#1 2013-01-23 10:29:59

necromanek
Člen
Registrován: 2013-01-23
Příspěvky: 1

Re: Jak založit dvě domény pod jedním mojeID?

Dobrý den,

mám několik potíží se službou mojeID. Jsem učitel informatiky na střední škole a s žáky bereme redakční systémy a potřebuji víc než jednu doménu pro výukové účely. Založil jsem tedy dvě domény a ani k jedné mi nepřišel na mobil PIN2, což jsem už částečně vyřešil pomocí tohoto fóra a jiného formuláře, takže mám nyní aktivovánu jednu z domén.

Ovšem přesto mi pořád hlásí, že mám 29 dnů pro spárování, jinak bude celý účet zrušen. Proč, když jsem spárování již provedl? To je první problém.

Druhý je ten, že nemohu dostat od nic.cz druhou sms ke druhé doméně na stejné telefonní číslo. Znamená to, že mohu u vás založit pouze jednu doménu? Psal jsem na podporu nic.cz, tam mě odkázali sem, že s tím nemohou nic dělat.

Celá záležitost s mojeID mi přijde jen jako zbytečná komplikace funkčního a oblíbeného hostingu.

Děkuji za pomoc.

S pozdravem

Jiří Románek

Offline

#2 2013-01-23 11:11:01

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Jak založit dvě domény pod jedním mojeID?

necromanek napsal:

... Ovšem přesto mi pořád hlásí, že mám 29 dnů pro spárování, jinak bude celý účet zrušen. Proč, když jsem spárování již provedl? To je první problém. ...

Název účtu, nebo domény na účtu?

Pod jedním účtem na Endora, spárovaným s mojeID můžete mít založených domén podle Vaší potřeby.

Vy potřebujete mít dva účty na Endora pod jedním mojeID? Netuším k čemu by to bylo dobré, když se pak budete přihlašovat k oběma účtům jedním loginem a heslem z mojeID.

Pro ujasnění pojmů:
účet na Endora, doména a mojeID jsou tři rozdílné věci a jsou založeny u minimálně dvou různých společností.

Jen se divím, že Vám prošla registrace na mojeID na jedno telefonní číslo pro dva účty. Také nevím, proč Vás NIC.CZ odkázalo na Endoru, která s registrací mojeID (a tedy zasláním PIN2) nemá nic společného? Účty mojeID si zakládáte u společnosti NIC.CZ a Endora pak využívá služeb NIC.CZ k Vaší registraci do administračního rozhraní.

Proč Endora přistoupila k používání mojeID již zde bylo také mnohokráte rozebíráno.
Komplikované to není, stačí si založit účet na Endora, poté cestou odkazu z administrace Endora založit a aktivovat mojeID a můžete využívat služeb. Celá tato operace trvá řádově minuty, účet zde je vytvořen okamžitě, registrace mojeID a jeho aktivace je otázkou doručení e-mailu a SMS a zadáním požadovaných údajů do ověřovacího formuláře.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK