#26 2012-11-30 19:39:44

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

admin napsal:

Pointa veskere diskuze je ze potrebujeme lidi odanonymizovat . Aktualni stav ze si clovek zalozi free mail nekde na seznamu a nasledne si na nej zalozi ucet na endore je neudrzitelnej. Kazdy tyden resim nekoho kdo si takto zalozi treba 30 uctu a ty zneuziva napr jako roboty, nebo jen aby poskadlil spoluzaka ktery se mu spatne diva po slecne.

V pripade ze se nam povede lidi aspon castecne zbavit anonymity verim ze budou zodpovednejsi s tim jak s hostingem nakladaji. Pokud budou chtit delat takove kraviny tak si zvoli jiny hosting ktery bude anonymnejsi. Dusledkem techto hratek je napr furt nejaky server endory na spam blacklistech.


Chápu o co jde. A je mi jasné, že free hosting jako je endora lidé zneužívají na podobné věci.
Ale já zde jen zkouším nanečisto své aplikace a pak jej smažu a zkouším jinou. Jelikož zkoušet to na ostrém serveru je trošku o h.ubu. A nemohu si pořídit další server, jelikož jsem rád, že zaplatím stávající hosting (student).

Ale je mi jasné, že lidé, kteří zde již nebudu v anonymitě, se již takhle nebudou chovat. A chápu i tento váš krok a ani nevím jaký anonymní hosting by zvolili, ale mně se prostě nelíbí sdělovat své osobní údaje nějaké společnosti, která je nepotřebuje. Vám je klidně sdělím, ale nevím proč bych je měl sdělit MojeID, když od nich nic nepotřebuji.

Offline

#27 2012-11-30 19:46:41

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

kksmirice napsal:

Tím, že jste registroval doménu jsou o Vás vedeny údaje - jméno a příjmení, trvalý pobyt, email. Chybí tedy jen telefon a ten není nutný např. k uzavření smlouvy. Také je zapotřebí podpis a třeba i RČ nebo číslo OP...
Také používám více emailových účtů pro odlišení mé činnosti...

Souhlasím s vymahatelností práva v této zemi. Je to špatné, tak jako více věcí, ale bohužel s tím zde musíme žít. To je ale téma na zcela jinou nekonečnou diskuzi...

Také předpokládám, že společnost NIC.CZ, která je největším registrátorem domén, ví o bezpečnosti na internetu více než my zde diskutující a zajisté v rámci svého působení učiní dostatečně silná opatření proti útokům na jejich databáze údajů. Určitě nebude v jejich zájmu přijít o klienty.

Naprosto souhlasím s adminem v otázce anonymity. Pokud to nebudu já, ale jen jakási skrytá identita za emailem, který si bez problémů založím anonymně kdekoliv, pak se problém nikdy nevyřeší.
I zde se "skrýváme" pod svými nicky a projděte si názory a diskuzní příspěvky některých rádoby diskutujících, nejen na tomto fóru, ale i jiných. Myslíte, že kdyby věděli, že jsou lehce dohledatelní (a dohledat se dá téměř cokoliv i pod skrytou identitou), že by své názory prezentovali tak jak je prezentovali?
Já se domnívám, že nikoliv.
Vystoupením z anonymity si každý dá pozor na to, co provádí, jak diskutuje, ...

To, že zde admin uváděl, že koresponduje s PČR, jej pouze "zdržuje" od práce na daleko prospěšnějších věcech pro nás uživatele.

Jak jsem již uváděl, je na každém jak se rozhodně a jakou variantu a cestu zvolí.
Za mne osobně v tom problém nevidím...

Vím, že při registraci domén, se musí udávat všechny takovéto údaje, ale již musíte vědět kde tyto informace o uživatelovi hledat a také co přímo hledat.

Ano to sice je potřeba RČ a číslo OP, ale již bylo dosti případů, kdy byli zneužity veřejné údaje. A tak nechci sdílet více než je potřeba. A jinak při registraci domény, lze skrýt vše a zůstává jen Jméno a Příjmení.

Jinak jak jsem psal již v předchozím příspěvku taky admina chápu. Ale také jsem vysvětlit své důvody.

A s těmi emaily ano vím, že jich používáte více. Na každou službu různý. Od kuželek až po spolek atd.

Jinak o tom, zdali nic.cz je zkušená v bezpečnosti se můžeme jen dohadovat, jelikož útočník je vždy o krok na před. A když bude chtít, tak si všechny jejich údaje stáhne, ale musí mu to za to stát.

A přeci jen nic.cz je registrátor českých domén a řekl bych, že asi nebude v Česku tolika zkušených lidí na obranu proti útokům.

A konečně, ano naše práva a naše vláda to je jiné téma, ale i toto téma by se mělo radikálně řešit!

Offline

#28 2012-11-30 19:56:58

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

peeeeta napsal:

... A konečně, ano naše práva a naše vláda to je jiné téma, ale i toto téma by se mělo radikálně řešit!

Znám jedno možné řešení... Bylo provedeno v roce 1419, 1483 a 1618.  wink


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#29 2012-11-30 19:59:10

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

kksmirice napsal:
peeeeta napsal:

... A konečně, ano naše práva a naše vláda to je jiné téma, ale i toto téma by se mělo radikálně řešit!

Znám jedno možné řešení... Bylo provedeno v roce 1419, 1483 a 1618.  wink


Taky ho znám, ale na to nestačí jen jeden člověk hmm bohužel.

Offline

#30 2012-11-30 20:00:59

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: OT - Pripominky k mojeID

Centrálny register .CZ domén je to samé ako mojeID, ten samý zoznam. Tj ak si vytvoríš mojeID môžeš ho používať i ako kontakt pre svoje .CZ domény. Samozrejme pre výstup na verejných miestach si môžeš nastaviť čo ukázať a čo nie. Je na každom komu dôveruje. Niekto verí bankám iný nie. Niekto má svoju kreditku uloženú u paypal iný sa bojí platiť na internete kartou a radšej platí prevodom, alebo hotovostne kde musí na objednávku počkať dlhšiu dobu, prípadne získa drahšie poštovné ako pri online platbe. Je to každého rozhodnutie. Ak len testuješ nejaké veci, tak ti bude postačovať na testovanie aj program LITE a nemusíš sa overovať, tvoj účet zmazaný nebude, takže môžeš veselo testovať ;o)


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#31 2012-11-30 20:05:29

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

JF napsal:

Centrálny register .CZ domén je to samé ako mojeID, ten samý zoznam. Tj ak si vytvoríš mojeID môžeš ho používať i ako kontakt pre svoje .CZ domény. Samozrejme pre výstup na verejných miestach si môžeš nastaviť čo ukázať a čo nie. Je na každom komu dôveruje. Niekto verí bankám iný nie. Niekto má svoju kreditku uloženú u paypal iný sa bojí platiť na internete kartou a radšej platí prevodom, alebo hotovostne kde musí na objednávku počkať dlhšiu dobu, prípadne získa drahšie poštovné ako pri online platbe. Je to každého rozhodnutie. Ak len testuješ nejaké veci, tak ti bude postačovať na testovanie aj program LITE a nemusíš sa overovať, tvoj účet zmazaný nebude, takže môžeš veselo testovať ;o)


Vím, že je to ten samý záznam, ale ani zde se mi nelíbilo zadávat údaje.

Jinak bude to LITE mít i podporu PHP a databází? A nebo ještě mohu zaplatit program plus a všechny budou navýšeny na free?

Offline

#32 2012-11-30 21:54:27

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: OT - Pripominky k mojeID

Presne tak, LITE je rovnaký ako FREE, len má nižší obsah FTP, trafficu a nieje možné z neho posielať maily cez funkciu mail. Áno, ak si u jednej domény zaplatíš program PLUS zostanú všetky vo variante FREE, toto je vysvetlené vo webadmine v časti mojeID.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#33 2012-11-30 22:00:35

peeeeta
Člen
Registrován: 2010-08-29
Příspěvky: 365
Web

Re: OT - Pripominky k mojeID

JF napsal:

Presne tak, LITE je rovnaký ako FREE, len má nižší obsah FTP, trafficu a nieje možné z neho posielať maily cez funkciu mail. Áno, ak si u jednej domény zaplatíš program PLUS zostanú všetky vo variante FREE, toto je vysvetlené vo webadmine v časti mojeID.


Vím, že ej to vysvětlené ve webadmině, ale jen jsem se chtěl ujistit.

Offline

#34 2012-12-01 12:25:37

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: OT - Pripominky k mojeID

Jinak problematika s policii neni jen o case. Dle ruznych rozsudku je provozovatel odpovedny za obsah na serveru. Staci pohledat na internetu.  Pokud policie zazada o nejake informace a ja nejsem schopny je dodat (protoze je v tuhle chvili nemam ) tak dou samozrejme po provozovateli sluzby. S timto stavem by byla jen otazka casu kdy by Endora skoncila a to predpokladam nikdo nechce. V dusledku neni endora az tak odlisna od ulozto nebo rapidshare.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK