#1 2012-05-05 15:02:44

Pixell
Člen
Registrován: 2012-05-05
Příspěvky: 5

Re: Problém se šablonou

Zdravím,
pokud chci změnit šablonu přímo na webu, po vybrání šablony (.zip) se mi zasekne celý PC a jediná cesta ven je restart.
Slyšel jsem o tom, že se šablony dají měnit taky v PC, ovšem já žádnou složku wordpressu nemám.

Děkuji za pomoc,
Pixel.

Offline

#2 2012-05-05 17:13:26

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Problém se šablonou

Komprimované soubory jsou zvláště vhodné na upload přes FTP na web, kdy si vytvoří strukturu dle složek v zipu.

Pixell napsal:

... šablonu přímo na webu, po vybrání šablony (.zip) se mi zasekne celý PC a jediná cesta ven je restart. ...

Nerozumím tomu, co vlastně děláte.
1. Otvíráte složku *.zip na svém PC? Pak je to problém systému v PC.
2. Nahráváte složku *.zip přes FTP na web? Jakou velikost má ten soubor, jak rychlé máte připojení, není "zaseknutí" způsobeno neaktivitou PC při ukládání složky na web?

Pixell napsal:

... Slyšel jsem o tom, že se šablony dají měnit taky v PC, ovšem já žádnou složku wordpressu nemám.
...

Slyšel jste správně.
Pokud chcete provozovat jakýkoliv CMS (RS) na localhostu (tedy na svém PC, bez nutnosti připojení k internetu) musíte mít nainstalovány na svém PC apache, php a mysql.
Lze (pro zkušené) instalovat a konfigurovat každou část samostatně, nebo lze využít již hotových "triád".
Např.: XAMP, WAMP, ...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2012-05-05 17:18:46

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém se šablonou

Šablony se nahrávají tak jak jsou v zipu přes administraci. Vše ostatní si WP zařídí sám, jen je třeba šablonu pak aktivovat. Je to nejlepší způsob jakým šablonu dostat do WP. Pokud to dělá problém, je třeba připojit se na FTP a rozbalenou šablonu v jedné složce nakopírovat do wp-content/themes. Jedna z cest půjde určitě.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#4 2012-05-05 17:44:55

Pixell
Člen
Registrován: 2012-05-05
Příspěvky: 5

Re: Problém se šablonou

Martin napsal:

Šablony se nahrávají tak jak jsou v zipu přes administraci. Vše ostatní si WP zařídí sám, jen je třeba šablonu pak aktivovat. Je to nejlepší způsob jakým šablonu dostat do WP. Pokud to dělá problém, je třeba připojit se na FTP a rozbalenou šablonu v jedné složce nakopírovat do wp-content/themes. Jedna z cest půjde určitě.

Děkuji,
jen bych měl ještě dotaz, jak se vlastně na FTP připojit? Jsem v tomto oboru začátečník.

Offline

#5 2012-05-05 17:48:17

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Problém se šablonou

Nejlépe asi stáhnout nějakého FTP klienta, za mě je to FileZilla. Pak si přihlásite do https://webadmin.endora.cz/, kde přejdete v menu do FTP a tam bude nějaké takováto věta:

... Jako hostitel (cíl připojení) použijte srv20.endora.cz.

Tam bude možná jiné číslo. Login a heslo musíte vědět sám. smile Toto vše vyplníte ve FileZille pro připojení.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK