#1 2012-08-16 12:12:10

kitefun
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-09
Příspěvky: 7

Re: POMOC Warning: trim()

Dobrý den,
nevím, jak vyřešit hlášku o chybě, hledal jsem to, ale možná blbě, proto žádám o nějaký odkaz nebo nasměrování. Sám do toho nevidím. Pokusil jsem se vyměnit template, ale nepomohlo to. Na stránce nejsou žádné moduly, jen jedna komponenta - Phoca Gallery.

Stránka fungovala víc než rok bez potíží, nyní bez jakéhokoli  zákroku Warning.

Na všech stránkách i v administraci se objevilo:
Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/users/kitefun/kitefun.cz/web/libraries/joomla/html/parameter.php on line 83

na tom řádku je
if (trim( $data )) {
$this->loadINI($data);
}

Děkuju velmi za jakoukoli nápomoc. Zatím mi bylo doporučeno, abych to přeinstaloval. Do čehož se mi nechce.
Honza

Offline

#2 2012-08-16 19:19:34

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: POMOC Warning: trim()

Manuál k danej funkcií je tu http://cz2.php.net/trim - podľa hlášky to vyzerá na chýbajúci parameter.
trim( $data ) - teraz
trim( $data, " " ) - potom


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2012-08-17 07:50:33

kitefun
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-09
Příspěvky: 7

Re: POMOC Warning: trim()

Dobrý den,
tak nadšeně jsem přijal Vaši radu a měnil tam parametry " " (pak ze zoufalosti i ostatní - "\t" ...)
(snad jsem to dělal dobře - prostě bylo tam pak if (trim( $data, " " )) { $this->loadINI($data); })

A BEZE ZMĚNY, pls ještě nějaký tip na ten řádek

Offline

#4 2012-08-17 09:50:07

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: POMOC Warning: trim()

Nechte si vypsat co se v proměnné $data objeví.

Funkce trim pracuje s textovou proměnnou:
funkce ořeže "bílé" znaky na začátku a na konci řetězce, pokud specifikujete druhý parametr (" ") jsou ořezány pouze tyto znaky.
Pokud není uveden druhý parametr (doporučuji jej smazat), pak jsou ořezány tyto znaky:
- " " (ASCII 32 (0x20)), mezera.
- "\t" (ASCII 9 (0x09)), tabulátor.
- "\n" (ASCII 10 (0x0A)), nový řádek(line feed - LF).
- "\r" (ASCII 13 (0x0D)), a carriage return (CR).
- "\0" (ASCII 0 (0x00)), NUL-byte.
-"\x0B" (ASCII 11 (0x0B)), vertikální tabulátor.

Spíše bych se zaměřil na typ proměnné...
Jakou verzi Joomla! a PhocaGallery používáte?


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2012-08-17 11:25:13

G7K5
Člen
Registrován: 2010-07-22
Příspěvky: 56

Re: POMOC Warning: trim()

mám pocit, že vím, odkud vítr fouká.
Kódování UNIX vs. DOS(můj případ).
Několikrát se mi již stalo, že jsem (datový) soubor nahrál na web v kódování DOS , ale když jsem si ho zpětně stáhl z webu, byl v kódování UNIX-způsobovalo mi to nefunkčnost některých scriptů při načítání takového souboru.(UNIX si do nich přidá některé vlastní řídící znaky)
Možná oprava: stáhnout si PSPAD, načíst v něm soubor a zkontrolovat, jaké má kódování(zobrazí se to dole v liště-tam na to poklikat a vybrat správné kódování textu-soubor se tak uvede do původního stavu, soubor uložit a nahrát znovu na web).

Offline

#6 2012-08-18 07:48:13

kitefun
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-09
Příspěvky: 7

Re: POMOC Warning: trim()

Dobrý den,
-DOS versus UNIX (je pravda, že to bylo nyní v UNIX, změnil jsme na DOS) - bohužel beze změny, ačkoli přesně v takové řešení jsem doufal
-verze Joomly je 1.5.26 / verze Phoca Gall. 2.7.8

Děkuji všem za dosavadní pomoc, oříšek je to opravdu pořádný

Offline

#7 2012-08-18 23:39:15

G7K5
Člen
Registrován: 2010-07-22
Příspěvky: 56

Re: POMOC Warning: trim()

Škoda,byl jsem si tím také na 99.9% jistý..
Pokud dlouhodobě nedošlo k nějakým vlastním úpravám,jak píšete,musí být problém způsoben změnami na serveru - stěhovali se na jiné servery,dávali sem nedávno nejnovější verzi PHP(SAFE mód je vypnutý.)

V každým případě to bude určitě nějaká primitivní blbost - a tu najít, je kolikrát nejtěžší  big_smile
Není možný, že se ještě na nějaký soubor, překódovaný do UNIX, zapomnělo?

Zkusil bych překódovat i všechny ostatní související scripty (Ve vlastním případě jsem následně překódoval zpět do DOS úplně vše, co bylo v UNIX,abych si tím zajistil čisté prostředí(a zatím to tak zůstalo).Nevím po jaké akci se to na serveru překóduje do UNIX(snad po defragmentaci disku??)

Stejně je to divný, proč UNIX przní soubory s jiným kódováním - myslím že je to nestandardní chování a nazval bych to chybou-to ale musí řešit správci serveru.
Kontola CRC potom nesouhlasí a pokud někdo používá scripty, které CRC souborů využívají, musí to krom jiného zákonitě házet chyby CRC(V případě rozsáhlejšího webu to musí být celkem mazec).

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK