#1 2012-08-09 17:49:44

pe.havel
Člen
Registrován: 2012-05-29
Příspěvky: 29

Re: Nevyřešeá správa více domén

Dobrý den,

Správa více domén pod jedním účtem je velmi povedená funkce. Avšak jen u těch správců. kteří nepracují v týmu s ostatními. Chtěl bych tu uvést problém, který řeším:
V tuto chvíli mám pod svým účtem na Endoře několik domén. Do budoucna však budu potřebovat zpřístupnit nastavení jedné domény dalším programátorům, avšak oproti např. Onebitu nelze na Endoře zpřístupnit nastavení domény jinému účtu. Takže jediná možnost je jim zpřístupnit celý účet s dalšími doménami, což nechci.

Lze to nějak vyřešit? Zpřístupní se v Endoře do budoucnosti přidružení domén z jiného účtu?
Alespoň bych povolil založení dalších účtů na již v jiném účtu registrovaném emailu, abych do budoucnosti měl pro každou doménu jeden účet.

Díky za info

Offline

#2 2012-08-09 19:01:45

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Nevyřešeá správa více domén

Můžete si přidat další FTP (účet s jiným heslem) s přístupem do určitého adresáře (webu).


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-08-09 19:04:52

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Nevyřešeá správa více domén

A doplním:
v nastavení přístupu do phpMyAdmina (jen pro určitou databázi) pro dané uživatele.
Celkovou správu domén by jste pak prováděl pouze Vy. Jedná se tedy o nastavení reklamy (v případě Free účtu), eventuelní zálohy - ale ty si mohou také z přístupů provést jednotliví uživatelé. Netuším co více by měli "správci webu" chtít v administraci.

Pro potřeby správy webu se domnívám, že toto řešení je více než dostačující.

@Martin:
byl jste rychlejší.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#4 2012-08-09 22:35:16

pe.havel
Člen
Registrován: 2012-05-29
Příspěvky: 29

Re: Nevyřešeá správa více domén

Hm, tak to jste asi nedělali správce více webu více organizacím. Když z jedné organizace opouštím funkci správce webu, tak přeci potřebuji předat přihlašovací údaje ke VŠEMU, né jen pro FTP a databázi. Prostě se o to bude starat někdo jiný. Ale když mám na účtu více domén, tak mu to těžko budu předávat údaje k přístupu i dalších domén. Zkuste se kouknout na konkurenci - Onebit, ať víte, jak to mají vyřešené tam.
Já to nepožaduji, mě by bohatě postačila možnost registrovat na JEDEN email více účtů, abych nemusel pro každý projekt vytvářet někde na google nový mail, který po založení mailu na doméně stejně přestanu používat.

Offline

#5 2012-08-09 22:52:25

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Nevyřešeá správa více domén

Pak je tu ještě řešení:
Nový správce nechť si založí svůj účet (proč by jste jej měl mít Vy?) a doménu si prostě pod svůj účet převede. Správa Vašeho účtu je přeci pouze na Vás, tak nechť si Váš nástupce řeší vlastní účet.

Jednoduché řešení...

Z Vašeho prvního dotazu jsem pochopil, že Vám jde jen o správu webu.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK