta
- nahrať zo zálohy


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2013-01-30 11:51:56

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: MyISAM vs InnoDB

ne, nejedná se o doplňky ani pluginy. Ty tabulky se přidávají protože se tvoří nové a nové podstránky. A pro každého uživatele je v podstatě dostupný celý wordpress. Určitě znáte wordpress MU. A rád bych dostal odpověď na moji otázku, která rozhodně nezněla: Jsem zoufalý systém mi dělá tabulky které nechci, co s tím?
Otázka byla jestli s tím vy nemáte problém, když se bude tvořit několik set až tisíc tabulek v MyISAM a jestli tedy nemám radši změnit engine na InnoDB. Mě je to jedno, systém poběží na obojím. Dneska odesílám peníze na Plus a tak bych rád věděl jestli do budoucna nebude nějaký problém.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#4 2013-01-31 00:00:18

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: MyISAM vs InnoDB

Typ databázy zvoľte taký aký váš systém požadujte, tj ak zvolíte innodb tak vám nebudú fungovať tabuľky ktoré systém bude vytvárať v MyISAM. To že máte v databáze milióny tabuliek nevadí. Samozrejme čím viac tam toho je, tým viac kapacity to zaberie.

MU poznám, používa sa na viac stránok. Tj napr mám doménu a niekoľko subdomén, aby som nemusel mať na FTP x krát nejaký CMS, tak mám len jeden a nezaberá mi to toľko miesta na FTP.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2013-01-31 00:10:54

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: MyISAM vs InnoDB

No jde o to, že podstránek bude mnoho. A při 2000 tabulkách je to 6000 souborů na databázovém serveru. O to mi jde. S velikostí počítám, jen chci vědět jestli to nebude problém pro vás. WP můžu snadno přepnout na InnoDB.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#6 2013-01-31 11:08:25

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: MyISAM vs InnoDB

Ja v tom problém nevidím. Ako som písal čím viac dát tým viac kapacity a databáza je kapacitne obmedzená.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2013-01-31 11:41:48

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: MyISAM vs InnoDB

Dobrá dobrá. Beru na vědomí wink


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK