#1 2012-05-02 00:26:17

janpol
Člen
Registrován: 2012-05-01
Příspěvky: 10

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Dobrý den,
potřeboval bych pomoci vyřešit toto:
mám na endoře doménu veciverejnekhk.cz a hosting s programem plus. Zákazník na něj chce nasměrovat další doménu veciverejnehk.cz, která je registrovaná u Forpsi. Jak to mám celý nastavit, aby ta stará doména byla při zadání do prohlížeče přesměrována na nový web na Endoře? Předem díky za radu.

Offline

#2 2012-05-02 01:55:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Pridať si novú doménu so systému Endora.cz - prekopírovať obsah zo starej na novú, zmeniť URL webu v CMS, požiadať o presun programu PLUS podľa bodu 16 podmienok prevádzky a nakoniec na starú doménu pomocou súboru .htaccess presmerovať na novú.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2012-05-02 10:15:10

janpol
Člen
Registrován: 2012-05-01
Příspěvky: 10

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Nejdříve mě taky napadlo přesměrování pomocí .htaccess ale puvodní doména veciverejnehk.cz s webem je na webnode a tam .htacces "nemaj". Napadlo mě, jestli by to nešlo vyřešit pomocí editace dns záznamu na forpsi. Zkoušel jsem editaci dns na forpsi - sice to odkazovalo na endoru ale jen na stránku s hláškou že uživatel nedodal obsah. Jde mi o to že ten hosting na webnode by už nefungoval vůbec a doména by se "jen" směrovala na endoru a nový web veciverejnekhk.cz. Je to možné pomocí editace dns na forpsi nebo se to bude muset překlopit viz. odkaz výše?

Offline

#4 2012-05-02 10:21:34

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Nechá se také přesměrovat PHP hlavičkou viz http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html#server


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2012-05-02 11:24:56

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Treba si doménu pridať do webadminu, následne môžeš využívať FTP u Endory a nie u webnode.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2012-05-03 12:27:47

janpol
Člen
Registrován: 2012-05-01
Příspěvky: 10

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Nojo, to mě nenapadlo, dík za tip. Vyzkouším a dám vědět. Jen se chci ještě ujistit v postupu:
1) Forpsi-změna dns serveru na NSSID:ENDORA
2) Endora-přidat doménu do adminu a přes ftp nahrát .htaccess kde bude nastavený přesměrování

Ještě mě napadá - nebudu porušovat nějaké podmínky (třeba zobrazování reklamy), když na hosting nahraju jen .htaccess?

Offline

#7 2012-05-03 16:54:22

janpol
Člen
Registrován: 2012-05-01
Příspěvky: 10

Re: Přesměrování domény na funkční doménu a hosting na Endoře

Díky moc, maká to. Správný lidi na správnejch místech. Dávám palec nahoru a doporučuju i ostatním

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK