#1 2012-10-23 09:26:32

bekarek
Člen
Registrován: 2012-10-23
Příspěvky: 13

Re: První kroky

Schází mi zde na F. nebop na HomePage postup krok za krokem, jak postupovat u vytvoření nové domény z Free hoisingu zde funkčním. Mám Free, funguje BEZVADNĚ. Proto jsem se rozhodl (22.10.2012) vytvořit z testovacího webu na tomto hostingu ostrý web s domenou "mokrezdivo.cz". To se také vytvořilo asi po 15. minutách.

Jenže žádná odpověď, co bude dál zatím nepřišla. Webové rozhraní na Endoře opři zadání "Nová doména" po provedení neinformuje v okně o ničem. Mělo by sdělit, že bude zaslán e-mail s daty pro fakturování atd. Nevím, v čem je problém.
K tomu poznamenávám, že jsem v Nastavení doiplnil fakturační data až po tomto procesu. Není to příčina, že mi nepřišel e-mail?

Díky!

Offline

#2 2012-10-23 14:15:48

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: První kroky

Pravděpodobně jste si novou doménu neregistroval ale pouze přidal do systému volbou Založit doménu 2. řádu.
Pokud by jste doménu objednával Zaregistrovat doménu, pak by se Vám také zobrazily fakturační údaje.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2012-10-24 14:07:02

bekarek
Člen
Registrován: 2012-10-23
Příspěvky: 13

Re: První kroky

Tak jsem to napravil. Nenapsaljste mi ovšem zásadní - pro lamy a blbce - že to musím tu registraci domény učinit zde:
http://www.endora.cz/ "Zaregistrovat doménu"
Proto trvám na názoru, že zde schází jednoduché PRVNÍ KROKY. Tak je to rozliutáno různě na stránkách, vide apod, ale pro nás blbce to je náročné vše hledat atd...

Výsledek:
1/Doména se zobrazila v mém účtu, ihned přišel e-mail s daty. Díval jsem se do účtu. Je tam i databáze, ale není funkční to zřejmě bude až po zaplacení domény.
2/Dále matoucí a nesrozumitelné pro blbce v e-mailu je:
.....Pro správnou funkčnost vaší domény si u vašeho registrátora nechte změnit DNS servery na
ns.endora.cz a ns.endoraland.com, nebo nechte nastavit NSSET na NSSID:ENDORA (ne ENDORA!).....
??? Já přece žádám doménu po vás a registrátorem bude kdo? To není vysvětleno????

3/ FTP mi funguje, také jsem tam natahl soubory webu, Databáze však není funkční, chápu, až po zaplacení poplatku. Nechápu však, proč není funkční, pokud někdo do 3
dnů nezaplatí, tak by se měla vypnout... v čem je problém. Tak si nemohu hned vyzkoušet, zuda doména jede a jak to vypadá... Nebo do 24 hod. to bude funkční, jak píšete?

4/Interně na localhostu doma si mohu, jak pišete, ověřit fungování domeny prakticky ihned. Ale, bohužel, zatím mi to ani zde nefunguje. Tohle asi dám do jiného vlákna. Děkuji za odpovědi.

Offline

#4 2012-10-24 16:37:31

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: První kroky

Každý slušný hosting má vytvořené FAQ. Pokud by jste si je přečetl, zjistíte, že je ve FAQ vše podstatné vysvětleno. Nemusíte nikde nic hledat - vše je na jedné stránce.
Na té kde jste zakládal hosting.

bekarek napsal:

Tak jsem to napravil. Nenapsaljste mi ovšem zásadní - pro lamy a blbce - že to musím tu registraci domény učinit zde:
http://www.endora.cz/ "Zaregistrovat doménu"
Proto trvám na názoru, že zde schází jednoduché PRVNÍ KROKY. Tak je to rozliutáno různě na stránkách, vide apod, ale pro nás blbce to je náročné vše hledat atd...

Je uvedeno v mém příspěvku hned nad Vaším. Obávám se, zda vůbec čtete příspěvky ostatních.

kksmirice napsal:

... Pokud by jste doménu objednával Zaregistrovat doménu, pak by se Vám také zobrazily fakturační údaje.

bekarek napsal:

Výsledek:
1/Doména se zobrazila v mém účtu, ihned přišel e-mail s daty. Díval jsem se do účtu. Je tam i databáze, ale není funkční to zřejmě bude až po zaplacení domény.

Nerozumím pojmu není funkční databáze??? Co tím myslíte, jak by podle Vás měla být funkční, nebo v čem se nefunkčnost projevuje?

bekarek napsal:

2/Dále matoucí a nesrozumitelné pro blbce v e-mailu je:
.....Pro správnou funkčnost vaší domény si u vašeho registrátora nechte změnit DNS servery na
ns.endora.cz a ns.endoraland.com, nebo nechte nastavit NSSET na NSSID:ENDORA (ne ENDORA!).....
??? Já přece žádám doménu po vás a registrátorem bude kdo? To není vysvětleno????

Je více než logické, že pokud si zakoupíte doménu prostřednictvím poskytovatele, jsou již údaje nastaveny správně! Doménu si můžete zakoupit u jakéhokoliv registrátora, pro tyto případy je zde toto upozornění.

bekarek napsal:

3/ FTP mi funguje, také jsem tam natahl soubory webu, Databáze však není funkční, chápu, až po zaplacení poplatku. Nechápu však, proč není funkční, pokud někdo do 3
dnů nezaplatí, tak by se měla vypnout... v čem je problém. Tak si nemohu hned vyzkoušet, zuda doména jede a jak to vypadá... Nebo do 24 hod. to bude funkční, jak píšete?

http://www.endora.cz/podpora/faq#mohu-videt-sve-stranky
Nechápu co vlastně dotazem míníte.

bekarek napsal:

4/Interně na localhostu doma si mohu, jak pišete, ověřit fungování domeny prakticky ihned. Ale, bohužel, zatím mi to ani zde nefunguje. Tohle asi dám do jiného vlákna. Děkuji za odpovědi.

Opět nechápu souvislosti. "ALE, BOHUŽEL, ZATÍM MI TO ANI ZDE NEFUNGUJE" - tím chcete říci, že na localhostu máte vše plně funkční?

Vše je na Endora popsáno a stačí jen otevřít stránku s názvem PODPORA.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2012-10-24 17:13:19

bekarek
Člen
Registrován: 2012-10-23
Příspěvky: 13

Re: První kroky

Děkuji za vysvětlení. Beru připomínky, a to, že jsem si neprve měl přečíst FAQ. Je tam hodně a podrobně vše vysvětleno. To jsem podcenil.

Doménu si můžete zakoupit u jakéhokoliv registrátora, pro tyto případy je zde toto upozornění.

Pro Vás odborníky je to jasné. Ale nás amatéry (lamy,blbce) třeba by tam měla být ještě větička...: „A pokud máte doménu zakoupenou již u svého registrátora, pak jej musíte požádat o následující:...“

Nerozumím pojmu není funkční databáze??? Co tím myslíte, jak by podle Vás měla být funkční, nebo v čem se nefunkčnost projevuje?

Nefunkčnost chápu tak, že po kliknutí na „Databaze“ se v účtu neukázal přístup s heslem a také phpMyAdmin neotevřu, jelikož není ještě vygenerované heslo. Teď to chápu, doména není zaplacená a neproběhlo genertování... no, já jsem v tom závislý na kámošovi, poro kterého ten web kompiluju. Tak ho urguji ať už zaplatí! Díky.

Offline

#6 2012-10-24 18:50:33

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: První kroky

Opět si dovolím nesouhlasit s Vašim tvrzením o nepřehlednosti.

bekarek napsal:

... Pro Vás odborníky je to jasné. Ale nás amatéry (lamy,blbce) třeba by tam měla být ještě větička...: „A pokud máte doménu zakoupenou již u svého registrátora, pak jej musíte požádat o následující:...“

Nejsem odborník, ale umím číst a také vyhledávat informace, které mi pomohou.
Doménu jste si zakládal na Endora volbou Zaregistrovat doménu. U této volby je popsáno:

Nemáte ještě vlastní doménu? Zaregistrujeme pro Vás doménu dle vašeho výběru. Registrace domény je na rok a na údaje uvedené v objednávce

Z uvedeného je mi jasné, že vše za mne Endora provede a já se nemusím o nic starat.

Pokud bych použil volbu Založit doménu 2. řádu, u té je uvedeno:

Doménu 2. řádu (např. mojedomena.eu) musíte mít nejprve zaregistrovanou (koupenou) u některého z registrátorů např. Stable.cz. Následně pak přesměrovanou na Endora.cz.

Tedy musím provést její přesměrování na Endoru.

Uvedené údaje jsou mi jasné i bez toho aniž by mi přišel e-mail s pokyny.

bekarek napsal:

... Nefunkčnost chápu tak, že po kliknutí na „Databaze“ se v účtu neukázal přístup s heslem a také phpMyAdmin neotevřu, jelikož není ještě vygenerované heslo. Teď to chápu, doména není zaplacená a neproběhlo genertování...

Kdekoliv, kde si vytvořím účet s přihlašovacími údaji a u jiných voleb není uvedeno jaké mám používat přihlašovací údaje, použiji vždy nejprve "standardní login a heslo".
U položky DATABÁZE je uvedeno

Do aplikace phpMyAdmin se můžete dostat kliknutím na název databáze, nebo na adrese https://sqlX.endora.cz, případně https://innodb.endora.cz u InnoDb serveru.

Kliknu a uvedu údaje jako při vstupu do webadminu.
To samé platí i pro FTP účet.

Pokud budu přidávat další (uživatelé do databáze, FTP účet), pak již je to na mě jaké přihlašovací údaje zvolím.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#7 2012-10-25 15:45:21

bekarek
Člen
Registrován: 2012-10-23
Příspěvky: 13

Re: První kroky

Ale ano, já to beru, co píšete. Mám ale pořád z Vašich manuálů pocit, že jich je víc (něco na HomePage, ještě více ve FAQ...) Schází jedno ucelené místo, kde by byl přesný postup. Jinak naprostá spokojenost u Vás, alke spíš bych to nazval Pro pokročilé a webmastery profesionály. Ti si hodně věcíé domyslí a udělaj sami. Já lama jsem na tom horší. Nebýt Vašich vysvětlení, trvalo bvy mi to neskonale déle, než bych vše pochopil. A to nejsem natvrdlý. Nebo ano?

Jinak díky za vysvětlování a Váš čas (kdyby všichni byli takjoví,  lol ). Pracxuje se mi tu výborně a kapacitně to frčí bezvadně!!! smile

Offline

#8 2012-10-25 16:07:44

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: První kroky

Pokud si někdo založí hosting a chce si vše spravovat sám, předpokládá to i jisté minimální znalosti.

Je to jako s vařením. Pokud nebudete znát alespoň základy, nepomohou Vám žádné recepty...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK